Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Vykupminci.cz
Numisargo

ako fotiť mince...

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
je to velmi slusne (a i pekna mincicka), zkus si pred zarovku dat napr. bily papir - mely by ti zmizet ti preexponovane zony (odlesky). chce si to pohrat s expozici a radeji mirne podexponovat (je to ale samozrejme pripad od pripadu).
Registrovaný uživatel
Tak jsem konečně snad vyřešil problém s focením, lépe psáno se světlem. Sháněl jsem nejdřív lupu s lampou, ale pak jsem si od našich čínských kolegů na Ebay koupil žárovku na focení /150 ká i s dopravou/ a fotostan od Elementrixu /je dovolena reklama?/ za 412 včetně poštovného. Stan došel před půl hodinou, takže to teprve šteluju, ale výsledky se mi líbí. Ten tolar se normálně strašně blýská, ale takhle bez úpravy přes Photofiltr to není tak zlé, ne? A ta celková cena /562/ je také ucházející. Tak co vy na to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
neni to spatne, jen je potreba s tim asi jit dal od zdroje svetla - ma to podobny nesvar jako jsem zkousel ja s diodovym osvetlenim - nerovnomernost - prostredek je prepalenej (ja ho mel zase nedoexponovanej) zbytek se nezda spatnej a zda se, ze je to na dobre ceste.

ta lampa s lupou neni zla, ale je dobra jen na urcity vychytavky, da se bez ni obejit a normalne s ni bezne fotky nefotim.
Registrovaný uživatel
Pánové,prosím o radu.Co dělám špatně,když revers mince (asi dobové falzum denáru Ladislava V.) vypadá jako inkusní ražba,ale v reálu není.Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nasviceni, pokud ma vrhat stin, musi jit z leveho horniho rohu fotky.
Registrovaný uživatel
Ukázka že i v polních podmínkách lze udělat slušnou fotku.
Foceno z ruky a s bleskem přičemž medaile je v plastikové krabičce.
Fígl je v tom, nastavit co nejvyšší clonu a zaměřit ne na medaili ale na prázdné místo vedle ní, tím se vyhneme reflexům od blesku.
8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pěkné, ale je otázka, jestli by rozumné osvětlení neudělalo stejnou práci.
Zamířením mimo focený objekt navíc riskuješ rozostření (+ případné vady obrazu, které se směrem k okrajům snímku většinou zhoršují), pokud si tedy nehraješ s ručním nastavením focusu nebo nemáš dostatečně inteligentní autofocus, který pozná i tak na co chceš ostřit :)
A vyšší clona znamená nižší světelnost a při vyšším ISO i zrnitost snímku - obecně to chce na takové focení kvalitní techniku.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 20. 4. 2013, 11:40. »
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Pěkné, ale je otázka, jestli by rozumné osvětlení neudělalo stejnou práci...

Jistě že jo, proto jsem napsal v polních podmínkách. Potřeboval jsem jí vyfotit na schůzi v potemnělé zasedačce.
Moderátor
bez komentare k foceni apod. (ktere dopadlo skutecne dobre na polni podminky) musim rict, ze originalni predlohu (florin) k teto medaili osobne povazuji za jednu z nejkrasnejsich novodobych minci. co jsem ale videl ty ceny, tak je to palba :(
Registrovaný uživatel
Originální předlohou je Gothic Crown, Florin byl ražen později.
Jinak souhlasím, je to mimořádně hezká mince, bylo ji raženo jen 8000 proto ta cena.
Moderátor
aha, dokonce takto to je. pravda je, ze floriny jsou levnejsi, napr. tento sel v roce 2012 za 60 dolaru, stav je samozrejme slabsi:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já mám akorát teto “Godless” a stál mně $135,- :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
krasa :)
Registrovaný uživatel
Pěkné fotky! Osobně se snažím fotit za deního světla, chce to jasno či polojasno, ovšem štve mě stín objektivu
Registrovaný uživatel
Nafoceno dle Olivera.Funguje to .Díky.Nejednalo se o zdání jako inkus,ale jako by byla "plasticita"obrácená.Jak prosté.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi to sem spíš nepatří, ale jen tak zkouším fotit "na koleni" pomocí mobilního telefonu (iPhone 4) a nedopadlo to vůbec špatně. Tyto fotky si samozřejmě v žádné případě nedělají nárok na nějakou profi úroveň, ale foťák zachytil skutečně realistické a přirozené barvy mince (viz PG) a celkem slušné detaily (viz denár). Na takové to "hrc prc" focení to bohatě stačí, do katalogů apod. samozřejmě v žádném případě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak dnes jsem si neudělal radost s mincí, ale neb se mi po 9 letech věrné služby nedávno odporoučel můj věrný přítel Pentax, tak jsem si koupil nový malý foťáček. Chtěl jsem zase Pentax, ale nakonec jsem koupil Nikon ze střední cenové hladiny.
Jedna z prvních věcí co jsem zkusil, byla také fotografie mincí a zde je můj prvotní výsledek focený z cca 20cm od mince. Nejprve cínová medile 28mm a pak stříbrná 43mm (celé foto / výřez medaile / detail). Musím říci, ze jsem mile překvapen a spokojen. Nastavení jsem nechal na automat a fotil to z ruky na parapetu okna. S kontrastem a teplotou barev by si jistě šlo ještě vyhrát v PC, také stativ by možná pomohl a navíc nemám „v ruce“ ještě jeho +/- včetně nastavení. Snad mi bude opět sloužit dlouhá léta jako jeho předchůdce… :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Byl jsem jen nucen zmenšit bodové rozlišení obrázků, aby sem šly nahrát...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ten důlní detail je naprosto super! ;)
Registrovaný uživatel
toto sice nezbieram, ale uz si ten "důl" pozeram asi piaty krat a neviem sa vynadivat :) zeby som doma zahlasil, ze sa nejde na letnu dovolenku a v tichosti by som si ju zohnal ? :D
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Ten důlní detail je naprosto super! ;)

Akorát ten žebřík je evidentně slepá cesta ... byli zasypáni zaživa ...
Jinak super věc tenhle důl ...
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Krtek proč? JE to průřez a žebřík ústí až za zemí která je v popředí, takže otvor pro vylezení tam je. Každopádně toto je jedna z nejdetailnějších medailí.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Poprosil bych o ohodnocení fotek. Nejhorší, nejlepší a co ji chybí.Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ta poslední by po úpravě barev a jiném pozadí snad šla...(no možná být ještě trochu lépe zaostřena)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Díky za reakci,
zkusím s tím popracovat a něco sem dam.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Nápovědy a návody » ako fotiť mince...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1