Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

listopad

Uživatel
#231 - 2. 2. 2012, 09:53

pzberatel tohle jsem nenašel ale dostal jsem to v krabičce s nějakejma mincema miš maš rakousko,první republika ale zaujalo mě to protože něco podobnýho jsem našel na poli ale mělo to jiný tvar.chtěl jsem jen vědět jestli to náhodou není kelt, jinak už jsem to prodal.dík vám všem za pomoc a snahu.

korunka

Uživatel
#232 - 2. 2. 2012, 17:16

No, je škoda, že jsi sem nenapsal tu váhu a rozměry. Mně osobně to připomínalo nějaký hodně maličký norický nominál, protože mi to na jedné straně připomínalo kříž s tečkou uprostřed. Můžeš sem alespoň napsat, jak asi to bylo velké?

alarich- no, také jsem jednu maličkou mincičku ukazovala spoustě lidem, kterým připadala jako obyčejný slitek, jež by určitě zahodili...

korunka

Uživatel
#233 - 2. 2. 2012, 17:24

..myšleno takto...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

listopad

Uživatel
#234 - 2. 2. 2012, 18:24

9mm

alarich

Uživatel
#235 - 2. 2. 2012, 18:57
😁 prave som si toho konika 4dracmu na acku pozrel. vobec sa mi nepaci, vyzera tak bulharsky ostro a centrovane. a hotovo. je to sunt, jedna jak druha. 100%ne. (moj nazor).

http://www.rutus.cz/index.php/nalezy-s-rutus-detektory-kov/96-keltske-mince-nalezene-s-rutus-solaris-ve-25-cm
takže ty mince byly pravé jste všichni amatéři co umí akorát shazovat druhým kvalitu a pravost mincí 👿 👿 👿

listopad

Uživatel
#236 - 2. 2. 2012, 19:16

si jak malý dítě tak at se vzteky nerozbrečíš slečinko 😁

korunka

Uživatel
#237 - 2. 2. 2012, 19:29

listopad- pak v tom případě by to naprosto souhlasilo... (k té minci)

alarich- toto je diskuzní fórum a je tu od toho, abychom diskutovali a pokud se někomu mince nezdá, je svoboda, aby to napsal... už se tu takto objevilo obrovské množství padělků, ale nejsi tu tak dlouho, aby jsi to věděl... obávám se však, že ani tento článek nedokazuje, pravost mincí. Papír toho snese hodně a pokud je alespoň část z toho, co se v článku píše pravda, už jsem něco podobného slyšela z více stran, pak je to jen důkaz, že není dobré věřit ničemu. Osobně stále nevím a pokud se mi na minci něco nezdá, nekoupila bych ji, ani kdyby byla pravá, za tím si stojím i po přečtení tohoto článku. .. a mezi ty amatéry se hlásím dobrovolně!

tenzor

Moderátor
#238 - 2. 2. 2012, 20:06
9mm

Pak to Parion určitě není 🙂

Matess

Uživatel
#239 - 2. 2. 2012, 22:35

=alarich]

http://www.rutus.cz/index.php/nalezy-s-rutus-detektory-kov/96-keltske-mince-nalezene-s-rutus-solaris-ve-25-cm
takže ty mince byly pravé jste všichni amatéři co umí akorát shazovat druhým kvalitu a pravost mincí 👿 👿 👿

Možná že pravé byly,ale u takovéto mince,když se najednou ukažou tři kusy z jednoho razidla,tak to určitě vyvolá otázky.
btw.Zrovna tyhle stránky obsahově mi moc důvěryhodné nepřipadnou.

Tovy

Uživatel
#240 - 2. 2. 2012, 23:15

Nevim jak duveryhodne, ale jestli je to tak, tak to znamena, ze zase nekdo drancoval znamou lokalitu a mince rozprodal. To je smutne.

To, co tam pisou o archeolozich je ale take smutne - vybiraji se jen ty spatne veci. Samozrejme ze se najdou hajzlove, ale naprosta vetsina to jsou to fandove do sve prace a neco takoveho by neudelali. Alespon vsichni, co znam ja. A to jich znam vice jak numizmatiku, kde narozdil od archeologu se mi zda, ze kazdy druhy je hajzlik (neberte to osobne, lidi na sberateli mi nastesti ten obraz vylepsuji 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.