Moderátoři: smith

Michaela

Uživatel
#231 - 2. 1. 2008, 21:50

Mám výhodu,dělám s penězi v práci. Znám borce z vedlejší směnárny,který si nemálo přividělá hledáním chyboražeb na bankovkách. Na takové specialitky,vůbec nemám čas,to jen ty padesátky občas zkouknu. 😃

jano7B9

Uživatel
#232 - 2. 1. 2008, 21:54

😆 😆 😆 chyborazby na bankovkach? skoda ze sk nema ziadnu taku vzacnost 😕

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Michaela

Uživatel
#233 - 2. 1. 2008, 22:00

😆 😁 Ježiši Jano,ty taky hned na všechno příjdeš ! 😁
Jasně,že ne chyboražba, asi mi ujela ruka,či co. 😃 😆 😁

facctory

Moderátor
#234 - 2. 1. 2008, 22:05

ale Jano, Michaela myslela chybotlačby... 😁 😁

Michaela

Uživatel

Archypov

Moderátor
#236 - 3. 1. 2008, 08:22

To pavelgregor: S najväčšou pravdepodobnosťou si to určil správne, aj keď nie je viditeľné znamienko medzi LVDOVICVS PRIMVS, tá dvojbodka je dosť smerodajná. Viem že starí majstri boli machri, ale nerazili sa tieto mince taktiež v štýle al marco? To by vysvetľovalo mnohé; hmotnosť by bola dodržaná, avšak hmotnosť každej mince zvlášť by mohla kolísať...

pavelgregor

Moderátor
#237 - 3. 1. 2008, 21:07

I to je možný. Ale ta odchylka mi připadala přliš velká ( sedmina váhy mince?). Jedině, že by Hásková narazila na poměrně těžký, a já na naopak příliš lehký kousek. Jak jsem psal výše nemohu porovnat více kusů. Proto jsem vznesl i tento dotaz, abych získal Vaše názory. Dík.

jano7B9

Uživatel
#238 - 3. 1. 2008, 21:14

nepochybujem ze vahy mas dobre...

... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

roland22

Uživatel
#239 - 3. 1. 2008, 21:16

pavelgregor, snad by si nechcel od stredovekych drobakov rovnaku hmoznost na tisicinu gramu 🙂

Archypov

Moderátor
#240 - 3. 1. 2008, 21:28

Asi ste sa obaja trochu sekli... roland22 hovorí o tisícinách a pavelgregor o desatinách gramu, ja to vidím na stotiny.. 😉 Stále si myslím že tá odchýlka nie je až taká strašná, ale ak sa Pavle tomu čuduješ, asi vieš prečo: ja nie som odborník na drobáky, Ty sa im predsa len venuješ podstatne viac.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.