Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

oliver

Moderátor
#271 - 2. 4. 2009, 23:02

llibor napsal/a:

...A to by bylo celkem slušné....

lliburku, nespi a vysvetli, cos tim myslel...

llibor

Uživatel
#272 - 2. 4. 2009, 23:14

podle čeho usuzuješ že je to zrovna varianta a/3? Já jsem to mysle tak, že když se podívám z dálky bez rozlišení detailů, tak se mi to fakt zdá jako XXI. Ale na bližší určení bych už nesázel.

oliver

Moderátor
#273 - 2. 4. 2009, 23:33

no pomerne snadno - mam-li vybirat z toho, co je k dispozici (a vyuziju-li PEHUovi pomoci s prirazenim k XXI.). o korune v podstate nepochybuji a prirazuji ji ke korune, ktera se objevuje u XVII. pro typ XXI. je tato koruna pouze u variant XXI a (dal jsou jine a jedina XXI e by jeste pripadala v uvahu, ale ma siroke obruci - coz nevyhovuje).

tim jsem vyber zuzil na varianty XXI. a a vybiram z sesti moznych variant a "nejlip" me tam sedi trojka, protoze:

1) je krizek mezi SECVNDVS+WLADISLAVS (varianty 3, 4 a 6)
2) 4 to byt nemuze (absence tecky pred krizkem)
3) mezi WLADISLAVS a SECVNDVS neco bylo (je to nedorazene, tak nevim presne co, ale to je jedno, protoze sestka vypadava - nema tam nic)

tim padem me zbyva XXI. a/3

jak jsem jiz podotknul, netvrdim, ze me sedi 100% styl pisma, podle nehoz jsem zvyklej urcovat u Vaclava IV., pripadne i Karla IV.

llibor

Uživatel
#274 - 3. 4. 2009, 00:15

když to porovnávám podle tvého zařazení, tak s přimhouřenýma očima to logicky tak může být. Celkově to ale na to nesedí. To právě dokazuje, že nic není dokonalé. A tím míň systematika na pražské groše Vladislava II.

Ale asi máš pravdu. Pokud se budeme držet tvaru lva a koruny, tak je to tak. A XXI je slušná varianta z konce období. No ne?

oliver

Moderátor
#275 - 3. 4. 2009, 07:02

no nevim. na muj vkus me stal dost. 350,- 😕

kacuro

Uživatel
#276 - 3. 4. 2009, 07:34

Oliver: mám také jednu XXI. a bez bližšího určení podvarianty, odpoledne nafotím a ukážu na porovnání, teď jdu na hledačku. ale možná, že když se podíváš zpátky, že ji tam najdeš, pravděpodobně jsem jí sem dával 😉

PEHU_

Uživatel
#277 - 3. 4. 2009, 10:12

dávám sem foto jedné XXI pro porovnání, bohužel zachovalost není úplně taková, jakou bych si přál


oliver

Moderátor
#278 - 3. 4. 2009, 12:53

ok, dik, pak mrknu... tak myslite, ze to nebyla spatna koupe, byt tu zachovalost ma jak ma? je to mene bezna varianta nebo jak to je?

PEHU trapis nase vocicka optickymi klamy 🙂 ale jinak myslim PEHU, ze obrazova shoda s tvym je velmi slusna, i tvary vetsiny pisem... ta tvoje zrejme neni a/3, typoval bych ji asi na a/6... (+SECVNDVS WLADISLAVS)

PEHU_

Uživatel
#279 - 3. 4. 2009, 13:26

Cena je to určitě slušná, já bych ho za tu cenu také koupil.

Je asi těžké říct, jestli se jedná o běžnou variantu. Mezi nejběžnější bych počítal IX až XIII.

Ten můj mám určený jako XXI a. Asi se opravdu blíží k šestce, ale je to spekulace.

kacuro

Uživatel
#280 - 3. 4. 2009, 16:27
uznavam, ze zachovalost neni ideal, ale odvazim si tvrdit, ze v uvahu pripada z XXI. typu pouze var. a - a tam mi sedi nejlip ta trojka (pokud by byl mezi WLADISLAVS a SECVNDVS krizek - neco tam je, myslel sem, ze to je zbytek tecky)... trosku me nesedej tvarove ty "S" takze XXI. a/3 ?

čéče ať na ten tvůj kousek koukám zprava, zleva, za střízliva nebo po dvou pivech, tak tam nic nevidím, natož křížek či cokoli jiného 😃

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.