Moderátoři: smith, Koniáš

Jaa-chym

Uživatel
#31 - 3. 12. 2014, 10:55

A kolik procent to obsahuje? řekl bych hľuzovkové aroma, v lepším případě pikogram lanýže na tunu rozemletejch kopyt. Neboli onehdá jsem se oblizoval, že si koupím tuším telecí párky (nebo jehněčí... no nějaký mládě), ale když jsem si přečetl, že uvedého masa je tam 5% a zbytek vepřové, kuřecí, separát a kopyta... toto bude jistě něco podobného

turtleoverhead

Uživatel
#32 - 3. 12. 2014, 11:07

Zapomněl jsi na mouku, té je v párcích minimálně 25 procent.

Jaa-chym

Uživatel
#33 - 3. 12. 2014, 11:12

pravda, mouka a voda

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#34 - 3. 12. 2014, 11:16

Reklamny letak znesie vsetko. 😁

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

tenzor

Moderátor
#35 - 3. 12. 2014, 11:23
A kolik procent to obsahuje? řekl bych hľuzovkové aroma, v lepším případě pikogram lanýže na tunu rozemletejch kopyt. Neboli onehdá jsem se oblizoval, že si koupím tuším telecí párky (nebo jehněčí... no nějaký mládě), ale když jsem si přečetl, že uvedého masa je tam 5% a zbytek vepřové, kuřecí, separát a kopyta... toto bude jistě něco podobného

Tak jak vyplynulo i z tehle diskuse, ne vsechny lanyze se vyvazuji zlatem.. syr i pastika s lanyzi co jsem ochutnal mely tusim 2-3% (tedy realne gramy 😉 ) cernych lanyzu a cena nebyla vyrazne vyssi nez u jinych kvalitnich pastik a syru (do 500 Kc za kilo).
S temi telecimi parky je to zajimave, to by se vubec nemelo prodavat. Nebyl to spis nejaky trik typu "parky s telecim masem" ? Teleci parky v 90. letech zmizely prave proto, ze byly prijaty nove normy ktere pozadovaly 50% masnych produktu z telete (ale realne tehdy mely tusim 20-25% teleciho masa).
Na druhe strane, unijni zakony v pohode umoznuji prodavat kachni pastiky, ktere obsahuji 8% kacenich jater a zbytek veprovy odpad a chemii. Hlavne ze marmelada musi byt ovocna pomazanka (zrejme aby neslo poznat kvalitni marmeladu od skutecne nejake pochybne pomazanky s par procenty ovoce).

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#36 - 3. 12. 2014, 11:54

Pokiaľ sa nenájde politická vôľa riešiť problém a potravinám vrátiť aj obsah napísaný na obale v únii bude ešte aj horšie. 😞

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Jaa-chym

Uživatel
#37 - 3. 12. 2014, 12:57

tenzor: ruku do ohně bych za to nedal , ale skoro jsem si jistý, že to byly telecí párky. Trik "párky s telecím masem" bych asi prohlídnul, co se týče žrádla jsem primárně podezíravý😉 Nevím, jak to v současné době s těmi procenty je, jen vím, že složky musí být uvedeny sestupně podle % zastoupení ve výrobku. Ale mlhavě si pamatuji, že kdesi ukazovali šunkovou pizzu (mraženou), kde byly asi 4 nudličky šunky. A jinak teď jsem zběžně koukal na net, zda nenajdu nějaké telecí párky vč obalu a vypadl na mě odkaz na Vaňkovo peklo na talíři, kde - světe div se, pranýřuje telecí párky s 2% telecího masa... doma si to pustím.

Fidzi

Uživatel
#38 - 4. 12. 2014, 09:44

Kúpil som a ochutnal som. V saláme je čierna hľúzovka a určite ju nie je treba hľadať mikroskopom. Obsah hľúzovky v saláme je 2% (2g hľúzovky na 100g výrobku). Saláma je chuťovo dobrá, ale pri jedení nevnímam žiadny kulinársky orgazmus 🙂 Až po dojedení sa v ústach objaví zvláštna chuť, ktorá tam po iných salámach nie je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Processed coin catalogs 4.152 Auctions / 35.000 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#39 - 4. 12. 2014, 10:10

Prajeme dobrú chuť , je možné salám obsahuje stopové prvky aj hľuzovky nižšej kvality.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

turtleoverhead

Uživatel
#40 - 4. 12. 2014, 10:17

3,8 % soli, to je skoro jednou tolik ne té hľúzovky 😲

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.