Výkup mincí

Tato stránka pojednává o výkupu prakticky neprodejných mincí. Pokud Vás zajímají moje výkupní ceny stříbrných mincí (Československo, Rakousko-Uhersko, Německo atd.), podívejte se na samotný konec této stránky: Kolik za mince?, kde najdete přehlednou tabulku s uvedením výkupních cen (včetně vyobrazení nejčastějších stříbrných mincí).

Vážení kolegové numismatici,

potýkáte se i Vy se stejným problémem, který sužoval mě před tím, než se jakž-takž zaběhla tato internetová stránka, a potřebujete se i Vy zbavit většího množství mincovní makulatury, protože se Vám už nevejde do krabic pod postelí? Zdá se Vám časově a jinak nevýhodné tyto mince třídit a prodávat přes internet po padesátníku, jako to dělám já? Možná, že Vám mohu pomoci. Nabízím možnost výkupu jakýchkoliv Vašich přebytečných mincí za cenu 25 haléřů za kus (tedy za polovinu mé prodejní ceny), a to za následujících podmínek:

  • musí jít výlučně o mince, tedy o platidla (žetony, medailky, knoflíky, účelové známky apod. mě nezajímají a nechci je ani za ten pětadvacetník)
  • beru všechny zachovalosti, každá mince musí být ale alespoň typově bezpečně určitelná – mince nesmějí být ani nadměrně znečištěny (např. od dehtu či od bláta)
  • od jedné mince (tj. stejný typ a ročník) garantuji odebrat maximálně 200 kusů (neříkám, že jich nevezmu víc – pokud mě třeba nabídnete 500 stejných amerických pěticentů, tak je po 25 haléřích zcela určitě vezmu :-) – ale třeba 500 polských grošů mě opravdu nezajímá, nemám pro ně ani po 25 haléřích za kus uplatnění)
  • najednou garantuji odebrat maximálně nějakých 16000 kusů mincí (tedy za 4000 Kč) – opět to není dogma, ale 50000 kusů mincí bych neměl třeba ani kde uskladnit
  • mince musím předem vidět, tj. preferuji osobní odběr v Praze, pokud budete chtít využít služeb České pošty, potom zaplatím až po prohlédnutí a zkontrolování obsahu zásilky (nikoliv tedy na dobírku)
  • nabídka se nevztahuje na jíž neplatné české a slovenské desetihaléře a dvacetihaléře (mám jich dostatečnou zásobu); nicméně pokud je roztřídíte podle typu 50 kusech, pak je od Vás vezmu bez omezení za nominální hodnotu (abych to nekomplikoval, tak ty slovenské dokonce v kursu 1 Sk = 1 Kč).

Pro mince z mimoevropských států nabízím zvýhodněný výkup, a to 1 Kč/ kus, a to za výše uvedených podmínek a navíc ještě:

  • mince nesmějí být poškozeny (beru vše od zachovalosti VF a lepší)
  • nevztahuje se na americké a kanadské jednocenty po roce 1959 ani na japonské jednojenové mince, tyto mince beru ovšem po 25 haléřích za kus
  • naopak za "mimoevropské" státy v tomto smyslu počítám Maltu, Island, Kypr, Ostrov Man, Guernsey, Jersey, Gibraltar, kavkazské a středoasijské republiky bývalého Sovětského svazu
  • od jedné mince (tj. stejný typ a ročník) garantuji odebrat maximálně 20 kusů, větší množství ale samozřejmě vezmu za výše uvedených podmínek po 25 haléřích za kus.

Pokud se Vám s tím nechce počítat, pak tady je ještě jedna možnost. Nabízím výkup mincí za výše uvedených podmínek (a bez rolišení, zda jde o mince evropské či mimoevropské) v ceně 100 Kč za 1 kilogram! Empiricky mám vyzkoušeno, že tato cena při průměrné hmotnosti mincí vychází stejně nebo dokonce o něco málo výhodněji než 25 haléřů za kus. A pokud mi takto prodáte mince výrazně těžší, které byste za 25 haléřů stejně neprodali, alespoň si obohatím nabídku. Připomínám výše uvedená omezení a zejména fakt, že se musí jednat výhradně o mince!

A konečně – za jakékoliv nepotrhané bankovky nabízím 50 haléřů za kus. I tady je limit 20 kusů od jednoho druhu a ročníku, zachovalost v podstatě jakákoliv, bankovka nesmí být pouze zašpiněná a např. ve dvou kusech či silně potrhaná.

A proč Vám výše uvedenou možnost nabízím? Zdánlivě je to jednoduché – potenciální stoprocentní zisk. Ovšem ti z Vás, kdo se zkoušeli někdy mincovní makulaturou probírat, vědí, že to tak zřejmě nebude. Za tu práci s tím spojenou se to prostě nemůže vyplatit (leda, že bych takto koupené mince vůbec neprohlížel a rovnou je prodával dál, ale ani tak by to nebylo žádné terno). Je to ovšem také jednoduché – každý z nás považuje za bezcennou makulaturu něco trošku jiného, takže třeba mince, kterou jsou pro Vás bezcenné, se mi mohou hodit i jinak, než je jen „přeprodat“ začínajícím sběratelům po padesátníku. Já např. sbírám ročníkově nejen celou Evropu, ale i velké mimoevropské státy. Nechce se mi ale např. za běžnou prakticky bezcennou minci, kterou již ve sbírce typově mám, platit třeba 5 či 10 Kč. Proto doufám, že si třeba z Vaší makulatury nějaký ten ročníček do sbírky vyberu nebo že tam objevím nějakou raritu, která Vašemu bedlivému oku třeba utekla...

Chcete-li mě tedy svoji makulaturu po pětadvacetníku (a v případě mimoevropských států za korunu) za kus prodat, ozvěte se.

Pokud byste chtěli ode mě koupit levné mince včetně těch výprodejových, navštivte stránku "Laciné mince"

Jinak pokud mi chcete prodat nejběžnější stříbrné mince, které se vyskytují v českých domácnostech, podívejte se na konec této stránky: Kolik za?.