Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

cooler

Uživatel
#4071 - 19. 1. 2021, 18:58

Druhá strana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

denar

Uživatel
#4072 - 19. 1. 2021, 20:39

Toto dobové nebude

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

cooler

Uživatel
#4073 - 19. 1. 2021, 21:43

Já už jsem se smířil s tím, že půjde o novodobou repliku, a to jsem si říkal, že se to mně nemůže stát, abych skočil na špek. Bylo to poprvé a snad i naposled.

___

Uživatel
#4074 - 19. 1. 2021, 22:18

Nič si z toho nerob, stalo sa to vysokému percentu z nás. Ak dobre počítam, tak konkrétne mne 4-krát. 😃 Niečo som dal mladému na hranie (XX poltura), niečo Oliverovi na rozbor (tešínsky halier) a niečo má čestné miesto v zbierke ako memento (denáre Štefana I.). Taký Killián alebo Bureš...stačí o tom napísať knihu a cena ide automaticky hore. 😉 Tiež by som ich bral.

Tomislav

Uživatel
#4075 - 19. 1. 2021, 22:54

Jedno dobové falsum. Parvus Václava II . Trocha postříbření tam zbylo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#4076 - 20. 1. 2021, 00:46

za to stribro bych dal ruku asi tak ochotne, jako za ten "medak" vyse 😉

je mozne, ze na tom nikdy zadne stribro nebylo, pominu-li zbytecnou diskusi o tom, na zbytky ceho se divame. ale pokud si odmyslim ten zavadejici posledni komentar o pokoveni, musim rict, ze je to peknej kousek.

jara22

Uživatel
#4077 - 22. 1. 2021, 16:14

Zdravím ve spolek, mám tu jeden znojemský haléř, mince má oproti běžným kusům 2x vyšší váhu (0.6g) a je ražena oboustraně (nejedná se o inkusní ražbu a ani dvě slepené mince).
Chtěl jsem se zeptat, zda je to u těchto haléřů běžné, díky 😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Lopez1506

Profilový obrázek
Uživatel
#4078 - 22. 1. 2021, 17:32

Hm,myslím že jde přece jen o novodobý výrobek.
Proč?
Prasklina na hraně na 4hod.(obr.1) je dostatečné široká nato aby byla velmi patrná i na druhé straně(sahá však jen do půli šíře hrany)...tj.vzhledem k tvaru mince někde na 10 hod.(obr.2).
Není však po ní ani stopy.

Myslím že jde o dvě spojené mince se zabroušenou hranou v amatérské snaze vytvořit jakousi raritu.

..nebo mi to také připomíná galvano/elektrotyp zhotovovaný zejména pro muzejní,ale i šperkařské či sběratelské účely.
Také se často obě strany spojují bez ohledu na praskliny...které pak nejdou napříč hranou.
Viz třeba zde na galvanu bruttijské tetry:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

denar

Uživatel
#4079 - 22. 1. 2021, 18:00

myslím, že je to originál bez dodatečných úprav. Ta prasklina může mít původ v nástřihu nebo vadě na hraně a pak nemusí být stejná ani podobná na obou stranách. Když se podívám na fotku "rubu" (spodní obrázek) tak je obraz zploštělý a tak si myslím, že rub byl vyražen jako první, pak střížek otočen a naražen znovu. Vidí se to dost často a sám jsem takové mince měl, i když zrovna ne Znojmo.

Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz

Lopez1506

Profilový obrázek
Uživatel
#4080 - 22. 1. 2021, 18:09

..ovšem je zde ještě nezvykle vysoká hmotnost..1,5 až 2x

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.