Samozřejmě i takové případy jsou známy.
Dovolím si odbočit na jiné téma, které na tyto stránky nepatří, ale v poslední době proběhla aukce mincí Heritage a celkový obrat aukce musí být opravdu zajímavý. Kdo se o tuto problematiku zajímá, tyto čísla mu jsou známy, ale i pro sběratele z jiných oblastí mohou být zajímavá a můžou jim pomoci se správně orientovat.
Zde je odkaz na nejdražší minci v aukci za nějakých 230 000 000 Kč.
Zde je mince s poplatky za nějakých skoro 130 000 000 Kč.
Nějak začínám pochybovat o správném cenovém kurzu dnešního sběratelského světa a to ve všeobecné rovině. Máme tu jeden opravdu velký svět a to nejenom v konkrétních jednotlivostech, kam většina z nás již nepatří.
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
No vidíš to, Pavle,
díky svojí píli a studiu jsi z poměrně levných známek sestavil hodnotné exponáty. Už jen, dostat se s exponátem na světovou výstavu je úspěch a pokud si pamatuji, tak jsi na Světové výstavě získal velkou stříbrnou medaili se 78 body. Takové ocenění už se dává docela hodnotným materiálům a exponátu, který prokazuje slušné odborné znalosti.
A uvědom si, že jsi těch 78 bodů získal za jednorámovku, které to mají na výstavách těžší a většinou bývají podhodnocené.
Navíc svým studiem jsi se stal snad největším odborníkem na přetisková provizoria maďarských známek zaniklého R-U u nás a na Slovensku.
Ty jsi příkladem investora hlavně do vědomostí a díky svým znalostech jsi dokázal svoji sbírku zhodnotit i finančně. Nevadí, že nejde o miliony. Toto si myslím, že Tě musí těšit.
Poštovní uzávěry, vnitropoštovní pošta a vlaječky, kterým se věnuješ, jako jednotlivosti jsou v podstatě bezcenné, ale pokud v tom zavedeš určitý systém a zhotovíš exponát, tak věř, že i na takové záležitosti najdeš kupce.
Myslím si, že Tvoje xponáty na toto téma v Liberci docela zaujaly, protože jde o něco výjimečného a nedopadly v hodnocení zase tak špatně, protože s podobnými materiály si jurymané moc nevěděli rady.
No, přiznejme si, že ty dva bodíčky v té Indonésii přidat mohli, bylo by to hezčí!🧐
Ale i v těch přetiscích jsou pochopitelně lepší položky dražší, ale pokud to není PČS 1919 nebo Z-U, tak to většinou celkem jde. Ovšem, při trošce štěstí lze získat velice vzácné (až tak, že naprosto neznámé) věci relativně zadarmo (ovšem jak pro koho).
Ale jinak jo. Obálky v Liberci docela překvapily. Když jsem na počátku odhadoval maximálně 60 bodů... Protože vůbec nebylo s čím srovnávat. Každý, kdo dělá třeba Hradčany se může podívat na výstavu (a dnes i na Exponet - tam ovšem chybí ty získané body) a porovnávat. Já se moc nemám s čím porovnávat ... ovšem jurymané taky nemají muster! No a teď se reálně sní o dvou pětirámovkách s mnohem detailněji rozpracovanou typologií (mušince) a řadou položek, které sice jsou fakticky zadarmo a účetně bezcenné (doslova se válejí v odpadkových koších), ale zkuste je sehnat i když budete nabízet tisíce! A navíc na nich není ani jedna známka, jen spousta razítek a někdy ani to ne.
Akorát ty vlaječky, tam to na soutěžní exponátek nevypadá (to je mnohem lepší propagace než propagační výstavka). Je problém, aby to splňovalo aspoň nějaké výstavní standardy. Na list A4 se vejdou přesně 4 vlaječky (na A3 pochopitelně 8 ), bez okrajů, bez nadpisu, maximálně s tím, že v jednom segmentu je popis. Jiná úprava nemá smysl. Bodů by na to moc nebylo, to je jasné, ale bylo by to něco naprosto jiného, než co kdo kdy na jakékoliv výstavě viděl.
😄
Pavel to koukám, co se o tobě ještě nedozvím.. Tak skromný v mysli . 😉 a tak úspěšný a slavný fiatelista s vzácnou sbírkou .. Gratulace 👍
Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com
Když vezmete v úvahu, že Pavel na Světové výstavě v Asii (kde bývají exponáty evropských vystavovatelů podhodnocované) získal 78 bodů a já za osmirámový exponát Afghánistánu předloni v Liberci na Národní výstavě jsem dostal 80 bodů, tak se dá říct, že Pavel v podstatě dopadl lépe než já, protože na světové výstavě jsou náročnější kritéria než na národní výstavě.
No chlapci tak koukám, že jsem se dostal úplnou náhodou v diskusi, mimochodem zde poprvé a hned mezi zdejší kapacity světového formátu.... Chlapci Gratulace.... Jaromíre 👍
Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com
Pokud bych měl volných dejme tomu 100 000Kč a chtěl je mermomocí investovat např. do filatelie, tak bych si rozhodně nekoupil 3% podíl nějaké drahé položky, ale snažil bych se spíš výhodně nakoupit položku v ceně svých volných 100K. Výhody jsou zřejmé - pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat peníze - budu chtít známky prodat, tak můžu kdykoli, kdy se mi zachce.. kdežto když mám pouze 3% podíl, tak musím čekat na vyjádření ostatních. PS: ano, vím, že lze prodat i onen 3% podíl, ale jsou to určité komplikace..
Problém je, zda máte potřebné znalosti k tomu, abyste mohl předvídat, které rarity mají potencionál růstu a které ne. I do známek Mauritia se dá investovat špatně, když nemáte potřebné znalosti. Toto popisuji ve svém článku zde:https://www.infofila.cz/mauritius-sherwinovo-vydani-1859-r-2-c-6270
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.