Moderátoři: smith, Misak33, tenzor

listopad

Uživatel
#191 - 11. 1. 2012, 20:48

já jsem podobnou už jednou našel ale nebyla takhle kulatá tak jsem měl dojem
že by to mohl být kelt

grofik

Uživatel
#192 - 11. 1. 2012, 21:30

určite kelt

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

tocomabyt

Uživatel
#193 - 12. 1. 2012, 00:14

tenzor:
osobne som uz zopar zliatkov (Ag, Cu) na poli nasiel.
take hrasky, fazulky..
osobne si neviem vysvetlit inac ako roztavenim maleho kovoveho predmetu.
kedze vzdy som nasiel na poli, logicky som predpokladal ze k roztaveniu doslo pri poziari (bud sucheho obilia na koreni, alebo strniska po zatve)
grofik:
tazko pochybujem ze je to razene.
ak kelt, tak jedine ako pise dracek, ze nerazeny polotovar.

jacisin76@yahoo.com

nerva81

Uživatel
#194 - 12. 1. 2012, 07:56
tenzor: osobne som uz zopar zliatkov (Ag, Cu) na poli nasiel. take hrasky, fazulky.. osobne si neviem vysvetlit inac ako roztavenim maleho kovoveho predmetu. kedze vzdy som nasiel na poli, logicky som predpokladal ze k roztaveniu doslo pri poziari (bud sucheho obilia na koreni, alebo strniska po zatve) ...

Ikdyž zlata mezi venkovským lidem asi moc nebylo je tu jeste jedna moznost a sisce, zlato se dostalo na pole s popelem - žírové hroby, při topení spadl prsten do ohniště, do kamen...

Pecunia non olet
http://moneta-augusta.net/

grofik

Uživatel
#195 - 12. 1. 2012, 09:04

Pri minci určite hodne pomôže miesto nálezu.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

turtleoverhead

Uživatel
#196 - 12. 1. 2012, 09:38
Ikdyž zlata mezi venkovským lidem asi moc nebylo je tu jeste jedna moznost a sisce, zlato se dostalo na pole s popelem - žírové hroby, při topení spadl prsten do ohniště, do kamen...

Také je docela dobře možné že před pár sty lety tam nebylo pole 😉

korunka

Uživatel
#197 - 12. 1. 2012, 17:13

Jaké jsou rozměry? (jestli jsem je v rychlosti nepřehlédla)

korunka

Uživatel
#198 - 12. 1. 2012, 17:18

PS: ..a ještě bych tu mincičku potřebovala vyfotit z pohledu z hrany, nebo hodně zešikma ze strany, jak je ten hrbolek s tečkou uprostřed.

korunka

Uživatel
#199 - 12. 1. 2012, 17:38
  • ještě poznámku k té ražbě či neražbě- všeobecně u hodně malinkých nominálů to jako slité může vypadat, i kdyby byla ražena. Keltové používali razidla neustále i v době, kdy už na nich nebylo poznat, co bylo námětem. Když se pak člověk koukne třeba na malinké zlaté násobky statéru- vypadají jako kruhové kotoučky s jakýmisi důlky a hrbolky.
    Tím samozřejmě nechci tvrdit, že tato mincička, je-li to mincička, je jasná keltská ražba. Sice mi je připomíná, ale tvrdit nic, bez dalších fotek a vědomostech o váze, samozřejmě nelze.

tocomabyt

Uživatel
#200 - 23. 1. 2012, 00:20

preco ste odstranili moj prispevok, a cim bol zavadny ?
vdaka.

jacisin76@yahoo.com

jacisin76@yahoo.com

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.