Moderátoři: smith




Chce to nějaký ne moc velký (ale zase ne moc malý, aby tam mince vlezla🙂 ), zkoušel jsem třeba 50 ml se stupnicí po 0.5 ml, šlo to určit s přesností +-0.05 ml. Což je u malých mincí už dost velká odchylka, ale u větších, pokud tam vlezou, to na orientační určení hustoty stačí.

Otázka zněla “jak zjistit hustotu resp. ryzost kovu”.
Samozřejmě pokud je v otázce pravost mince, položil bych nejprve pár jiných otázek než je ryzost. Mimochodem to že mince opravdu zlatá ještě vůbec neznamená že je pravá.
😉

To pochopitelně neznamená, ale pokud pravá nebude, pak je údaj z katalogu k ničemu. A pokud se bude hustota lišit, tak pravá nebude určitě.
Váha, velikost, kov - složení,ryzost,hustota jsou naprosto základní otázky, zvlášť pro laika, který padělek nepozná.

- Od koho jsem ji koupil?
- Kolik má vážit a kolik opravdu váží?
- Jak je velká? Padělek z levnějšího kovu může být o něco větší či tlusčí aby váha seděla.
- Pak je tu ještě zkušenost, jak mince celkově vypadá, jakýsi “čuch” na něco podezřelého.
Nejlépe porovnat se stejnou mincí o které víme že je pravá.

jj, tak nějak to bylo, proto zůstávám zatím stát nad hustotou.
jedna mince ok obchodník, druhá neznám (aukro ale hodnocení ok). váží +- dle katalogu (mám to na setiny gramu, rozdíly jsou u jedné do desetiny, u druhé cca 0,15g). průměr sedí (tloušťka??). u jedné mám i druhý kus, jsou téměř stejné, ale taky je z aukra, takže tak🙂
jako já jsem si téměř jistý, že obě jsou pravé, jen prostě údaj, který považuji za najexaktnější (páč dle mého se dá jen těžce falšovat), tak je tak složité ověřit😞(
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.