Stefanos532 asi to tak bude. Koukal jsme na čas zpracování i na uzavřenou aukci. Děkuji.
Zdenda-Kubík Au medaile. Jako ocenění pro mnohé nedostižný cíl, ale pro sběratele medailí bohužel kus zlata.
Kdyby jí udělal nějaký sbíraný autor, nebo by motiv byl žádaný na trhu, cena by byla jinde. Mám doma 3 obyčejné medaile za uběhnutí maratonu a mají pro mě neskutečnou cenu, ale jiný sběratel by mi za ně nedal ani na sodovku.
Když okolo sebe občas slyším, známky jsou na ústupu, nikdo je nesbírá (neinvestuje), tak se při zaplacených cenách za známky musím smát.
Přeji vám všem hodně sběratelských úspěchů.
Ten kupec je zrejme majitel Galerie Narodni, coz je druhorada aukcni sin na obrazy.
Jinak prece ten prodej je super, filatelie v halvnich zpravach, na CT asi 2 minuty, perfektni reklama.
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Tady ve Filatelii 1/2001 pekny dlouhy clanek o emisi PC 1919, myslim ze objektivni a obsahujici spoustu informaci, ktere moc lidi nevi
http://knihovna.filaso.cz/filatelie_2001_01.pdf
Tedy v zadnem pripade se nejedna o nejaky pokoutny pretisk a neexistuji zadne uredne nevydane znamky. Cokoliv ma ten spravny pretisk je proste vydane, vyslo to v obezniku, tecka.
Stejne jako se dostal k pretisku arch MAGYAR POSTA (misto Magyar Kir Posta), tak se mohly dostat k pretisku i zilkovane 4K a 10K. Protoze do 28.2. 2019 bylo mozno menit Rakouske a Uherske znamky na postach za nove, tak nekdo klidne mohl k vymene donest i ty nove, vydane v Rakousku na zacatku roku 1919.
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
To sis nevybral úplně šťastnou referenci...
Jinak označit za za úřední vydání něco, co nebylo provozně potřebné a u čeho ani ministerstvo pořádně nevědělo, kterých emisí a hodnost se to týká a pak to prodávat na jediné, nota bene filatelistické, přepážce s časově značně omezenou platností s příplatkem 50% a alibisticky říct, že informovalo všechna poštovní ředitelství o jejich platnosti (vždyť se dali přece použít úplně na všech poštách, že jo) a pak tomu nasadit korunu tím, že si část zbytků určených ke zničení nechá ukrást, je takové , ... no jak to říct ... české.
Slovy klasika: "Můžeme o tom vést spory, může s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
Docela dobrý je, jak se historie opakuje. Protože místo toho, aby pošta po rozpadu republiky všechny zbytky zlikvidovala, tak celý regály prodala PROFILu (=Benešovi, akorát teď nevím, jestli seniorovi nebo juniorovi).
"... protože oni filatelisté, kteří na vzniku této emise spolupůsobili dnes, když vidí škody, jež toto vydání způsobilo, svoji přímou i nepřímou účast popírají. ..." Ten Beneš to aspoň přiznal...
Díky Zdeňku za článek, až teď jsem získal jakous takous představu.
PČ 1919 je v mých očích legimitizována, i když každý si udělá představu sám o okolnostech.
Pořád mám ale problém se žilkovanými 4K a 10K. Kdy konkrétně v roce 1919 byly v Rakousku vydány? Staré rakousko-uherské známky platily v Československu až do konce února 1919, ale přepokládám nebyl nejmenší důvod sem vozit nová vydání rakouských známek a tudíž ve starých zásobách Pošty určených k přetiskování se v žádném případě neměly a nemohly objevit.
Známky a filatelii nesleduji, jen když se ke mně něco dostane z tisku. A měl jsem za to, že "nejvzácnější" československá známka si odbyla svých pět minut slávy poměrně nedávno, Doplatní 50/50 před dvěma lety.
Proto mě udivila další "nejvzácnější" v aukci a začal se zajímat, která z nich je tedy ta nejvzácnější.
Zacituji z tisku před dvěma lety:
"Známka s vyznačenou hodnotou "50/50h Doplatit" vyšla v roce 1927 omylem. Podle filatelistů je to nejvzácnější československá známka, která je také jediným českým zástupcem mezi raritami uznávanými ve světě. To odsouhlasil i znalec František Beneš, který potvrdil pravost exempláře."
Jaký je důvod, že právě vydražená žilkovaná 4K by neměla být uznávána ve světě? Není to právě fakt, že byla pravděpodobně jako soukromá iniciativa dovezena z Vídně a její přetištění nemá žádné opodstatnění?
Čistě teoreticky se MAGYAR POSTA skutečně mohla k přetiskování dostat z poštovních zásob (z doby Slovenské republiky rad) a vzhledem ke stejnému obrazu mohlo dojít k omylu (nebyl by to jediný omyl při přetiskování uherských/maďarských známek) nebo prostě omylem byl vyměněn za československé známky. Horší s těmi žilkovanými. To si nejspíš skutečně někdo přivezl z Vídně (Lešetický? Šula?), byť se asi nedá prokázat, že si schválně přivezli žilkovanou. Spíš je jiná otázka proč zrovna jen jedna jediná je převráceně. Je známo, že se jednotlivé známky nebo menší bloky dolepovali do necelých archů. To by se mohlo nalepit obráceně. Přece jen ty známky nemají tak výrazný rozdíl mezi vrškem a spodkem. Jenže to by na té známce muselo být, podle mne, poznat.
Další možnost je, že by to pocházelo skutečně ze zásob pošty (Valčice, Gmünd), ale nikdo tomu nevěří.🙂
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.