Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Flíček

Vykupminci.cz
Numisargo

Flíček

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
a ještě k té 100/19 -nedal jsem to sem jentak, říkal jsem si, jestli tohle poznáte, protože většinou kdo neměl v ruce, tak neví. Já sám, když jsem ji ještě neměl možnost vidět na vlastní oči, divil jsem se, proč je vždycky taková do žluto-šediva a že všechny zobrazení jsou jakési zrnité. Až poté jsem s údivem zjistil, že ona státovka má takovýto podtisk. Skutečně mě to tehdy překvapilo...
Registrovaný uživatel
Mail právě došel, obratem píši odpověď.

Kouzlo papírových peněz, ale i třeba známek, vynikne až při pořádném zvětšení. Stále je co objevovat. Krásně se pak dá poznat i rukopis rytce. Takový Jindra Schmidt, kvalitní práce v každém detailu. Naopak rytiny od pana Faita jsou těžké a jakoby hrubé. Bratia pod Tatrami mne doufám neukamenují.
Registrovaný uživatel
Ty ruble - super !!!
tak dám zde pro porovnání kolek SK scan - 600dpi /275kb/a mikroskop /450kb/.
Vám to skenování jde nějak líp..... :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ZetPe - Vaclav Fajt je ešte v pohode, ale čo taký Ron Beckers, ktorý robil rytinu pre Slovenskú 20 a 50 Sk. A hlavne odvedená práca na 50 Sk ... Neviem si vysvetliť ako mohol niekto, kto je za to zodpovedný akceptovať taký výsledok práce ktorý odviedol na spomínanej 50 Sk.
Registrovaný uživatel
200 Kč s kapkou barvy vedle čísla. Dát ji do oběhu nebo má někdo zájem? Nedělám to, tak nevím je-li to běžné. Foto mohu dodat zítra.
Registrovaný uživatel
to je dost bezne, mozna to nekdo vezme, ale ja to videl uz vicekrat ...
Registrovaný uživatel
Dík, tak to se s fotem ani nebudu namáhat.
Registrovaný uživatel
Před časem mě zde zaujal krásný obrázek pětisetrublové bankovky. Přivedlo mě to na myšlenku porovnat optické rozlišení skenerů. Účelem je předvést možnosti skenerů a pomoci při rozhodování o případném nákupu skeneru. Dnes jsem vytvořil webovou stránku pro sbírání zkušebních snímků z různých skenerů.

http://odedek.wz.cz/rozliseni/

Snad může být tento počin pro vás užitečný. Často na tomto fóru vídám pěkné detaily známek a bankovek. Vzpomněl jsem si také na Skrblíka (zdejšího filatelistu), který skenoval v rozlišení 9600 a dokonce 21600 DPI, možná zcela zbytečně. Prosím, přidejte se.
Registrovaný uživatel
odedek napsal
Před časem mě zde zaujal krásný obrázek pětisetrublové bankovky. Přivedlo mě to na myšlenku porovnat optické rozlišení skenerů. Účelem je předvést možnosti skenerů a pomoci při rozhodování o případném nákupu skeneru. Dnes jsem vytvořil webovou stránku pro sbírání zkušebních snímků z různých skenerů.

http://odedek.wz.cz/rozliseni/

Snad může být tento počin pro vás užitečný. Často na tomto fóru vídám pěkné detaily známek a bankovek. Vzpomněl jsem si také na Skrblíka (zdejšího filatelistu), který skenoval v rozlišení 9600 a dokonce 21600 DPI, možná zcela zbytečně. Prosím, přidejte se.


Už jsem ti poslal obrázek.
Registrovaný uživatel
Hanes159 napsal
Už jsem ti poslal obrázek.

Díky. Hned jsem to tvoje očíčko Karla čtvrtého dal na web. Ten Lexmark (také multifunkce) se zdá v tomto kupodivu o něco lepší, ale dává při skenování příšerné barvy (zřejmě nemá 256 úrovní na barevnou složku ale mnohem mnohem méně).
Registrovaný uživatel
Já bych to viděl, na ten espon, není tak tak mázlé, ale barvy nic moc
Registrovaný uživatel
Jak moc je to mázlé z různých skenerů chci právě zjistit. Barvy nedokážu posoudit, z Epsonu V30 mi připadají vpořádku.

sRGB

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Flíček

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1