Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
také bych si dal říci minci v takovém stavu... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Diky
To vassilij - sam nevim, tohle byla vymena
Registrovaný uživatel
Pekné ,podla mna v takom prípade väčšia radosť ako pri bežnej zlatej minci.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
To Kucera.
Tuto minci Vám přeji, protože splňuje co má. Ražba je hezká, prošla rukama známé osobnosti a navíc Vám zůstane i hezký příběh, který se váže ke všem okolnostem, které s ní jsou spojené.
Mě se drobné ražby líbí čím dál víc a jednoznačně jim dávám přednost před vyššími nominály, které většinou pouze ležely v truhlách bohatých lidí. Drobné nominály, ale obýhaly mezi prostým lidem, možná, že někdy za den změnily i více majitelů a proto najít pěkně zachovalou drobnou minci je v dnešní době unikum. Bohužel jsem měl tuto skutečnost pochopit mnohem dříve, když byly o hodně lacinější, než jsou v současné době. Stejně, ale ještě dnes není velká sběratelská skupina ochotná pochopit skutečnost, že například vzácná drobná ražba může stát mnohem více než tolar, který se pro ně stal nespochybnitelným modlem.
Moderátor
pokusil jsem se o urceni (neco jsem uz urcene mel) bilych penizku Ferdinanda co mam pomoci typologie Veseleho (Vesely Roman - Bile penize Ferdinanda I. (1526 -1564), NL 63, 2008, s. 5 - 21), prosim o revizi

zasadni nejasnosti:

mince 1. - nevim zda je V.d/3 nebo V.b/1, ale priklanim se k prve alternative; zajimave je rovnez to nevyrazene R, coz evokuje napis FEIDINAND...

mince 7. - nelze dle mne do stavajici typologie zaradit

mince 10. a 14. jsou zrejme typove stejne - zajima me vas nazor, kterou si nechat a kterou pustit - ja se priklanim k te se lvem; tu kterou pustim jsem ochoten vymenit za jiny bezny typ, co nemam

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj Oli, kouknul jsem ti na to.
1. Přikláněl bych se spíše k V.c/9, tam mám evidovánu spoustu spotvořenin té hvězdy které vypadají podobně jako ta tvoje.
2. Souhlas.
3. Souhlas.
4. Souhlas.
5. Souhlas.
6. Souhlas.
7. Vypadá to že je za PRIMVS dvojtečka, takže nepopsaná varianta. Pošli mi prosím lepší fotky na e-mail.
8. Souhlas.
9. Souhlas.
10. Souhlas.
11. Souhlas.
12. Souhlas.
13. Souhlas.
14. Souhlas.
15. Souhlas.

Osobně bych si nechal tu čtrnáctku, tak se tu mějte a já jdu grilovat steaky. :mrgreen:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Moderátor
Tomu rikam bohuliba cinnost :) moc diky za kontrolu (v nekolika malo pripadech si potvrdil sam sebe, protoze jsem to jiz, jak sem psal, mel u nekterych i urcene - bylo to od tebe), komentar k minci 1. jeste zkouknu, co pujde vycist (co to R? byva to bezne?), u mince cislo 7. ti samozrejme lepsi foto ti posilam na mail, pres dvojraz tam ta dvojtecka je, mel sem to i pod stereomikroskopem. S tou 14 vs 10 to vidim stejne, byt je u te 14-tky hur vyrazen letopocet, jen jsem to chtel slyset nezavisle...
Moderátor
Zaroven prosim vsechny, kdo sbiraji b.p. ferdinanda, zda nemaji tuto variantu "V.a/3" take - k overeni (chtel bych to publikovat, typologie uz byla doplnena Hanou a pak Budajem s Hanou):

Hána Jiří - Tři nepublikované varianty bílých peněz Ferdinanda I. z kutnohorské mincovny, NL 65, 2010, s. 17 - 20

Budaj Marek, Hána Jiří - Další nepublikovaná varianta nejstaršího typu bílého peníze Ferdinanda I. Habsburského, NL 65, 2010, s. 133 - 134


Vi nekdo i o necem dalsim co ma nachystano k publikovani (klidne bych se k nemu pripojil)? Nemluvim tu ted o nekom, kdo tu dva roky susi 10 novych variant v supliku a sepise to "maňana" :twisted:
Registrovaný uživatel
Mám prosbu.
Je to značka Kryštofa Mattighofera z ČB mincovne?
Foto z malého groša 1585.
ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Vi nekdo i o necem dalsim co ma nachystano k publikovani (klidne bych se k nemu pripojil)? Nemluvim tu ted o nekom, kdo tu dva roky susi 10 novych variant v supliku a sepise to "maňana" :twisted:

