Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Archypov

Moderátor
#171 - 16. 11. 2008, 11:21
... trochu z jiného soudku... pokud máte zájem podívat se na 3800 pražských grošů Jana Lucemburského, a nejen jich, tak vřele doporuřuji předvánoční návštěvu Wroclavi, kde je vystaven slavný nález ze Slezské Středy.... Nález obsahoval i PG ze znaménkem lví hlavy na rubu... jinak pro info, včera na aukci v Brně šel tento grošík za 32.000 + poplatel http://pik.wroclaw.pl/Klejnoty-Europy-Skarb-redzki-w3732.html http://www.sroda-slaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=29&menu=7

Ahoj Kekule. A kedy nám pošleš detailné foto tej hlavy? Teda aspoň všetci predpokladáme, že tú mincu si vydražil Ty ; či preboha nie? 😲 😉

jacx

Moderátor
#172 - 16. 11. 2008, 11:58

to kekule - když jsem letmo shlédl ten tvůj příspěvek tak jsem se lekl že těch 3800 kusů grošů JL máš doma a máme se přijet podívat resp. teď už 3801 s tím z Brna

Jinak na web ČNS PG to určitě půjde - myslím, že drobné úpravy by to možná zasloužilo a rozhodně by to mohlo být po nějaký čas otevřenou prací - viz Oliver a jím započatá aktivita stran sběru dalších dat

Oliver jestli můžeš hoď tu tabulku do PDF a pak sem bylo by to stručné a asi přehlednější
jinak Oliver dost dobrý jak hned najdeš kde maj poláci katalog katalog

zatím díky všem

Archypov

Moderátor
#173 - 16. 11. 2008, 12:19

To jacx: Ďakujem za prácu čo si mi poslal, vedel som že si veľmi šikovný a veľký odborník. Zbežne som to pri káve prebehol dvakrát za sebou a je to veľmi triezvo rozpracovaná prácička. Stálo by za to do budúcna sa trochu pohrať s grafikou; ale ako sám píšeš, písal si to horúcou ihlou. Bolo by fajn ku každej minci prihodiť obrázok, v tom prípade by Tvoja práca bola prácou, z ktorej by vychádzali práce ďalšie. Nehovorím že teraz ňou nie je, ale je potrebné (zatiaľ) mať pri nej otvorené všetky príslušné literatúry, čo je dosť otrava. Takže fotodokumentácia, resp. kresby by boli viac ako prínosné, o čom Ty samozrejme nepochybuješ. Takže keď si nájdeš čas a dokončíš to, bude to skvelým príkladom Tvojej práce s danou problematikou na stránkach ČNS PG. Každopádne viem si to dobre predstaviť ako príspevok v nejakom numizmatickom zborníku. 😉 Je to fajn, je super že si sa na to dal, si skvelým príkladom kreativity v tejto oblasti.
Každopádne mám aj tak silný dojem, že moja minca, ktorú priraďuješ svojmu typu Cast. 24, má naozaj tú ružicu šeťlistú a nie päť. Ale naozaj neviem, nie je to kvalitne vidieť. No a na mojich biednych fotkách ani nehovorím, pod lupou sa mi však naozaj zdá, že sa jedná o šesťlistú ružicu.
No a ešte jedna vec pre všetkých: Nemá náhodou niekto vo svojej zbierke, resp. na obrázku toho Cast. 24? Rád by som vedel či sa naozaj jedná o hviezdu, resp. o ružicu, pretože Castelin tento útvar opisuje dosť jednoznačne ako hviezdu...

kekule

Uživatel
#174 - 16. 11. 2008, 12:38

.... na groše se pánové klidně přijeďte podívat.... ale lví hlavu neuvidíte... dal jsem ruku dolů... to už je opravdu dost vysoká cena za situace, kdy se zítra nebo za týden může objevit další.... a že se objeví 😉 😉

Archypov

Moderátor
#175 - 16. 11. 2008, 12:41

kekule... si mačalka!!! 😋 😋 😈

Dracek

Uživatel
#176 - 16. 11. 2008, 13:16

kekule: Přiznej se, že jsi jich těch s tou lví hlavou někde vykopal celý džbánek, nebo alspoň hrneček...

http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

oliver

Moderátor
#177 - 16. 11. 2008, 15:57

prikladam PDFka Jacxova elaboratu 🙂

dokument
tabulka

oliver

Moderátor
#178 - 16. 11. 2008, 20:44

Prosim VSECHNY z vas o podporeni studie "Groše Jana Lucemburského s pětilistou růžicí jako rubním rozdělovacím znaménkem"

POZOR!!! tyka se to i tech, kteri zadny takovy gros nemaji, protoze tim lze prave statisticky zpracovat, jak casto se toto znamenko vyskytuje. Takze je dulezite, aby se vas zapojilo co nejvic.

Vse je uplne anonymni, odesilejte pomoci tohoto formulare. Email a jmeno vyplnovat NEMUSITE!!!

Takto vypada vystup, kdyz jsem to vyplnil ja a prislo mi to na mail:

celkový počet grošů Jana Lucemburského v mé sbírce [4]
z toho s pětilistou růžicí typu I. [0] kusů
z toho s pětilistou růžicí typu II. [0] kusů
z toho s pětilistou růžicí typu III. [0] kusů
z toho s pětilistou růžicí typu IV. [1] kusů
z toho s pětilistou růžicí typu V. [0] kusů
z toho s pětilistou růžicí jejichž typ nelze určit [0] kusů
počet kusů s pětilistou růžicí jako rubním znaménkem odlišných od typu I.-V. [0]

pokud jsou znaménka čitelná a nejedná se o žádný z uvedených typů, uveďte prosím
zde, o jaká znaménka se jedná a případně uploadněte fotografii či scan na nějaký
server a vložte sem odkaz.

Denarius

Uživatel
#179 - 16. 11. 2008, 23:06

Při odeslání formuláře se mi zobrazí okénko s textem: "Ve spam kontrole bylo zadáno špatné číslo!" a nejde to odeslat, tak to dám sem:
Groš JL - 1 ks
Pětilistá růžice - 0 ks

oliver

Moderátor
#180 - 16. 11. 2008, 23:20

dekuju za ohlas... krucis, opravim to, naprogramuju to sam teda 👿 ... me to jede... ae obcas to tu hlasku hodilo a vse se poslalo

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.