Přesně tak to dělám i já. Exponát je rozdělený podle kapitol, na které mám zvlášť zásobníky a do nich ukládám získané věci. Je pěkně vidět budoucí rozložení při tvorbě. No a potom literatura, literatura a zase ........ Jo a nezapomeň na Exponet. Ovšem né vše je tam ukázkové! Pro představu, ale stačí.
Exponet ano, ale POZOR, těch opravdu dobře a kvalitně zpracovaných věcí tam zase tak mnoho není a naopak chyb je tam také velmi mnoho...
ale i tak rozhodně stojí za prohlížení, jen s "kopírováním" nápadů pozor, aby nešlo o kopírování chyby, spíše někdy člověk dostane podmět přemýšlet, proč je tohle zrovna tak a ne jinek nebo zda by to či ono nešlo nějak aplikovat v mém případě...
V reálu se dobré také počítat s tím, že u tradičního či poštovně historického exponátu je bez větších investic peněz do materiálu strop kolem hodnocení velká stříbrná až pozlacená medaile(max. výjimečně velká pozlacená) na vyšší jak národní výstavě. Vyšší stupně jsou ač se mi to může či nemusí líbit jako vše také dost vložených o penězích do materiálu. Jasně u nižších stupňů výstav lze dostat i "zlato", ale trochu "jiné hodnoty".
S tímto je dobré být dopředu i přes nadšení smířen a předejít tak následným zklamáním z hodnocení jako u nás nejednou slýchám. Také ne všechny známky, období, emise... specializace atp. mají potenciál na mezinárodní scéně uspět. Jako příklad bych uvedl u nás poslední dobou přeceňované SO1920, prostě pokud chci zlato v zahraničí, tak jdu sbírat něco jiného kde je v materiálu patřičný potenciál nebo to vystavovat pro radost za cenu nižšího hodnocení. Nemusí být tedy ani směrodatné věřit, že když do exponátu nacpu několik milionů, musím pak na výstavách sbírat nutně zlaté medaile.
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Ďakujem za podnetné pripomienky.
Samozrejme, že na Exponete mám "preštudované" exponáty Hradčan (či poštovne - historické alebo špecializované), tak isto som sa inšpiroval na tých pár výstavách kde som v poslednej dobe bol.
Niektoré nápady, riešenia sa mi pozdávali, k niektorým som mal samozrejme aj ja výhrady ako amatér.
Vystavovať chcem pre radosť, a nie pre získavanie čo najvyšších ocenení. V neposlednom rade je mi jasné, že s exponátom Hradčany, či poštovno - historické, alebo študijné (špecializované) nemám šancu na medzinárodnej úrovni získať vyššie ohodnotenie bez investovania niekoľkých desiatok tisíc korún.
Exponát určite bude vznikať ešte pár rokov (odhadom 2 - 3 ) kým to bude hoden na súťaženie.
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
smith napsal/a:
...
Vystavovať chcem pre radosť, a nie pre získavanie čo najvyšších ocenení. V neposlednom rade je mi jasné, že s exponátom Hradčany, či poštovno - historické, alebo študijné (špecializované) nemám šancu na medzinárodnej úrovni získať vyššie ohodnotenie bez investovania dalších niekoľkýchdesiatokstovek tisíc korún.
...
dle mé zkušenosti reálně takto 🙄
to ale neříká nic o tom, že nelze pro rdost vystavovat kdekoliv skoro cokoliv, jen je dobré znát limity možností... 😐
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Já trochu uteču od tématu...
Zolo a ty jsi členem ZSF? Pokud si správně pamatuji, tak jsi ještě "nedávno" nebyl?
Tak blbě se ptám, pač pro vystavování na soutěžních výstavách je členství ve svazu nutnost (pokud se nepletu).
Jan: Áno, dobre si pamätáš. Som členom KF ale nie ZSF. Preto som mohol vystavovať v Malackách, lebo som ich členom.
Ale keď raz sa rozhodnem súťažne vystavovať, tak to nebude problém dotiahnuť na členstvo ZSF.
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
No výhoda. Výhoda je relativní pojem. Na druhou stranu u nás nebylo moc na co navazovat (a v Maďarsku se mi na výstavu nezadařilo, než se mi podařilo domluvit nocleh bylo po výstavě a jet tam na otočku, to se dá, pro mne, jen velmi zřídka), tudíž jsem se musel inspirovat systémem "odtud něco (např. náklady, to je u toho mého rozhodně užitečné), odtamtud něco jiného a z toho zase jiný kousek". I když je pravda, že základní principy jsou stejné. Jen jsem zavrhl radu řadit známky v pořadí "zkusmé tisky - definitivní známka", protože se mi to a) nehodilo, b) je dobré ukázat o čem je vlastně řeč, speciality až potom a c) např. u Hradčan jsem také nikdy neviděl nejprve makulaturu a až poté normální známky (a tak to není ani v katalozích).
U té mé chystané pětirámovky je to o to složitější, že se jedná o vícero dílčích částí druhdy jednotného území a nemá moc smysl udělat to systémem exponátů z Indie, protože tam to rozdělení je přece jen jednodušší ("druhy" států) a jinak ty státy řadí dle abecedy, což já moc nemohu (vyšla by z toho blbost), ale přesto tam inspiraci najít lze.
😎
Ahoj Mirek napíš mi na z.smith002 zavinač gmail com
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.