Moderátoři: smith, Koniáš

korunka

Uživatel
#5091 - 1. 1. 2021, 18:57

ano, to je zajímavé 😉
Dnes jsem po pár letech přestavovala sbírku achátů a říkala jsem si, že jsem dlouho žádný nekoupila :-( Je to škoda, jsou krásné a když jsem si je dnes tak prohlížela, říkala jsem si, že bych zase nějaký mohla pořídit, jenže tak nějak mi na ně nezbývaly korunky.
A tak mne napadá, že pokud by někdo toužil vlastnit saffordit, ráda za nějaký achát vyměním 😉

Volcom

Uživatel
#5092 - 15. 1. 2022, 11:21

Jeden čerstvě říznutý Libuňák

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

kpt

Uživatel
#5093 - 16. 1. 2022, 09:37

Korunka:

Docela dobrý nápad, ne že bych sbíral acháty, to opravdu ne, ale při úklidu mi zbyl jeden achát ze Slovenska :-), pokud se nepletu je z Byšty, a je to nejkrásnější tamní achát, jaký se dal tehdy na českých burzách sehnat. Není popraskaný (jako mnohé české), má centrální dutinu, následuje vrstva v podstatě čistého průhledného chalcedonu, no, a pak klasika, proužky, proužky, a zase jenom další proužky, až tak trochu nuda... :-), má cca 55x45 mm. Stačí mi napsat na Cairngorm@seznam.cz, o to jedno sklíčko bych zájem asi měl.
Zdravím všechny
kpt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

kpt

Uživatel
#5094 - 16. 1. 2022, 09:43

Achát ze Znojemska, 80x30 mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

seznam

Uživatel
#5095 - 16. 2. 2022, 22:27

Už dlouho nikdo nepřidal fotku pěkného achátu , tak se polepšete , aby bylo na co
koukat. To nikdo nic teď na jaře nenašel ???????

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#5096 - 16. 2. 2022, 22:42

Správna poznámka seznam, ja osobne mám cca 20 ks ešte vôbec ani neprerezané s pred pandémie...
Človek vekom vôbec nenaberá na švihu, skôr ku lenivosti viac inklinuje... 🙄

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

satestsat121

Uživatel
#5097 - 18. 2. 2022, 11:02

Dobry den , je tento nerast achát? Tato brosna ma cca 100-120rokov, nie je puncovana, ale striebro to je urcite. Zaujimave je, ze cez den je az do modra a vecer je tmavo-hnedy. Dakujem za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

satestsat12@gmail.com

korunka

Uživatel
#5098 - 18. 2. 2022, 15:46

Může to být achát, ale i jiný minerál, z takto nekvalitní fotky to nepoznám...

Je škoda, že to tu tak utichlo. Kdysi se sem dávaly fotky tak úžasných achátů, že se člověku tajil dech. Teď je období, kdy se určitě na acháty jezdí. To nikdo nic na pochlubení nemáte?? 😞 😞

Já jsem opět neodolala a pár kousků jsem si pro radost na Aukru koupila. Pak sem snad něco dám. Je škoda, že jsou všichni naplno zaměstnání (mám to tak i já, takže chápu) a už sem nedávají fotky. Objevovaly se tu naprosto fantastické kousky... člověka to úplně inspirovalo :-)

Nemáte někdo něco na pochlubení? Teď, když vrcholí sezona ve sbírání na polích?

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#5099 - 18. 2. 2022, 16:19
Dobry den , je tento nerast achát? Tato brosna ma cca 100-120rokov, nie je puncovana, ale striebro to je urcite. Zaujimave je, ze cez den je az do modra a vecer je tmavo-hnedy. Dakujem za info Obrázky: ...

Bez fyzickej obhliadky je to tipovanie, možno farbomenitelny granát, aleksandrit, pripadne umelina??? 😳🤔🙄

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

korunka

Uživatel
#5100 - 18. 2. 2022, 18:40
Tak to bude velice těžké , jsou mimořádně vzácné a já je na vlastní oči ještě neviděl. Jen takhle na obrázku. A až budou ty ohnivé vyleštěné , tak sem s nimi , ať se pokocháme. Obrázky: ...

To je fantazie. Jak takový achát vůbec vznikne??

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.