Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Starožitný stolík

Vykupminci.cz
Numisargo

Starožitný stolík

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, kúpil som starý pekný stolík, no neviem ani vek ani sloh. Vedel by prosím niekto poradiť?
Milan

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Panty, spoje, zámky, spodek, detaily, to je třeba hlavně vidět. Na první pohled to vypadá na 20. století a zahraničí.
Registrovaný uživatel
Myslel som, že to bude mať 150 rokov.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi ťažko a veľmi dlho sa mi sem nahrávali posledné 2 fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi ťažko a veľmi dlho sa mi sem nahrávali posledné 2 fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A námaha bola aj tak zbytočná.
Registrovaný uživatel
Fotek mnoho není a nejsou z nich poznat detaily. Těch vašich 150 let je asi maximální hranice stáří. Může to být až konec 19. století. Ten povrch taky těžko soudit, asi je to malba, ale jaký je tam lak a jaké vrstvy, to takhle nejde poznat. Asi je to nějaká snaha o napodobení asijských laků. Stylově je to takové třetí až čtvrté rokoko, řekl bych.
Hlavní je, že se Vám to líbí, tak si to užívejte. Dneska není žádané ani skutečné baroko a rokoko, takže tohle je docela mimo zájem většiny sběratelů, ale tím se nenechte otrávit. Pořád je to pěkná práce, třebaže mladší.
Registrovaný uživatel
Jinak tedy funkcí to byl nejspíš šicí stolek.
Registrovaný uživatel
Ďakujem, máte pravdu, páči sa mi to. Tiež mi to pripomina rokoko, škoda, že neviem, kde to vyrábali.
« Poslední úpravu provedl(a) Milan 999 v 17. 7. 2024, 18:40. »
Registrovaný uživatel
Bohužel taky nevím. Zkuste hledat podobné kusy, tak se dopídíte možné země původu. Můžou to být Uhry, nevím, jaká tam byla móda. Nebo se zkuste obrátit na nějaké vaše uměleckoprůmyslové muzeum, bývají tam ochotní lidé, třeba Vám poradí. Prodejci ovšem dnes hodně vozí věci ze zahraničí (třeba Francie), pokud je to případ obchodu, kde jste nakoupil, tak bych spíš nasměroval hledání tím směrem.
Registrovaný uživatel
Čistě podle typu a zdobení klíče (+ kování/pantů a šroubu) také tipuji období na přibližně začátek 20 století - plus/mínus řekněme dvaceti let. Starší to nebude..
Registrovaný uživatel
Ďakujem za každú odpoveď.
Registrovaný uživatel
https://www.sbazar.cz/alena2017/detail/201266590-stary-dreveny-malovany-stolecek
styl empír,krásný stolek

ten Váš stolek je krásný,přikláněl bych se k rokoko,osobně je to pěkný solitér do interiéru.
Registrovaný uživatel
Neviděl jsem nikdy takto dekorovaný kus s takovou podnoží, který by pocházel z prvního rokoka. Asijské laky byly tehdy stále vysoce luxusní záležitost, a i když už se imitovaly, stále byla poptávka mít na takových kusech orientální vzory. Zde je naopak imitace rokokových rokají a ta centrální kytice je biedermeierský motiv. Takže za mě jasně druhé nebo třetí či další rokoko.
Ono obecně autentických barokních a rokokových kusů se zachovalo minimum a i spousty z toho, co se ukazuje jako baroko a rokoko na zámcích a v muzeích jsou zhusta mnohem později dodělávané, doplňované a předělávané kusy.
Registrovaný uživatel
Ďakujem pekne za link na sbazar, to má veľmi prekvapila tá cena, mne 1 pán napísal, že to má hodnotu 5000 Kč.
Registrovaný uživatel
Za co se věci prodávají není směrodatné.Za co se prodají je důležité....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Starožitný stolík

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1