Moderátoři: Jaromir, dejvy, pavlinka, smith, ikanek

Peťas

Uživatel
#1 - 27. 8. 2014, 15:07

Zdravíčko,
pochopil bych, že se vytiskly v určitém období známky. A po 5/10/20 letech se využila tisková deska a vytiskly se ty samé známky. Oficiální cestou. (píši to správně??prosím o opravu) .
Ale nerozumím, že někdo uvádí "reprint?" - pro příklad SAMOA. V katalogu jsou uvedeny pouze známky z období 1877-82. Relativně hodnotné. A následně je někdo prodává za zlomkovou cenu s pozn. "Reprint?"
Ale v katalogu nic o reprintu není.
Tzn. jedná se o fake/podvod ? Neoficiální tisk ? Nerozumím 😲 .
Děkuji za vysvětlení
Petr

P.S. a pokud jsem to popsal správně - jak poznáte rozdíl mezi prvním a druhým "reprint" tiskem ?

Za navedení do reality děkuji a klaním se 😃

ikanek

Moderátor
#2 - 27. 8. 2014, 17:34

Reprint = novotisk

Novotisk je jakýkoliv tisk provedený po oficiálním vydání známky. Může, ale nemusí být z originálních desek a od vydaných známek se odlišuje např. zoubkováním, průsvitkou, barvou či odchylkou v obrazu známky.

Co se týče Samoy, tak si tady můžeš pročíst několik desítek příspěvků jak rozlišit pravé známky, novotisky a padělky.

http://stampboards.com/viewtopic.php?f=10&t=1576&p=33335

O reprintech Samoy se určitě zmiňuje katalog SG. To co je však na trhu nejvíce nejsou ani tak novotisky jako spíše padělky.

Peťas

Uživatel
#3 - 28. 8. 2014, 14:23

Aha. Tak jsem měl špatný zdroj informací, že oficiální novotisky Samoa nejsou.
Každopádně pro mne skvělý nový odkaz na filatelistický web.

Já děkuji a klaním se
Petr

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#4 - 28. 8. 2014, 15:51

Heh, mi přijde každá z těch známek, co tam mají, naprosto jiná, a vůbec se v tom nevyznám. 😲

Dracek

Uživatel
#5 - 28. 8. 2014, 16:04

Už jsem to sem kdysi dával, pravé vypadají takto, neb to ale nesbírám, tak mám jen tyto dvě. 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.