Moderátoři: Šenfi, acme2000, smith

jirka72

Uživatel
#2951 - 1. 1. 2016, 18:28

OK, skartacni otvor to je, ale myslim, ze nelze vyloucit variantu, ze byl nejaky vzor nasledne takto skartovan? ... Co treba 1000K1934 SPEC svisle a 9mm dira?
Zaroven ale netvrdim, ze tato varianta (at uz bez diry, s dirou 4,5 nebo s dirou 9mm) je vzor, to nevim :-)

Brett

Uživatel
#2952 - 1. 1. 2016, 18:47
OK, skartacni otvor to je, ale myslim, ze nelze vyloucit variantu, ze byl nejaky vzor nasledne takto skartovan? ... Co treba 1000K1934 SPEC svisle a 9mm dira? Zaroven ale netvrdim, ze tato varianta (at uz bez diry, s dirou 4,5 nebo s dirou 9mm) je vzor, to nevim :-)

Nejak ma nenapadá, kto, kedy a prečo / z akého dôvodu by tak niekto učinil ...

mischel13

Uživatel
#2953 - 1. 1. 2016, 18:48

V knize je jediná zmínka o 9mm díře u 1000k/1932, ale podle mě tam má být 7mm. U 1000k/1934 svisle Specimen jedině 4 a 4,5 a 5mm je bvz. 😉
S dírou 9mm určitě není bvz.
V knize jsou série se svislým Specimenem A,D a M a dírou 4,5mm. Já mám sérii L s malou dírou, která tam není uvedená a asi nebudu jediný.

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

jirka72

Uživatel
#2954 - 1. 1. 2016, 19:10
Nejak ma nenapadá, kto, kedy a prečo / z akého dôvodu by tak niekto učinil ...

co ja vim - nejaky uredni postup - tady nam zbylo 8 vzoru, skartujte to ...

Brett

Uživatel
#2955 - 1. 1. 2016, 19:40

Michal, ja nechcem nikoho presviedčať, že by sa v prípade BVZ nemal držať Karasiewiczovej knižočky. On sa v tých archívoch síce hrabal a čo - to zistil, ale brať ten jeho "pškvil", ako nejakú bibliu a odvolávať sa na ňu ... no neviem - neviem ... Pre mňa je to proste nedôveryhodný človek ... To čo pri jednotlivých nomináloch uviedol (série a kontrolné čísla), že sú BVZ mu neberiem ...

Inak to čo napísal numpszi, že na Tvoje tvrdenie chýbajú dôkazy je pravda ... Pokiaľ to nemáš "čierne na bielom" tak by som bol v tvrdeniach opatrný ... Môže to byť BVZ, ale nemusí ... Ak by si použil slovné spojenie "podľa mňa", "podľa môjho názoru", "myslím si", "som toho názoru" ... Tak OK ...

mischel13

Uživatel
#2956 - 1. 1. 2016, 20:14
Michal, ja nechcem nikoho presviedčať, že by sa v prípade BVZ nemal držať Karasiewiczovej knižočky. On sa v tých archívoch síce hrabal a čo - to zistil, ale brať ten jeho "pškvil", ako nejakú bibliu a odvolávať sa na ňu ... no neviem - neviem ... Pre mňa je to proste nedôveryhodný človek ... To čo pri jednotlivých nomináloch uviedol (série a kontrolné čísla), že sú BVZ mu neberiem ... Inak to čo napísal numpszi, že na Tvoje tvrdenie chýbajú dôkazy je pravda ... Pokiaľ to nemáš "čierne na bielom" tak by som bol v tvrdeniach opatrný ... Môže to byť BVZ, ale nemusí ... Ak by si použil slovné spojenie "podľa mňa", "podľa môjho názoru", "myslím si", "som toho názoru" ... Tak OK ...

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

Brett

Uživatel
#2957 - 1. 1. 2016, 20:53

Prečo tie červené líca? 😉
Ja sa v BVZ ani z ďaleka neorientujem, tak ako Ty, alebo iný členovia tohoto fóra. Napísal som len svoj názor na tú Tvoju [1000/1932 z príspevku #2939.](https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/co-mame-nove-_post_-439408#post43940😎
Čo sa týka tej gordotovej publikácie o BVZ, tak to je tiež len môj subjektívny názor a ak má niekto iný, tak mu ho neberiem.
Teba si na rozdiel od V.K. vážim aj ako človeka aj ako odborníka, hlavne na Tuzex a Darex poukážky. A o pokore a úcte k ľuďom a k svojím čitateľom, ani nehovoriac ...

mischel13

Uživatel
#2958 - 1. 1. 2016, 21:51

Chtěl jsem poukázat na to, že existují i jiné bvz, než jsou v té knize a není jich málo, ty sbírám já. Pro mě ale nejsou prioritou.
Na to další jen dík. 😉

vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek

trava

Uživatel
#2959 - 14. 1. 2017, 16:43

Dnešní přírůstky z Trenčína. Něco od obchodníku, něco od kolegů sběratelů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

trava

Uživatel
#2960 - 14. 1. 2017, 17:40

A ještě pár chybotisků + s. AA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.