Zdravim, nasel jsem podivny rocnik tolaru 1721. Vsechny co jsem doposud videl byli jako na prvni fotce, pri dalekosahlem hledani jsem nasel druhy stejne podivny kus. cislice 2 v letopoctu je bezne mensi nez ostatni cislice a na onech 2.a 3. foto je cely ten opis takovy nejaky neplasticky az strojove presny i perute orlice jsou divne bez takovich tech chmiricek mezi. Bohuzel v Halackovi Hall nenajdu a pro srovnani mam jen Novotneho ktery tuto variantu take nezna. Nevite zdali se jedna o nejakou novorazbu? nebo jde o falzum? ci jen o variantu kterou neznam. Jen pro info Ten z prvni fotky nabizi prodejce za 365e ten z druhe foto za 891e a ten z posledni za 195e😲 😕
Obrázky:
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Důležitá je váha a rozměr,
U Tolarů 1721 jsou velmi časté padělky tvz.cikanske tolar často s cinu,ale i postříbřené nebo plátováne vyskytují se nejčastěji u trochu vzácnějších vídeňských ražeb.
Ale tyhle kousky vypadají ok ,u hallu existují různé varianty v kresbě a tohle je tento případ.
Ale vždy musíte znát váhu mezi 28,5a 28,8g a průměr 41,8-42,3.mm. cikánské s cinu jsou s pravidla mezi 24-25g.
Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com
Cit pre mince vás neoklamal. Je to replika z roku 1971. (priemer 51 mm, cena 10-15€)
Processed coin catalogs 4.418 Auctions / 36.665 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Nový prírastok do zbierky Karola VI. - 3.grajciar 1712 Bratislava - varianta s opisom na stuhe (Huszár neuvádza). Opis na stuhe na averze, tak ako sa používal na minciach Jozefa I., sa používal len počas prvého roka razby - 1712. Neskôr sa už stuha a ani perlovec nepoužívali. Takže taká malá filatelistická zaujímavosť a veľké zberateľské potešenie🙂
Obrázky:
Processed coin catalogs 4.418 Auctions / 36.665 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
FIDZI.Krásný málo vidany kousek s Bratislavy,
Na aukci u pana schimandla v Těšíně,je nyní taky jeden s Bratislavy v nabídce tolar Josefa,ale vypadá jako po oušku.
Ale není to až tak výrazné, asi se pojedu na něj mrknout. 😲
Pokud to není sběratelske tajemství, kde jste k němu přišel.
Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com
Spletl jsem se v je to tolar Karla VI,nevím pro mi leží v hlavě pořád Josef, asi s posledni aukce nudelmana.
Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.