Moderátoři: pavelgregor, oliver, jacx, smith

Kenedz

Uživatel
#3811 - 9. 3. 2019, 16:48

Pomůžete mi prosím někdo s určením tohoto 4-rázu s orlicí?
Zkoušel jsem to podle Sejbala, má tam spoustu fotek, ale na tom mém je nedoražená hlava, tak si s tím nevím rady.
Předem moc děkuji.
(Omlouvám se, že dávám příspěvek sem, a ne do Moravských ražeb, ale tam už dva roky nikdo nechodí.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

novotny-zdenek@seznam.cz

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3812 - 9. 3. 2019, 17:45

Tak spatne ta mince na tom podle mne neni, ja tam tu linii celkem dobre vidim a to jsem to ani netahal pres dalsi upravy, v realu to musi byt pod dobrym svetlem videt slusne (je to podle mne takova ta "mongoloidni" orlice s rozplaclym zobakem):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3813 - 9. 3. 2019, 17:50

Pripadne, po uprave, tu tam na mne jeste leze prodlouzena linie zobaku, viz nize. To se musis rozhodnout sam, co tam vidis, kdyz s tim trosku pootocis v dobrem svetle, s lupou pripadne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Kenedz

Uživatel
#3814 - 10. 3. 2019, 09:10

,,mongoloidni,, 🙂

Smekám před každým, kdo dokáže toto určovat. Chce to dobré oči a hodně zkušeností. Na oči koupím brýle a ty zkušenosti snad do důchodu nasbírám. 🙄

Nejvíc mi na to pasuje 111.

Zeptám se, jak se to zapisuje?

Určeno dle:
Jiří Sejbal, Moravské mince doby husitské

Markrabská mincovna v Brně
Albrecht Rakouský 1423-1435
IX. Čtyřstranná mince s hladkou orlicí mladšího typu
D. Menší orlice s krátkým, obloučkovitě zahnutým zobákem

  1. Orlice se silným, zašpičatělým zobákem. Hrotová koruna.

Moc děkuji

novotny-zdenek@seznam.cz

oliver

Profilový obrázek
Moderátor
#3815 - 10. 3. 2019, 15:46

on to podle toho neurcuje skoro nikdo, protoze se velice brzy dostavuje trauma. ostatne kdybys chvili hledal, najdes na foru nekolik let stare vylevy mne samotneho - a uprimne dodnes jsem se nikam neposunul, nemam na to cas. realita je takova, ze je to spise neuplny korpus razidel nez nejaka typologie, proto to urcovani podle toho moc nejde. vyhodou i nevyhodou zaroven je, ze pokud se dobre pamatuju, cele to stoji na 2-3 vetsich nalezech. kdyz se s necim z toho ztotoznis, tak uvedes cislo, nebo aspon skupinu/obdobi. kdyz to nenajdes, nic to neznamena.

jen perlicka na zaver. jsou tam mezi oficialnimi razbami zahrnuta nerozpoznana a dobre (stribrne) vypadajici falza. na zaklade podezreni jsem mel moznost vybrane mince z nalezu pomoci prenosneho pristroje primo na oddeleni analyzovat a jsou tam ma oblibena pocinovana falza. a dost pravdepodobne tam bude i jina dobova levota (tez autorem nepovsimnuta). jen jeste nebyl cas to publikovat.

Kenedz

Uživatel
#3816 - 10. 3. 2019, 16:55

V aukcích většinou odkazují a Radoměrského, nebo SNS. Asi jsem to vzal ze špatného konce, co?
Radoměrského mám doma, mám i SNS 1, bohužel stránky s fotkami právě z tohoto období někdo vytrhl, já to koupil přes internet a doma velké zklamání. 😞

novotny-zdenek@seznam.cz

opal

Uživatel
#3817 - 10. 3. 2019, 17:43

Já to koupil přes internet a doma velké zklamání.
A to se nedalo vrátit?

Kenedz

Uživatel
#3818 - 11. 3. 2019, 21:50
Já to koupil přes internet a doma velké zklamání. A to se nedalo vrátit?

Diskuze o vrácení platby proběhla. Vzhledem k víši poštovného mi zůstala i kniha (torzo knihy), ale je k ničemu. 😞

novotny-zdenek@seznam.cz

jan322

Moderátor
#3819 - 27. 3. 2019, 16:08

Není bůhvíjaký ale konečně mám jeden Joštův haléř i já 🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

www.slezske-mince.cz
RolencH@seznam.cz

jacx

Moderátor
#3820 - 27. 3. 2019, 16:18

sice hodně mělká ražba, ale zase se zdá střížek být v celkem dobrém stavu (což u těchto mincí vždy nebývá) a podstatné věci na minci jsou vidět + o něco vzácnější varianta s křížky v úhlech rubního kříže
= gratulace

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.