Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

KAROLUS

Uživatel
#31 - 30. 7. 2010, 21:40

Já nikdy neřekl, že literatura není důležitá. 😲 Já jí mám taky mraky. Ale co jde, tak v elektronické podobě. Pražské groše chci zbírat, ikdyž si je často nemůžu dovolit. 😐 Tudíž radši to málo uspořené dám do mincí. Literatura mi poslouží stejně dobře naskenovaná jako ta na papíře, ale sbírka fotek grošíků mi k ničemu nebude. 😕

Dracek

Uživatel
#32 - 31. 7. 2010, 08:59

Tady šlo o to, že nejsi ochoten dát za zcela nově vydané informace v literatuře 100Kč(tedy všem dostupné ceně) a chceš po ostatních, aby Ti to kopírovali - fuj, fuj, fuj... 😐
Pokud to chceš v ele podobě, nic Ti nebrání si to po zakoupení nascanovat pro vlastné potřebu! 😲

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

KAROLUS

Uživatel
#33 - 31. 7. 2010, 10:10

🙄 tahle diskuze opravdu nemá smysl. koukám, že tady člověk, který si můsí hodně odříkat aby ušetřil 170kč, upravdu nenajde pochopení. 😞

kacuro

Uživatel
#34 - 31. 7. 2010, 10:21

no jo, když jsi bez financí, tak nemůžeš sbírat mince, to je samo sebou, to si buď můžeš vystačit těmi fotkami a nebo se dát na něco jiného, třeba pivní etikety ...

KAROLUS

Uživatel
#35 - 31. 7. 2010, 10:25

jojo... skvělej přístup! přesně jak říkám: "Socky neberem!" 😕

Dracek

Uživatel
#36 - 31. 7. 2010, 10:33
🙄 tahle diskuze opravdu nemá smysl. koukám, že tady člověk, který si můsí hodně odříkat aby ušetřil 170kč, upravdu nenajde pochopení. 😞

Doporučuji Ti napsat vlastní odborný článek určité úrovně(není asi tolik podstatné zda o mincích či jiné odbornosti) a pak možná nakonec částečně pochopíš proč... 😉

P.S. Každý má samozřejmě sbírat dle svých možností, ale pokud nemáš(nebo nejsi ochoten obětovat 100Kč za časopis, pak sbírej něco jiného dostupnějšího nebo něco kde literaturu moc nepotřebuješ(ale ta je třeba asi všude), ale na grošové období raději zapomeň(dnes je již extrémně drahé).
P.S.2: Pokud Ti jde jen o znalosti(o grošovém období), ty lze získat i bez velké vlastní sbírky mincí, ale bez literatury se opět neobejdeš! 🙂

Kacuro: ale ta hromada etiket z aukra za 170Kč... 😁

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

kacuro

Uživatel
#37 - 31. 7. 2010, 10:53
jojo... skvělej přístup! přesně jak říkám: "Socky neberem!" 😕

takto to nebylo myšleno! každý by si ale měl uvědomit, jaké má finanční možnosti a podle toho se rozhodnout, co sbírat ...

Bigger

Uživatel
#38 - 31. 7. 2010, 11:09

Karolusi, řeknu ti to takto: Nejsem na tom tak, že bych si mohl kdykoli koupit nějaký ten grošík. Taky dlouho šetřím, i nějaký ten měsíc, než mám dostatek na nějaký průměrný kus za pár stovek. A teď si vem, že už už si chci koupit jeden, když v tom najdu na nějaké aukci pro mě potřebnou literaturu a pak váhám.....Víš, kolikrát jsem si odpustil pěknou minci a koupil si literaturu? Vem si to tak: koupíš minci, nfotíš ji a tady ti ji někdo určí.....fajn, to jsi chtěl. Ale tím to hasne. Kdežto když si koupíš literaturu či katalog, tak si listuješ, prohlížíš a čteš a věř, že v hlavě ti něco zůstane! Myslím, že to tady psal Archy - ten momentálně kupuje jen literaturu, protože není zbytí....Hele, chápu tě, a asi vím, co si musíš odpustit aby sis mohl koupit minci. Není to lehké, ale nespěchej, spěch se nevyplácí, vím o tom své. 😞

Koiko Tomio

Uživatel
#39 - 31. 7. 2010, 11:32

4 Bigger, máme stejný názor, viz. přísp. 28

tenzor

Moderátor
#40 - 31. 7. 2010, 20:04
Doporučuji Ti napsat vlastní odborný článek určité úrovně(není asi tolik podstatné zda o mincích či jiné odbornosti) a pak možná nakonec částečně pochopíš proč... 😉 P.S. Každý má samozřejmě sbírat dle svých možností, ale pokud nemáš(nebo nejsi ochoten obětovat 100Kč za časopis, pak sbírej něco jiného dostupnějšího nebo něco kde literaturu moc nepotřebuješ(ale ta je třeba asi všude), ale na grošové období raději zapomeň(dnes je již extrémně drahé). P.S.2: Pokud Ti jde jen o znalosti(o grošovém období), ty lze získat i bez velké vlastní sbírky mincí, ale bez literatury se opět neobejdeš! 🙂 ...

No, třeba Smolík je k dispozici na netu (zcela legálně) zdarma 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.

Rakousko - čistá - č. 1572

Rakousko - čistá - č. 1572

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Bezrámová lupa LU5

Bezrámová lupa LU5

Cena: 310,- Kč

Přejít na eshop
Album na staré i nové pohlednice Leuchtturm - 342 620 - 2 kusy na list

Album na staré i nové pohlednice Leuchtturm - 342 620 - 2 kusy na list

Cena: 375,- Kč

Přejít na eshop
Hokejové karty SCORE 2012-13 - Miikka Kiprusoff - 22

Hokejové karty SCORE 2012-13 - Miikka Kiprusoff - 22

Cena: 29,- Kč

Přejít na eshop
20. výročí založení Světové odborové federace - čistá - č. 1457

20. výročí založení Světové odborové federace - čistá - č. 1457

Cena: 3,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 1760

Rakousko - čistá - č. 1760

Cena: 6,- Kč

Přejít na eshop
Rakousko - čistá - č. 2016

Rakousko - čistá - č. 2016

Cena: 9,- Kč

Přejít na eshop
Výzkum vesmíru - čistá - č. 1241-1246

Výzkum vesmíru - čistá - č. 1241-1246

Cena: 35,- Kč

Přejít na eshop