Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

harley777ma

Uživatel
#211 - 26. 1. 2012, 21:54
Jeste tam jsou, ted prave koncil jeden maly. A ten stater prodava clovek, co ty dva "podezdrele" koniky. Ale koukam, ze uz nekdo prihazoval na vsechny 🙂

Tie koniky sa mi tiež nezdaju. Ražba vyzerá uple identicky a hlava je u oboch mincí tá istá fotka

obolus

Uživatel
#212 - 26. 1. 2012, 22:13

Mně přijde identický i samotný tvar obvodu u těch koníků.

Tovy

Uživatel
#213 - 26. 1. 2012, 22:37

Ja to hazel uz do tematu o podezdrelych aukci, tam se k tomu vyjadrovali uz lidi. Ten clovek mi posilal fotky i druhe strany druhe mince. Je jinak razena, nicmene take uplne stejna raznice. Teoreticky neni problem mit dve mince ze stejne raznice. Teoreticky. Kdybych mel jistotu, ze jsou prave, asi bych do nich sel, takhle ale urcite ne. Ten zlaty stater vypada pravy, jenze zase na druhou stranu nic na nem nejde videt, takze ma defacto cenu zlata. Skoda.

tocomabyt

Uživatel
#214 - 26. 1. 2012, 22:47

😁
prave som si toho konika 4dracmu na acku pozrel.
vobec sa mi nepaci, vyzera tak bulharsky ostro a centrovane. a hotovo.
je to sunt, jedna jak druha. 100%ne. (moj nazor).

jacisin76@yahoo.com

alarich

Uživatel
#215 - 27. 1. 2012, 12:30
😁 prave som si toho konika 4dracmu na acku pozrel. vobec sa mi nepaci, vyzera tak bulharsky ostro a centrovane. a hotovo. je to sunt, jedna jak druha. 100%ne. (moj nazor).

je to dost možné že to jsou padělky ale pokud ty mince nemá člověk v ruce tak nemůže nikdy 100% říct že to je falsum.Je to díky té aféře od Trenčína že se dnes lidi snaží házet hlavně keltské slovenské mince do jednoho pytle s padělky.Některé kusy těch fals od Trenčína sem osobně viděl a byly dost špatné.tyto mince co jsou na aukru se mě docela pozdávají že jsou v pořádku.tady je odkaz na aureu kde je uplně stejná tetradrachma je to položka č.2387
http://www.aurea.cz/Katalog19/19kat2351.htm

korunka

Uživatel
#216 - 27. 1. 2012, 16:26

..no, úplně stejná sice není, je to jen totožný typ, ale je pravda, že na to vrhá asi špatné světlo hlavně ten fakt, že jsou pod sebou dvě mince ražené stejnými razidly. Mince ze stejného razidla se sice samozřejmě vyskytují, ale je to divná náhoda, pokud je vlastní jeden člověk. Leda že by je nalezl, nebo koupil přímo od nálezce, který je našel pohromadě, což je v dnešní době i možné.
Při prvním pohledu na ně mne však hned napadlo, že jsou to falza. Čím více se na ně dívám, jistá si nejsem ničím. Připadaly mi divné některé věci- třeba právě to, jak je vše na minci vidět, při tom třeba ty kroužky, co jsou nad koníkem, většinou bývají výše, někdy tak vysoko, že se třeba ani na minci celé nevejdou, takový "skrčený" koník s kratším krkem, a pod.... nevím. Mnohdy to bývá tak, že obraz mince je roztažen po celé ploše a mnohdy se ani celý na minci nevejde. Což samozřejmě nemusí platit vždy. Třeba jsou to originály a podezříváme je zbytečně, ale podle svého vnitřního pocitu bych je nekoupila.

pzberatel

Uživatel
#217 - 27. 1. 2012, 20:27

Averz aj reverz vyzera byt totozny s tou z Aurey. Rovnake razidla neboli u keltov nicim vynimocnym, nerazili desiatky tisic minci denne ako rimania a nepotrebovali velky pocet razidiel. Ale patina na tej minci v Auree sa mi zda nejaka umela. Nemali ste ju niekto v ruke, ked bola Aurea? Vyzerala Ok?

korunka

Uživatel
#218 - 27. 1. 2012, 20:56

..tak mi to nedalo a dala jsem si ty fotky k sobě - máte pravdu, opravdu to vypadá na stejné razidlo! Jejich produkce s římany se samozřejmě v žádném případě nedá srovnat a je samozřejmě pravda, že svá razidla moc často neobnovovaly, proto se i mnohdy dost deformovaly až nebyl obraz moc poznat. Každopádně velmi zajímavé a teď by mne tedy zajímalo, jak to tedy s pravostí je.

korunka

Uživatel
#219 - 27. 1. 2012, 21:03

..kdo máte katalog Kelten im Osten - Lanzova sbírka? Kouněte někdo taky na položku č.764

turtleoverhead

Uživatel
#220 - 28. 1. 2012, 00:40

😎

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.