Moderátoři: smith, Koniáš

Vita

Uživatel
#41 - 19. 7. 2013, 20:32

to "korunka" : Gratuluji - moc pěkné !

TONY-KK

Uživatel
#42 - 19. 7. 2013, 20:39

Samozrejme, že ukážem. Jeden krásny, teda aspoň pre mňa mám v merku a možno skončí v mojich rukách. Nie je to Halže, no časom príde aj na to. Len musím pripomenúť, že najprv sa venujem minciam a medailám, z ktorých si potrebujem ešte hodne doplniť a šutre, to už je len taký bonus. A nehovorím o deťoch a manželke, ktorá má pre moje úchylky až neskutočné pochopenie. Korunka aby som pravdu povedal, toto vidím na veľmi dlhú trať.

korunka

Uživatel
#43 - 19. 7. 2013, 20:54

Vita- děkuji. Mám z nich opravdu radost 😉
Už nějakou dobu však přemýšlím, že bych tě jako odborníka přes focení mohla poprosit o radu, jak kameny fotit, aby vynikly. Pokud koukneš na mé fotky třeba i jen v tomto tématu, tak je to hrůza. No, vlastně se stydím. U těchto posledních achátů jsem se snažila trošku dbát na to, aby to trošku vypadalo, ale stále to není ono. Jaký zvolit podklad u takto barevných kamenů? Tmavý kámen- světlý podklad, světlý kámen tmavý, nebo jak to je? Lze to nějak jednoduše vysvětlit? Je mi jasné, že takto krásné fotky mít nikdy nebudu, ale ráda bych ty šutry fotila tak, abych se za ty fotky pak nemusela stydět. 😃

Vita

Uživatel
#44 - 19. 7. 2013, 20:59

to korunka : neboj - už jsem nad tím přemýšlel a pár článků o focení mám - tak jak bude čas tak to sem dám . jinak jasně - poradím jak budu moct !

TONY-KK

Uživatel
#45 - 19. 7. 2013, 20:59

...... a mimochodom tie kamene ak ich dostaneš v surovom stave Ti brúsi kto? Toto tak isto nie je jednoduchá záležitosť ak chce človek dosiahnúť žiadanú kvalitu.

korunka

Uživatel
#46 - 19. 7. 2013, 22:33

..teď nevím, na koho to byl dotaz.
Já kupuji už broušené, i když jsem naposledy koupila surové brazilské acháty a nechala vybrousit u jednoho brusiče- vždy někoho najdeš přes internet, pokud zadáš něco v tom smyslu: broušení polodrahokamů, nebo kamenů a pod. Přišlo mi ale, že když jsem si koupila již vyleštěný kámen, že mne vyšel levněji, než když jsem si koupila surovinu a tu pak nechala vybrousit. Ale může to být jen má zkušenost a někdo může mít opačnou. Tyto kameny nahoře byly koupeny přímo od brusiče. Vlastně i ten, co čekám, je také přímo od brusiče, zase od jiného. Osobně nemám čas jezdit po burzách, takže pátrám po internetu.

TONY-KK

Uživatel
#47 - 25. 7. 2013, 22:35

Tak som sa dočkal a hlavne pre Vita a Korunku prikladám obrázky môjho najnovšieho prírastku. Ako je patrné z fotiek, samozrejme ide o klasiku z Brazílie.
Presnejšie o štát Rio Grande do Sul. Ide zrejme o jedno z najväčších nálezísk achátov na svete. Niektoré tamojšie exempláre sú skutočne pastvou pre oči. Na tých záberoch pôsobí ten kúsok väčším dojmom, no jeho rozmery sú menšie. Zhruba 35 x 25 mm. Svojim tvarom pripomína taký mandľovcový typ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#48 - 26. 7. 2013, 09:47

to TONY-KK : Moc pěknej !

..taky jeden přidám - Rio Grande do Sul, Salto de Jacuí, Brazílie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#49 - 26. 7. 2013, 10:31
...... a mimochodom tie kamene ak ich dostaneš v surovom stave Ti brúsi kto? Toto tak isto nie je jednoduchá záležitosť ak chce človek dosiahnúť žiadanú kvalitu.

...omlouvám se , že jsem si tohoto dotazu všimnul až teď.
Ani nevím jestli je ten dotaz na mě.
90% achátů si brousím sám a ten zbytek je koupě nebo výměna .
V poslední době jsem toho ale moc nevybrousil protože na to nemám čas .

Pár fotek z dílny.

  • litinový kotouč na broušení - používám SiC o hrubosti 150,300 a 600.
  • litinový kotouč - u tohohle mám už stjeté drážky ale v principu nejsou až tak potřeba ale zabraňujou tomu rozptylu brusiva
  • leštící kotouč - jako leštivo používám cerox
  • polyuretanový leštící kotouč
  • no a pár záběrů z dílny 😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#50 - 26. 7. 2013, 10:36

Vita zdravím ŤA. Takým kúskom aký je na poslednom obrázku sa česky hovorí......
... ,, pěknej macek ." Pripomína to vzdialený východ slnka. Vita ak tu dnes ešte posurfuješ, tak sa mrkni na tému meteority. Dal som tam Korunke jeden dotaz.
Samozrejme sa môžeš vyjadriť aj Ty.
Inak teraz mám malú prestávku na pivo, tak som zapol notebook na chvíľu.
Som v práci, avšak doma, pretože maľujeme barák. Ďalšiu prestávku mi moja nadriadená polovička udelí možno až večer. Ani netuší, že som na nete. To pivko by sa dalo piť aj hodinu.
Čau.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.