Moderátoři: Jaromir, dejvy, pavlinka, smith, ikanek

pusho

Uživatel
#1 - 17. 10. 2011, 16:20

Ahoj všetci. Mám dilemu, čo robiť s aršíkmi na albumových listoch. Havidky sú dosť drahé a neviem, či vôbec existujú také rozmery. Doteraz som používal fotorožky ale obavam sa, že sa aršíky rokmi na papier prilepia. Ale k veci: myslíte si, že je hlúpsť zalievať aršíky do laminovacích fólií? Majú tie fólie nepriaznivý vplyv na známky alebo nie? Ďakujem všetkým za všetky postrehy a skúsenosti

babygulka

Moderátor
#2 - 17. 10. 2011, 16:53

pusho nerozumiem co chces ist do papiernictva a zasklit do laminovacej folie kazdy harcek? myslis to ako for alebo vazne???

smith

Profilový obrázek
Moderátor
#3 - 17. 10. 2011, 16:54

pusho napsal/a:

Ahoj všetci. Mám dilemu, čo robiť s aršíkmi na albumových listoch. Havidky sú dosť drahé a neviem, či vôbec existujú také rozmery. Doteraz som používal fotorožky ale obavam sa, že sa aršíky rokmi na papier prilepia. Ale k veci: myslíte si, že je hlúpsť zalievať aršíky do laminovacích fólií? Majú tie fólie nepriaznivý vplyv na známky alebo nie? Ďakujem všetkým za všetky postrehy a skúsenosti

Evidentná hlúposť. Existuje aj umafan, alebo ako sa to volá. A keď už sa človek rozhodol zbierať čisté známky, tak musí rátať s výšenými nárokmi na ich "uskladnenie" tak aby sa nepoškodili.

http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

pusho

Uživatel
#4 - 17. 10. 2011, 17:01

Zaskliť si to vieš predsa aj doma a tie fólie nie sú vôbec drahé. Chcel som len vedieť, či nepoškodzujú známky, to je všetko. Umafán samozrejme poznám ale aj pod ním sa známka dotýka papiera

babygulka

Moderátor
#5 - 17. 10. 2011, 17:06

tak zasklenie do laminovacej folie mozes tak kancelarsky papier nie znamky,
umafan sa pouzival na albumove listy, pod to sa to zakladalo a znamke sa nic nestalo akurat ze to nevyzera pekne - podla mna
neviem aku mas hodnotnu zbierku a co zbieras, ale pokial zbieras v kvalite ** tak ti doporucim Vario listy od Leuchturmu je to balenie po 5 listov a balik stoji 3,5,- eura. inaksie na jeden list ti vojdu 4 harceky... takto to mam ulozene ja.

Packa02

Uživatel
#7 - 17. 10. 2011, 18:26

tak já tento problém vyřeši tak , že dávám jednu havidku z hora a druhou dolu, nebo z leva a prava , podle aršíku. Funguje mi to spolehlivě a nevypadá to špatně. Folie jsou fajn , ale mám strach z používaných lepidel , Zlomená tlapa za tu investici stojí

pusho

Uživatel
#8 - 17. 10. 2011, 22:30

Ja proste hľadám niečo lacnejšie pre aršíky a štvorbloky ako sú havidky. Som si vedomý hodnoty každej známky, ktorú mám a vážim si rovnako bezvadný košický aršík ako aj "zlomenú tlapu". Pýtal som sa, či laminovacie fólie majú nejaký vplyv na kvalitu známok a nie či som odhodlaný ísť s každou známkou do papiernictva. Ak môžem ušetriť pár korún a zároveň to má zmysel, tak ÁNO!!! Pôjdem tam s každou známkou! Skúsme sa súdiť podľa toho, čo nás spája... Zdar

Dracek

Uživatel
#9 - 17. 10. 2011, 22:36

kvalitní havidky jsou nejlevnější možnost s jistotou nepoškození známky či aršíku včetně jejich lepu...
neuraž se, ale pokud jsou tyto náklady pro Tebe vysoké, tak sbírej jen ražené známky(nebo nálepky od banánů...) 🙂

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

pusho

Uživatel
#10 - 17. 10. 2011, 22:51

OK, od teraz zbieram len nálepky z banánov. Je lepšie ponechať si celý banán alebo nálepku odlepiť? Pýtam sa len preto, lebo môj herbár má určité hranice.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.