Moderátoři: Jaromir, smith

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#42 - 21. 12. 2014, 03:50
může být třeba imaginární. Co takhle exponát Jára da Cimrman? 🙂

Lze filatelisticky dokumentovat vinárnu U pavouka? 😉
Rovněž s Liptákovem bude asi problém - myslím, že tam nebyla ani poštovna!! 😁

pavlinka

Moderátor
#43 - 21. 12. 2014, 10:49

Všechno jde, když se chce! Jožo- s exponátem jsem začala v 13-ti letech. Když jsem začínala, tak sama, protože nějaké toto forum jsem vůbec neznala. Pomohl mně jen můj tata (nefilatelista a to dosud) a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Když vidím dnes ty pokusy některých dospěláků o exponát (námětový!), tak mě jímá hrůza. Ale vše se dá vychytat a nemusí to stát majlant. Během těch let jsem došla k poznání (a přispěla k tomu i filatelistická olympiáda), že exponát se dá vymyslet takřka na cokoliv. Na známkovém a i jiném filatelistickém materiálu, vyšly totiž miliony myšlenek a motivů. 😉

pavlinka

Moderátor
#44 - 21. 12. 2014, 10:57

Pavle- problém s Liptákovem? http://cs.wikipedia.org/wiki/Liptákov Už jen z toho popisu se dá udělat výborných 6 listů 😉

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#45 - 21. 12. 2014, 15:56
Pavle- problém s Liptákovem? http://cs.wikipedia.org/wiki/Liptákov Už jen z toho popisu se dá udělat výborných 6 listů 😉

Ale to dokumentuješ blízké okolí a Bécs!! 😋

Jaa-chym

Uživatel
#46 - 21. 12. 2014, 17:16

tak já nevim, ale mám doma tričko z Ružomberka (Liptov) a na zádech je nápis "CELOSVETOVÉ STRETNUTIE LIPTÁKOV" 😃

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#47 - 28. 12. 2014, 23:41
může být třeba imaginární. Co takhle exponát Jára da Cimrman? 🙂

Tak kolik z vás již ten exponát počalo sestavovat? 😁

A jedna otázka zdánlivě související - lze nějak jinak rozumně vyhledat patřičnou známku s patřičným tématem (o celinách a dalších ani nemluvě) než otrockým neustálým prohledáváním katalogů? Jasně, na některá témata existují i extra katalogy, ale na většinu ne.
A pak ty známky ještě někde najít.

m1234

Uživatel
#48 - 29. 12. 2015, 10:58

Ano najst kvalitny prirastok do zbierky si vyzaduje trocha prace ale aj štastia.Ja to robim takto.Samozrejme prelistovat čo najviac z aktualnych aukcii na STAMP CIRCUID a STAMP AUCTION NETWORK.Dalej hladat cez forum ako je toto len v zahranici.Najlepsie su v USA,ale da sa aj na BDPh.de,Briefmarken forum a desiatky dalsich.Zopar dobrych veci som našiel prave v USA a v Australii.No a to najlepsie je poznat obchodnikov.Treba ist na kazdu vystavu u nas v Madarsku, Rakusku,Nemecku vždy su tam aj obchodnici-nieco kupis ,povies co zbieraš a potom už len čakaš na ponuky.Dolezite je aby si bol v povedomi ""Pavel zbiera Madarsko"".Drzim palce

mamabc1234@gmail.com

jozo 9

Uživatel
#49 - 29. 12. 2015, 13:29
Tak kolik z vás již ten exponát počalo sestavovat? 😁 A jedna otázka zdánlivě související - lze nějak jinak rozumně vyhledat patřičnou známku s patřičným tématem (o celinách a dalších ani nemluvě) než otrockým neustálým prohledáváním katalogů? Jasně, na některá témata existují i extra katalogy, ale na většinu ne. A pak ty známky ještě někde najít.

Ja už mám vyše štyridsať rokov a doteraz som robil len generálnu zbierku takže prejsť na niečo nové to už je trošičku problém a trvá to dlhšie.
Ale chcem to skusiť síce podľa svojích predstav takže to nikdy nebude nejaký exponát na výstavu.

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#50 - 29. 12. 2015, 23:13
Ano najst kvalitny prirastok do zbierky si vyzaduje trocha prace ale aj štastia.Ja to robim takto.Samozrejme prelistovat čo najviac z aktualnych aukcii na STAMP CIRCUID a STAMP AUCTION NETWORK.Dalej hladat cez forum ako je toto len v zahranici.Najlepsie su v USA,ale da sa aj na BDPh.de,Briefmarken forum a desiatky dalsich.Zopar dobrych veci som našiel prave v USA a v Australii.No a to najlepsie je poznat obchodnikov.Treba ist na kazdu vystavu u nas v Madarsku, Rakusku,Nemecku vždy su tam aj obchodnici-nieco kupis ,povies co zbieraš a potom už len čakaš na ponuky.Dolezite je aby si bol v povedomi ""Pavel zbiera Madarsko"".Drzim palce

No, v tomto (Maďarsko) problém není, když pomineme peníze a padělky. Já to myslel na to konkrétní téma. Dejme tomu najít známku (známky, celiny) s pěknou studnou nebo třeba zubní vrtačkou (což by mohla být ilustrace k faktu, že Jára Cimrman vynalezl zubní vrtačku na nožní pohon, ozn. M6, kterou ale nemůžeme na filatelistickém materiálu dokladovat, ale můžeme si ukázat jinou z téže doby či nějakou další, mladší). 😉 😁

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

NSR - čistá - č. 480

NSR - čistá - č. 480

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Prezident ČR Václav Havel - razítkovaná - č. 248

Prezident ČR Václav Havel - razítkovaná - č. 248

Cena: 2,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mathieu Schneider - 91

Hokejové karty Pro Set 1992-93 - Mathieu Schneider - 91

Cena: 7,- Kč

Přejít na eshop
Pražský hrad 1976 - čistá - č. 2219-2220

Pražský hrad 1976 - čistá - č. 2219-2220

Cena: 17,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1410

Rakousko - čistá - č. 1410

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Kulturní osobnosti - čistá - č. 2062-2064

Kulturní osobnosti - čistá - č. 2062-2064

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
PT 1, Olomouc, 1994

PT 1, Olomouc, 1994

Cena: 99,- Kč

Přejít na eshop
Modrý Mauritius v Terezíně

Modrý Mauritius v Terezíně

Cena: 249,- Kč

Přejít na eshop