Jestli jsem to správně pochopil, tak ve třídě jednorámových exponátů mohou být i dvourámové (Lajtabánság na tři rámy nemám, to až celistvosti míře velké za velké peníze nakoupím ... to bych musel ale někde najít placené zaměstnání). Ovšem kvůli jednomu papíru to do Otevřené filatelie přesouvat nechci.
Pochopils to správně ...😃
Z automatického překladu (pro jednoduchost):
napsal/a:
4.3. Jednorámové exponáty mohou být vystaveny ve třídách 2-6 (včetně). Jednorámové exponáty by neměly být extrahovány z vícerámové výstavy a měly by být založeny na úzkém předmětu, který je nejlépe považován pouze za jeden snímek.
Hodnocení se provádí na základě udělených bodů (60 – 100) a vystavovatel obdrží pouze certifikát bez medaile. Osvědčení o účasti bude uděleno exponátům s méně než 60 body.
Ve formuláři přihlášky na exponát uveďte jasně, do které podtřídy (2, 3 nebo 4) exponát vstupuje.
4.4 Soutěžní exponáty s 2 a 3 rámy jsou představeny na experimentálním základě, který bude posuzován v souladu s "Pokyny pro posuzování jednorámových exponátů na výstavách FIP". Budou zařazeni do svých tříd.
4.5. Vystavovatel se vztahuje na nejvhodnější třídu. Porota má však právo převést jakýkoli exponát z jedné třídy do druhé, vždy ve prospěch vystavovatele.
...
5.3 Účast na výstavě v jiných třídách než filatelistické literatuře musí zajistit a) alespoň 75 bodů na národní úrovni nebo b) potvrzení národního komisaře ohledně kvality tohoto exponátu. V případě dvourámové nebo třírámové výstavy se exponát považuje za kvalifikovaný, pokud někdy dosáhl 75 bodů, pokud je prezentován v menším počtu rámů. V případě, že exponát nebyl nikdy prezentován v menším počtu rámů, musí být jeho kvalifikace certifikována prostřednictvím komisaře podle čl. 10.6 GREX.
Čili, zde bych problém neviděl.
I když někdy je s automatickým překladem potíž...
napsal/a:
15.3. Exponáty budou vystaveny pouze po dobu čtyř dnů, ale všechny exponáty musí být doručeny do popelnice před zahájením výstavy, a to v termínu a čase, který bude dohodnut s organizačním výborem.
Inu, ty automatové překlady jsou tu i od toho, aby člověka pobavily!
Díky péči MikiM vám mohu ukázat komplet celý unikátní arch barevné zkoušky hodnoty 50 K (Város Szalonak) VII. emise. Vytištěno jich snad bylo 5 až 7 a toto je jediný kompletní. Nejprve obrázek "tak jak to je" a podruhé s vyznačenými největšími zajímavostmi a největšími DV. I když teda věřím, že tête-bêche vidíte i bez nápovědy.😉 Za povšimnutí určitě stojí jak jsou jednotlivé štočky nakřivo, což je nejhezčí v tom velkém kroužku. To je opravdu extrém. A na levém okraji "maličký kupón".
Mimochodem, velké archy se skenují blbě, kopírka se tváří, že je chytřejší jak uživatel a někdy bylo těžké ju přesvědčit o tom, co má dělat.
Obrázky:
Tak postupně, zase to tu nemůžu zahltit, že? 😎
Takže dnes kompletní arch VII. emise v hodnotě 100 K. 2× tête-bêche, na ZP 15 si povšimněte pravého štítku, kde chybí horní zakončení. Štočky se jim podařilo vyrovnat mnohem víc, ale na tomto archu je mnohem víc vidět nerovnoměrnost tisku. Kdyby se to roztrhalo, nikdo nepozná, že jednotlivé známky jsou z jednoho archu.
Tady u toho scaner hodně trucoval, takže levé zoubky už nezabral. Ale u jiných pokusů klidně vynechal půlku prvního sloupce a vůbec mu to nevadilo.
Obrázky:
Zvláštní, že jsem to zmenšoval na stejnou šířku, ale po nahrání je ten výsledek naprosto jiný!😕
Cenzurovaný(!!) koresponďák (ovšem plně vyplacený, těch 10 fill nepočítáno), kde Pišta sděluje rodině, že je na velitelství Nyugatmagyarországu a že se má dobře a líbá celou rodinu (nebo tak nějak).
No, po pravdě, vlastně jsem nevěděl, že tam měli vojenskou cenzuru, ale v podstatě to je logické. Ovšem neměli na to razítko.
Obrázky:
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.