Moderátoři: smith, Koniáš

Vita

Uživatel
#21 - 11. 7. 2013, 20:37

Zdravím,
ten první říznutej by měl být z polního sběru kolem Železnice , ale pravda je taková , že jsem ho pouze dával do lesku a nejsem nálezcem. Takže je klidně možný , že v tom množství došlo trochu k zmatení lokalit .

Takže by bylo správný uvést buď Železnice nebo Rovně a znalci nechť si vyberou .

Tady jsou dva kousky ze Zlatnice .
Rozměr leštěné plochy 65x30mm, 65x40mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#22 - 11. 7. 2013, 20:49

..a na dobrou noc jedna sběratelská lahůdka 😃

pastelové acháty z Broumovska

rozměr leštěné plochy : 58x30mm , 120x55mm, 45x30mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#23 - 11. 7. 2013, 21:19

Vita, ten kúsok z tej Rašovky pri troche fantázie vyzerá ako zrod novej galaxie niekde vo vesmíre. Ja keď vidím hocijakú peknú vec a nemusí to byť len minerál, dokáže to vo mne vyvolať rôzne fantazijné pocity či prirovnania. Pravdaže len pozitívne. Skrátka takéto obrázky pôsobia veľmi upokojujúco, možno i trocha emotívne a potešia nejedno oko. Niekedy som mal k minerálom a horninám celkom blízko čo súviselo hlavne s mojou školou. A neviem prečo ale odvtedy som začal inklinovať hlavne ku kremeňu a jeho odrodám, hlavne achátom a ametystom. V dnešnej dobe sú bežné všelijaké horoskopy alebo predpovede na základe zverokruhu, či rôznych dátumov. A najnovšie sa začínajú objavovať dokonca liečiteľské postupy alebo stimulácia ľudského organizmu energiou z minerálov. Neviem čo je na tom pravdy, pretože som sa k tomu staval s určitou rezervou a bol by som zvedavý i na skúsenosti alebo názory ostatných zberateľov z oblasti mineralógie a možno aj petrografie.

Vita

Uživatel
#24 - 11. 7. 2013, 21:34

Ahoj TONY-KK,
já osobně jsem pouze fotograf a sběratel minerálů nic víc - nic míň .
Dá se říct, že v určitou chvíli moje vášeň přecházela až do fanatického stavu 😃 a taky vím, že jsou věci mezi nebem a zemí, na který prostě lidskej rozum nestačí ale pokud jde o energie z kamenů ve smyslu léčitelství a enefrgií, tak s tím bohužel žádnou zkušenost nemám.
Určitě sbírání minerálů jako přírodního výtvoru oblažuje mysl sběratele a získání vzácného ("do té doby "nedostižného" kousku) do sbírky znamená pro mne jako sběratele absolutní vrchol individuálního blaha - tak přesto nedokážu posoudit eventuální možné energie působící blahodárně na lidský organismus prostřednictvím minerálů.
Pravda je, že podívám-li se na skutečně větší fotografii detailu např. achátu, že cítím něco co by šlo nazvat harmonií přírody s kterou se lidský um nemůže vůbec měřit ale to je spíš o pocitu, úžasu a úctě k přírodě než o energiích .

.......v příloze detail achátu z Doubravice na větším formátu - skutečná velikost fotografovaného úseku je 7mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#25 - 11. 7. 2013, 22:07

Vita, tak Ty si ešte k tomu aj umelec. Človek by neveril aké vedľajšie záľuby majú na tomto fóre zberatelia. Pravdaže ja to veľmi kvitujem. Osobne sa nevenujem minerálom i keď niektoré ma stále fascinujú, ale nejako viac ma zaujala oblasť numizmatiky a faleristiky. Toto fórum som navštevoval už niekoľko rokov predtým ako som sa rozhodol tento rok zaregistrovať. Pretože mám vzťah k starým ale aj novodobým pekným veciam, tak na týchto stránkach skutočne stále nájdem fundovaných poradcov snáď zo všetkých zberateľských oblastí. Budem veľmi rád ak ešte v budúcnosti uverejníš nejaké zábery Tvojich exponátov.
Díky.

korunka

Uživatel
#26 - 13. 7. 2013, 12:25

..nádherné ukázky... ta Halže je fascinující. Do budoucna ji také plánuji, mám jen ten jeden kousek, viz. výše.

Ještě sem dám jednu běžnou, ale oblíbenou klasiku- peříčkový achát z Brazílie, velikost 4,5cm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#27 - 13. 7. 2013, 12:55

to Korunka: pěknej peříčkáč

...ono je sice Brazílie klasika a je toho všude kupa a některý maj neostrou mdlou kresbu a hodně jich je uměle dobarvených ale i tak se dá mezi nima občas natrefit na skutečně hezkej s přírodní kresbou a nebarvenej .

70x50mm
71x48mm
115x105mm
120x50mm
140x60mm
150x95mm
230x140mm
350x140mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#28 - 13. 7. 2013, 13:22

A ještě pár kousků z Mexika lok. Chihuahua

90x85mm
115x95mm
117x115mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#29 - 13. 7. 2013, 13:24

A ještě Maroko, lok. Kerrouchen a lok. Amerzgane

Kerrouchen
130x70mm
130x85mm

Amerzgane
76x65mm
180x140mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#30 - 13. 7. 2013, 13:26

A nesmí tady chybět "Laguna" achát 😃
lok. Ojo de Laguna, Mun. de Ahumada, Chihuahua, Mexico

95x44mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.