Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Biggger

Uživatel
#3731 - 27. 10. 2021, 17:11
Fakt úsměvné… nebo k pláči? … teď vlastně ani sám nevím🙈

To vážně? Já jen chtěl zjistit, které typy jsou méně časté a tim pádem vyhledávanější.....chápu, že slova jako zajímavější a vzácnější asi nebyly ty nejlepší...ale ve čtyři ráno když člověk vstává do práce...no co už...koukám že je.to zde už jiné... 😔

kacuro

Uživatel
#3732 - 27. 10. 2021, 20:08

Lidi tady ty mince studují dlouhé roky, věnují tomu spoustu úsilí, času a peněz a Ty si myslíš, že sem nakráčíš, dáš si požadavek a dostaneš jen tak nějaký seznam? Zadarmo a bez úsilí? Nenech se vysmát. Studuj, sleduj výskyt a ceny jednotlivých typů a udělej si sám úsudek o tom, co je vzácné. Numismatika není žádný pultový prodej, kam si přijdeš a někdo Tě obslouží. Ale předpokládám, že toto už dávno víš ...

Biggger

Uživatel
#3733 - 28. 10. 2021, 08:12
Lidi tady ty mince studují dlouhé roky, věnují tomu spoustu úsilí, času a peněz a Ty si myslíš, že sem nakráčíš, dáš si požadavek a dostaneš jen tak nějaký seznam? Zadarmo a bez úsilí? Nenech se vysmát. Studuj, sleduj výskyt a ceny jednotlivých typů a udělej si sám úsudek o tom, co je vzácné. Numismatika není žádný pultový prodej, kam si přijdeš a někdo Tě obslouží. Ale předpokládám, že toto už dávno víš ...

Jo... chápu...díky za upřímnost...asi je zbytečné k tomu cokoliv psát... nicméně... nechtěl jsem si vás zde nějak rozhádat či udělat mylný dojem na svou osobu...deset let jsem se tomuto koníčku věnoval a bohužel tragická událost v mém životě způsobila to, že jsem na hodně věcí zapomněl... postupně si vše snažím znova osvojit a znova naskočit...a tak jsem doufal že mi třeba tady, kde jsem kdysi začínal a měl to tady moc rád, někdo pomůže....nejsem suverén, který si někam jen tak nakráčí...já to nechtěl ani nijak rozepisovat co a proč...jen jsem chtěl měl potřebu se obhájit...kacuro... chtěl jsem jen pomoci do jednoho schodu....ne vyjet jen nahoru bez práce....

petr1596

Uživatel
#3734 - 28. 10. 2021, 09:45

Mezi nejběžnější typy patří I./1, VI./36 a VIII.47 ale dnes hodně záleží na zachovalosti, je zde spousta mincí s dvoj či více rázem, častá je hluboká koroze a u Jana už se vyskytují mince nedoražené či okrájené....

jacx

Moderátor
#3735 - 28. 10. 2021, 10:20

Vždyť myslím ani není tak těžké přijít na to sám.
Projdi svoji sbírku, projdi aukční katalogy - je jich spousta online, projdi zdejší fórum.
Vezmi si k tomu nějakou typologii (něco o nich např zde: https://cnspg.cz/index.php?section=13&articleID=116&action=showFull) a můžeš pozorovat, odškrtávat si a rychle přijdeš na to co je a co není běžné.
A jak píše Petr1596 mnohdy výborná zachovalost běžné varianty může být sběratelsky cennější (resp. v aukci udělat vyšší cenu) než nehezká varianta vzácná.
A kouzlo toho, že na to přijdeš sám, něčemu se přiučíš, nakoukáš si mince - to je bonus navíc - rozhodně je to lepší než si jen vytisknout někým napsaný seznam.

Biggger

Uživatel
#3736 - 28. 10. 2021, 12:05

Děkuju vám, vážím si vaší pomoci...oboum...

OtravnyKomar

Uživatel
#3737 - 31. 10. 2021, 16:57

Myslíte že ty chyby v opisu jsou způsobeny dvojrazem nebo je to přímo na razidle?? Je jasný že mince byla několikrát vyřazena s výrazným pootočením. Viz koruna a triruky lev

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz

xjert01

Uživatel
#3738 - 31. 10. 2021, 17:05

Dvojraz, jsou k videni i vyrazne vetsi -razy nez toto - podle toho jak moc razidlo poskocilo...X a B se prekryvaji, ale z techto fotek bych to videl ten dvojraz.

jacx

Moderátor
#3739 - 31. 10. 2021, 17:15

dvojráz

xjert01

Uživatel
#3740 - 31. 10. 2021, 17:16
Dvojraz, jsou k videni i vyrazne vetsi -razy nez toto - podle toho jak moc razidlo poskocilo...X a B se prekryvaji, ale z techto fotek bych to videl ten dvojraz.

nestacil jsem dopsat- prekryvy na rubu i lici- pokud temi chybami myslis toto,
zustal bych u toho dvojrazu.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.