Moderátoři: numismat, smith

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#51 - 26. 2. 2013, 19:35

Nemáš za čo. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Saracen

Uživatel
#52 - 1. 3. 2013, 11:33

grofik, diky za cenne prispevky, to mas z vlastneho archivneho vyskumu? ak ano publikoval si to niekde? vdaka

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#53 - 1. 3. 2013, 12:15

Kludne hod na Váš web pri všetkej úcte ku Vám a Vašej práci ,nech začne trochu vypadať ako historické fakty o Slovensku.

Stanice mám z máp.

Apropo Saracen asi do konca roka dokončí knihu prvopočiatky kresťanstva na Slovensku Mons. A. Semeš , čerpané informácie archív Ríma a Papežský archív tam bude zaujímavostí na Vašu stránku 😲 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

janpeter

Uživatel
#54 - 1. 3. 2013, 17:13

velmi by som poprosil o radu:snazim sa zohnat nejake materialy ohladom Liptova este pred napustenim priehrady, obehal som vsetky muzea v L.Mikulasi, Ruzomberku , vyspovedal vsetkych starych rybarov......a nic moc...Kupil som si knihu Zaplaveny svet od J.Kasanickeho ale tiez to nenaplnilo moje ocakavania...Ved to nie je ani mozne, aby sa nezachoval nejaky dokument, komplexne fotografie obci, ktore su dnes uz pod vodou.
Ak by ste o niecom vedeli, budem vam vdacny, rad aj kupim nejake tie materialy, dakujem

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#55 - 1. 3. 2013, 17:19

janpeter;odporúčam pravidelne chodiť na Hobby burzy a určite postupne nakúpiš.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

janpeter

Uživatel
#56 - 1. 3. 2013, 17:40

dik za radu, myslis , ze taketo burzy su aj v mensich mestach?

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#57 - 1. 3. 2013, 17:45

Samozrejme sú, prípadne zajdi do antikvariatu občas natrafíš na čerešničku v podobe dobrej mapy , knihy ,atd.... 😲 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

janpeter

Uživatel
#58 - 1. 3. 2013, 18:00

o.k, vdaka🙂

Saracen

Uživatel
#59 - 1. 3. 2013, 18:26

pred zatopením oblasti prebehla akcia, pričom sa spracovali všetky pamiatky v danej oblasti, tie najcennejšie boli prevezené do Pribyliny (kaštieľ, kostol - Parižovce/Mara...) o celom tomto úsilí vyšiel zborník, avšak sú tam spracované len pamiatky, hnuteľné, nehnuteľné, vrátane archeologických, neviem či toto by pomohlo

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#60 - 1. 3. 2013, 20:09

Nooo dobrá rada , archeologický zborník by mohol mať aj zakreslenia polôch významnejších lokaliť.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.