Myslíš někoho konkrétního... :mrgreen: :mrgreen:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Ano a 1585 je i trochu lepší ročník
Moderátor
milstr napsal
oliver napsal
Vi nekdo i o necem dalsim co ma nachystano k publikovani (klidne bych se k nemu pripojil)? Nemluvim tu ted o nekom, kdo tu dva roky susi 10 novych variant v supliku a sepise to "maňana" :twisted:

Myslíš někoho konkrétního... :mrgreen: :mrgreen:


vis jak je to s tou husou... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vcem je problem? mam to opublikovat nebo se dohodnem na necem? kdyztak dej vedet na maila, vecer budu
Registrovaný uživatel
OK. Musím se sejít s Pavlem, ať to konečně dokončíme.
Hoď mi k němu prosím do mailu ještě metrologii, díky.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Dobry vecer, mohol by som sa opytat, ze ci ide o kopiu, alebo nejaku novodobu razbu??Dakujem za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je to zcela jasne novodoba vec.
Registrovaný uživatel
Dakujem pekne za info :)
Registrovaný uživatel
Zdravim, mohol by mi niekto pomoct s ocenenim denara Ludovita I 1326, kremnica???Dakujem (foto je dost zle- velmi zvacseny)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
je to 1526 a vzhledem ke stavu (nedorazeny ci setrely stit i madona) nijak cenove zazracny. ja si obcas uherske denary kupuji (libi se mi a jsou levne), pokud mne mince nezaujme necim jinym, preferuji kusy s krasne vyrazenou madonou, na druhem miste je pak stit... samozrejmosti jsou citelne opisy a jasny letopocet. ani za takto pekne kousky ale nejsem ochoten obvykle nijak zvlast utracet (na burze jsem pred pulrokem kupoval fakt krasne za 7 euro - prave takoveho Ludvu). za tento bych vic jak 150 CKZ nedal (jiste tu nekdo napise, ze je to malo, ale to je jeho vec). resp. abych byl presnejsi, v tomto stavu bych tento denar ani nekupoval a pockal si na hezci. jo a jeste pro upresneni - jde o Ludvika Jagellonskeho.
Registrovaný uživatel
Dakujem Oliver, velmi ste mi pomohli...Nemam denar doma, ale zvazujem jeho kupu, bol by moj prvy a ja som bol ochotny za neho dat 7€+posta, ale ked vravite, ze idu za menej, tak skusim sa s predajcom inak dohodnut...Zle som precital rok z fotky a preto normalne som nic nenasiel ani na googli...Opisy su podla mna celkom dobre, ale patronka s dietatom a erb su z fotky dost zle/mozno to bude robit aj fotka/Dakujem este raz za info
Moderátor
Počkej si. Při troše štěstí za 12 - 13 euro seženeš tentýž denár prakticky v ražebním lesku
Moderátor
ja ešte doplním odpoveď, mincová značka K-A, takže ano, je to kremnická razba
Registrovaný uživatel
poprosim vas o radu: mince Stefana I. denar a poldenar(obulus) je problem zohnat tieto mince? nasiel som stranku , kde idu po 200 eur za kus,ide o klasicku predrazenu katalogovu cenu, alebo je to normalna cena tychto minci? a este sa chcem opytat, lebo nie som si isty, ci som si to dobre nastudoval, Stefan I. razil iba denar a poldenar?
dakujem
Registrovaný uživatel
janpeter: O tom, že by Štefan I. razil aj poldenár (obolus) neviem. Podľa rôznych autorov sú mu pripisované 1 až 3 typy denárov. Ceny závisia od typu a stavu.
« Poslední úpravu provedl(a) l_m_2009 v 19. 3. 2013, 14:55. »
Moderátor
Oboly začaly být v Uhrách raženy až ve 13. století (opravte mě někdo, jestli se mýlím). Je ale fakt, že starší literaturou byly nejstarší uherské mince označovány za oboly, protože váhou neodpovídají těžším denárům českým a německým. Jinak 200 euro za nejběžnější typ (Huszár 1) je hodně, dají se sehnat levněji.
Registrovaný uživatel
dakujem , ja len co si nastudujem na internete, ale ten sa asi neda vzdy povazovat za seriozny zdroj informacii:(
este raz vdaka:)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1