Ja nevim. Trochu se to podoba tady tomuto - Laodekia ad Lycum ve Frygii, ale nominal je to jednoznacne jiny:
http://wildwinds.com/coins/ric/caracalla/_laodikeia_BMC_223.jpg
A nemuzu koneckoncu vyloucit ani toho Elagabala.
Jinak je divne, ze to LAOD na reversu vypada jako by to bylo ciste v latinice, u provincnich minci neobvykle.
Dalsi zajimava vec je ta, ze to vahove odpovida dupondiu/asu a podle barvy na fotce by dokonce clovek rekl, ze je to orichalcum (nicmene dupondius to podle vzhledu samozrejme byt nemuze).
...když se na to kouknu po výtvarné stránce, asi to bylo myšleno ve smyslu "něžné", ale setřelý je také dost 😁
..když jsem si nedávno prohlížela hromadu portrétů nejběžnějšího Gordiana, zaujalo mne, jak se hodně portréty liší. Ať ve výrazu, ale i v tom, jak portréty působí. Jinými slovy, každý umělec do ritiny dal kus sebe, proto v umění rytiny, ale i obrazy, jejich výraz a to jak působí prozrazuji nejen panovníka, ale i jaký byl samotný výtvarník. Je to jako v grafologii, v písmu se odráží povaha člověka, v umění to platí naprosto stejně.
Pritom je zajimave, jak zakladni styl v ramci urciteho obdobi zustava stejny - alespon u stejnych mincoven. Nove zakladane vychodni mincovny se lisi na prvni pohled. Pozdeji, v konstantinovske dobe uz ale neni mozne rozlisit mincovny podle portretu, ktery byl v ramci nekolika vzoru cim dal vic unifikovany.
jo setřelý je ale když jsem srovnával portréty na provinčních mincí tak tenhle portét se mě zdá jako portrét na římský minci tím propracováním tak jsem to myslel možná blbě ale je to taky názor.mince se mě zdá zajímavá ne stavem ale tím portrétem ale hlavně nemůžu zjistit co je zač a to mě docela s....Hledám dál snad to zjistím.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.