Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kamil Lhoták

Vykupminci.cz
Numisargo

Kamil Lhoták

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dokáže někdo erudovaný posoudit pravost díla. Obraz byl zakoupen v aukci Meissner Neuman.
Děkuji Martin

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak to Lhoták určitě není.
Registrovaný uživatel
.... vůbec neříkám, že to Lhoták je. Ale - dokážete ten Váš výkřik taky nějak odůvodnit? Ten tazatel Mables se ptal "někoho erudovaného"... takové výkřiky dokáže napsat každý....
Moderátor
Tazatel by měl doplnit, zda k danému dílu byl v rámci aukce u Meissner-Neumann (nyní European Arts) přiložen nějaký hodnověrný znalecký posudek čili nic...
Registrovaný uživatel
[quote=Wjem]
Tazatel by měl doplnit, zda k danému dílu byl v rámci aukce u Meissner-Neumann (nyní European Arts) přiložen nějaký hodnověrný znalecký posudek čili nic...
[/quote

Dobrý den, posudek neni a archiv aukce již neexistuje jelikož firma zanikla 2012.[/quote=Wjem]
Registrovaný uživatel
Doporučuji dohodnout bezplatnou konzultaci snad přímo s presidentem asociace.
https://www.asociace.com/poradna/
Registrovaný uživatel
Ty (za mě zcela oprávněné) pochybnosti o pravosti díla vznikly až po více jak 12 létech? Nezměnil mezitím obraz několikrát majitele? Osobně jsem viděl na aukcích Meissner-Neumann dost falz. Tištěné katalogy aukcí se dají zpětně dohledat. Bylo by zajímavé, jak by se dnes stavěl Jan Neumann k tehdy prodaným falzům.
Registrovaný uživatel
Falz prošlo aukcema opravdu hodně. A na důvěryhodnosti tomu taky nepřidaly opakované prodeje.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ty (za mě zcela oprávněné) pochybnosti o pravosti díla vznikly až po více jak 12 létech? Nezměnil mezitím obraz několikrát majitele? Osobně jsem viděl na aukcích Meissner-Neumann dost falz. Tištěné katalogy aukcí se dají zpětně dohledat. Bylo by zajímavé, jak by se dnes stavěl Jan Neumann k tehdy prodaným falzům.


Obraz byl po aukci pouze u jednoho majitele. Katalog najdeme.
Registrovaný uživatel
Falzum jak hrom, tohle považuju za drzost tuto mazanici přirovnat k jeho tvorbě .

Ani nechci vědět, kolik jste za to falzum zaplatili ...
Registrovaný uživatel
Na Lhotáka se znalecky vůbec necítím , ale ten podpis, to je výsměch.
Registrovaný uživatel
Janek55 napsal
Falzum jak hrom, tohle považuju za drzost tuto mazanici přirovnat k jeho tvorbě .

Ani nechci vědět, kolik jste za to falzum zaplatili ...


... pardon, že se opakuji - ale takové výkřiky fakt nemají žádnou informační hodnotu, zejména když tu všichni vystupují anonymně...".... vůbec neříkám, že to Lhoták je. Ale - dokážete ten Váš výkřik taky nějak odůvodnit? Ten tazatel Mables se ptal "někoho erudovaného"... takové výkřiky dokáže napsat každý...." Děkuji, Zbyněk Ulčák
Registrovaný uživatel
To nejsou výkřiky. Kamil Lhoták je zastoupený a vystavovaný v desítkách galerií v ČR a měl desítky autorských výstav. Kdo ho na výstavách často viděl, má nakoukáno a kdo má jeho monografie, tak zde má plné právo "vykřičet", že je to falzum jako hrom.
« Poslední úpravu provedl(a) jazzdr v 25. 7. 2024, 22:00. »
Moderátor
jazzdr napsal
To nejsou výkřiky. Kamil Lhoták je zastoupený a vystavovaný v desítkách galerií v ČR a měl desítky autorských výstav. Kdo ho na výstavách často viděl, má nakoukáno a kdo má jeho monografie, tak zde má plné právo "vykřičet", že je to falzum jako hrom.


No, dobře, souhlasím.

Ale pak by měl ten sebejistý a jednoznačný hodnotitel také uvést např., že se tvorbou Kamila Lhotáka již dlouho zaobírá, chodí na všechny jeho výstavy, vlastní jeho monografii (která je častým prohlížením velmi "ohmataná") a samozřejmě má i nějaká Lhotákova díla...

Když to neuvede, tak těžko posoudíme, zda má Lhotáka skutečně perfektně "přečteného a nakoukaného" a jeho krátký jednoznačný výrok je relevantní, anebo jde jen o samolibého joudu... :-)
Registrovaný uživatel
Chodí, vlastní a zaobírá. Obraz nemá vročení. Neumělá signatura je míchanou hnědou a červenou barvou na nevýrazném chromoxidu tupém. Všechny barvy jsou lomené. Přechody silné vrstvy barvy trávy do sieny nebo do okru jsou malované vodorovnými tahy štětce alla prima a nemají lazuru. Jehlancový stan je vystínovaný neostře spíš jako kuželový. Stín stanu neodpovídá jehlanu. Maringotka, barel, balón a ohrada vpravo jsou vyloženě odfláknuté. A teď mě zas můžete napadat, že jsem erudovaný padělatel.
Kamil Lhoták si vedl seznam svých obrazů a jeho syn Kamil vydává "evidenční listy" padělků.
Registrovaný uživatel
To je oko, panečku! Krásně napsáno.
Předchozí diskuzi se trochu divím, myslel jsem, že každý, kdo sem chvíli chodí a čte to tu, tak ví, kdo jazzdr a další jsou i v „mimofórovém“ životě. 8)
Registrovaný uživatel
Děkuji za vyčerpávající informace. Určitě provedeme evidenci padělku.
S pozdravem Martin

jazzdr napsal
Chodí, vlastní a zaobírá. Obraz nemá vročení. Neumělá signatura je míchanou hnědou a červenou barvou na nevýrazném chromoxidu tupém. Všechny barvy jsou lomené. Přechody silné vrstvy barvy trávy do sieny nebo do okru jsou malované vodorovnými tahy štětce alla prima a nemají lazuru. Jehlancový stan je vystínovaný neostře spíš jako kuželový. Stín stanu neodpovídá jehlanu. Maringotka, barel, balón a ohrada vpravo jsou vyloženě odfláknuté. A teď mě zas můžete napadat, že jsem erudovaný padělatel.
Kamil Lhoták si vedl seznam svých obrazů a jeho syn Kamil vydává "evidenční listy" padělků.
Registrovaný uživatel
100% falzum. Přeji hodně štěstí při uplatnění reklamace. Bude to na roky souzení, a těch peněz, co to bude stát...
Registrovaný uživatel
Úplně mi není jasné k čemu je evidenční list padělku. Pokuď by došlo k soudu ohledně autorství, bude se přihlížet k posudkům znalců , případně k technické analýze. Posudky od různých znalců mohou samozřejmě vyznít každý jinak- subjektivní názor…Posouzení barev ,stáří atd …to už je jiná káva , tam se to asi nedá moc okecat…. Ale evidenční list padělku, k čemu…?? Jestli nechcete , aby se obraz znovu prodával a jste jistý , že se jedná o falzum , tak ho zničte a nebo si nechte vystavit rozbory barev atd , potvrdit že je to falzum a jděte do sporu…., Vše ostatní je ztráta času a vyhazování peněz..
Registrovaný uživatel
Co ukáží rozbory barev????
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, že nic.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Kamil Lhoták

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1