Moderátoři: smith, Koniáš

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#101 - 20. 3. 2013, 11:53

Farbomena ?

Šelf čo prechádza cez Barmu, Thajsko a Vietnam má až na malé odlišnosti v saturácii podobné uzavreniny pri fotení vo vysokom rozlíšení.

Kludne to môže byť farbomený safír z Thajska okolie Chantamburi, Mogogu , tam je vyskyt farbomených safírov .

Pokial ste nakupoval na takom trhu , ja neviem určiť bez fyzického preskúmania lokalitu ? 😃

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

mifell

Uživatel
#102 - 20. 3. 2013, 12:20

ten trh dobre znam i toho pana🙂 nema moc pekne zbozi,ale je hodnej 🙂ale tento safir jsem koupil ve Vietnamu Luc Yen🙂 podle meho prozkoumani mistnich pomeru je malo pravdepodobne ze je odjinud🙂ale nikdy nerikej nikdy🙂

mifell@atlas.cz

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#103 - 20. 3. 2013, 12:30

Priznám sa , Vietnamské safíry meniace farbu som nevidel .

Pravda je ani som ich nehľadal , pokiaľ potrebujem mám svoj 100% zdroj ,

pri šperkoch je prvoradá potreba zabezpečiť požadovaný tovar.

Zberateľ má záujem o presnú lokalitu .

V tomto ohľade su Američania vyslovene "gurmáni ", zberateľská tradícia bez prerušenia tam funguje pár desaťročí. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

mifell

Uživatel
#104 - 20. 3. 2013, 12:57

Vietnam ma nadherne kaminky ale neni jednoduche tam obchodovat jako beloch🙂) je mi to jasne,) nejsem obchodnik tak do toho moc nevidim ale verim🙂 u nas to trochu vazne mi pripada nebo?

mifell@atlas.cz

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#105 - 20. 3. 2013, 15:02

Najlepšiu saturáciu pri safíroch je Kašmír vo svete najviac cenené , počul som od známych ako je zložité ísť vo Vietname na lokalitu a kolko bakšišov treba rozdať. 😃

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

mifell

Uživatel
#106 - 20. 3. 2013, 15:43

no ale dostat se k nim neni jen tak🙂 Kasmir je tvrda krajina.Vietnam nikomu nic moje heslo pri cestovani🙂) jednou das chcou porad😞lidi ve Vietnamu nam belochum neveri🙂 maji nas za bohace tak chcou taky kousek🙂) na lokalitu se clovek dostane bez uplatku ale chce to cas poznat prostredi a zapadnout🙂coz je celkem problem a nebo zaplatit🙂)a dobrou fyzicku teren je strasnej.

mifell@atlas.cz

mifell

Uživatel
#107 - 20. 3. 2013, 20:21

kaminky trochu jinak🙂 1.80 x1.2 m

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

mifell@atlas.cz

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#108 - 20. 3. 2013, 20:31

Pekný motív.

Maš jedno všade chcú od belochov bakšiš v Azii, Afrike , dokonca aj u nás v cigánskej osade. 😈 neklamný znak ,že naši cigáni pochádzajú z Azie. 😉

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

mifell

Uživatel
#109 - 20. 3. 2013, 20:54

😁 😁 zlatej cigan 😆 Vietnamci jsou neco extra vazne 🙂 a to jsem neco procestoval, ale tam fuu 😲 😲 😲

mifell@atlas.cz

tenzor

Moderátor
#110 - 26. 3. 2013, 21:33
Pekný motív. Maš jedno všade chcú od belochov bakšiš v Azii, Afrike , dokonca aj u nás v cigánskej osade. 😈 neklamný znak ,že naši cigáni pochádzajú z Azie. 😉

Stejně jako všichni Indoevropané 😉 Alespoň podle většiny teorií.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.