Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

pavelgregor

Moderátor
#51 - 6. 8. 2009, 08:41

Pravdu díš, ale když jim chybí, tak si na ni většinou nevzpomenu. 😆

flutek

Uživatel
#52 - 6. 8. 2009, 12:03

Pamatuji si, když jsem před třemi lety v Praze v numismatice kupoval vcelku hezký groš Ladislava Jagellonského za 150,- Kč. Takové ceny se už asi nevrátí 😞 😞 .

kacuro

Uživatel
#53 - 6. 8. 2009, 12:41
pavelgregor napsal/a: ....... Ale zase na druhou stranu pak potěší, když v muzeu člověk vidí mince, u kterých si může říc : Mám heeeezčí. ...

Pavel by ji jako správný vlastenec do toho muzea odevzdal, aby pomohl vzdělávání nás ostatních 😈 😈

Ševci

Uživatel
#54 - 27. 8. 2009, 17:18

Přemýšlel jsem jestli dát tento příspěvek sem nebo do sekce "chlubírna" 🙂. Tak jsem dnes sehnal svůj první groš Jiříka z Poděbrad 🙂 a není vůbec špatný. Další asi hned tak neseženu. Pokud by měl někdo čas tak prosím o určení. Díky


vassilij

Uživatel
#55 - 27. 8. 2009, 17:37

Nebýt "postižen" dvojrázem, tak je docela luxusní ;-) ale na druhou stranu vypadá zajímavě. Mohl bys ale napsat taky cenu ? - a doufám, že to sledují i Aukráci, ať ví, co je normální cena za Jiříka ...

Ševci

Uživatel
#56 - 27. 8. 2009, 19:00

to vassilij: No tak cena byla vysoká...majitel chtěl dát groš do jedné z podzimních velkých aukcí a jak známo tak takové groše tam kopírují cenu z Aukra takže si myslím že by na aukci skončil mezi 10 - 15 tisíci. Nakonec jsem majitele ukecal aby mi ho prodal a dal jsem za něj 5. Pro někoho je to možná moc (možná pro většinu tady na fóru :-) ) ale já se v dohledné době (možná několika let) k tak pěknému Jiříkovi asi nedostanu...a pokud ty ceny polezou pořád nahoru tak bych takový groš si do sbírky nikdy nekoupil.

Archypov

Moderátor
#57 - 27. 8. 2009, 20:45

Tá minca je naozaj krásna. Fakt škoda toho dvojrázu na korune, ale je to nádherný groš Jiříka z Poděbrad. Na Aukre leteli horšie stavy nad 10 litrov, toto bol výborný obchod, gratulujem. Musíme sa zmieriť s tým, že PG Georgia už lacnejšie nebudú. Ja som predal naposledy tuším za tri litre, ale nebol taký pekný (ale pekný teda podľa mňa naozaj bol... 😉). Keby som nemal chrbtovú kosť, mohol som ho vychváliť ako raritu nad rarity a mal by som viac, ale myslím že chrbtovú kosť mám... 😈
Toto bola pri súčasnej situácii výborná kúpa, ešte raz gratulujem.

kekule

Uživatel
#58 - 28. 8. 2009, 00:23

ten grošík je opravdu hezký..... ale kolegové (a kolegyně.. abych nezapoměl)... klidně mě zabte za můj popůlnoční příspěvek... podložený 20-ti lety sbírání pražských grošů.... proboha... pražský groš Jiříka z Poděbrad není žádná vzácnost... jejich počet v muzejích je v řádu desetitisíců a na sběratelském trhu o řád méně... jistě lepší, ale rozhodně ne vzácný PG... neplattě za něj tyhle hrozné peníze.. 😞 😞 😞 ... a teď mě kamenujte... 😞 😞

Archypov

Moderátor
#59 - 28. 8. 2009, 00:37

Preboha, v Hořovicích ešte nie je noc? 😈 Nikto ťa kameňovať nebude, samozrejme máš prevdu, ale hlavne kupujúci udávajú cenu. Bohužiaľ dnes také ceny sú, sú zdvihnuté zopár ľuďmi, ale ostatní si myslia, že tie ceny sú kóšer. Pokiaľ sa braky J z P predávajú za rádovo desaťtisíce, tak toto bola jedna z mála možností, kde kúpiť tento groš ra "relatívne nízku" cenu. Inak s tebou súhlasím, ja by som to osobne nebral za 5 litrov. Ale... 😕

Archypov

Moderátor
#60 - 28. 8. 2009, 00:42

Apropo kekule, ty si tak trochu za vodou, vlastníš jednu z naozaj najlepších zbierok v ČR, preto ti je toto počínanie trochu proti srsti. Ja ti rozumiem, ty si kupoval ešte pred "sberatel.com" a kupoval si za "dobré". Resp. máš čuch a kontakty na to, aby si nemusel takéto prachy vyhadzovať. Toto je závisť, nie nový prírastok, ale presne toto. Byť tebou, rozmýšľam presne rovnako. Ono mňa to už pustilo, takže si môžem dovoliť ten luxux uvažovať podobne ako ty aj bez toho, že by som mal to najlepšie v republike. 😉 Mnohým by som závidel, tebe to úprimne prajem. 🙂

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.