Příspěvky: 7 984
Uživatel
Zaregistrován:
25. 11. 2016
Vytvořeno:
19. 12. 2022, 15:23
:lol: 😆
Konzultace a poradenství v oboru numismatiky
https://www.linkedin.com/in/milan-heczko-01291424b
https://pin.it/4kDaagI
milan.heczko@yahoo.com
Suetonius ve svém Životopisu dvanácti císařů popisuje jak Caesar měl nabídku koupě tří knih Sibyly .Bylo v nich napsáno vše o minulosti , přítomnosti a budoucnosti Říma .Byla požadována obrovská cena a Caesar nabídku odmítl .Prodejce tedy hodil jednu z knih do plamene krbu a nabízel zbylé dvě za cenu ještě vyšší .Caesar logicky namítl , že když nezaplatil nižší cenu za tři , nezaplatí vyšší za dvě .V tom okamžiku prodejce hodil další knihu do ohně a řekl .Nabízím poslední knihu . Je v ní něco o minulosti , přítomnosti i budoucnosti Říma. A požadoval cenu opět vyšší… a Caesar knihu koupil … Nicméně prodej této desetikoruny je samozřejmě jiný , dalo by se říci přihlouplý příběh :- ))
Velice zajímavý příběh. Ještě zajímavější je na tom to, že někdo dokáže určit jestli další příběh je hloupý nebo chytrý. Já osobně znám spousty podobných příběhů i ze současnosti, ale nikdy bych se neodvážil říci, který příběh je chytrý a který hloupý. V roce 2015 bylo těch "chytrých" strašně moc, ale čas ukázal, že to byli samí hlupáci🙂.
Pálení ke zvýšení ceny se používalo třeba u známek. U desetikoruny by šlo použít kladivo. Skoupit luxusní exempláře a pak....😁
Myslím že ten příběh o Caesarovi bude výmysl - jenom oživený známou postavou pro větší atraktivnost.
Ten kdo má všech pět pohromadě, nechce znát svoji budoucnost. (Buulgakov: Je nebezpečné dávati se do rozhovoru s neznámými lidmi 😉 ).
Caesar si nekoupil knihu o budoucnosti, to by ho potom nemohli zapíchnout.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.