Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Vykupminci.cz
Numisargo

NUMIZMATICKA LITERATURA

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nemá někdo zcela náhodou tuto publikaci?
Rovelli A. (2012): Coinage and Coin Use in Medieval Italy. Università degli Studi della Tuscia, Italy.
případně že ano, měl bych zájem o scan cca 10 stran.
« Poslední úpravu provedl(a) chalko v 30. 1. 2014, 0:54. »
Registrovaný uživatel
Ponúkam na predaj veľmi zaujímavý katalog - cena je 10,- euro + poštovné...svoje objednávky posielajte na:

order.numizmatikagal@gmail.com

Rákociho poltury zo Šurian - Kostolného Seku
Najväčší poklad kuruckých poltúr zo Slovenska
Furman M., Budaj M., Hunka J.
Šuriansky poklad pozostávajúci z 1756 ks medených poltúr Františka II. Rákociho, nájdený pri prestavbe rodinného domu v Šuranoch, časť Kostolný Sek, patrí k najväčším zachovaným súborom poltúr zo Slovenska. Platidiel, ktoré ako jediné v histórii uhorského mincovníctva neobsahujú údaj o svojom vydavateľovi. Mincí, ktoré mali v dobe svojej razby úplne zmeniť uhorské hospodárstvo, lebo mali do obeživa zaviesť kreditné, štátom či vydavateľom ručené peniaze.
Predkladaná monografia ponúka čitateľovi údaje o okolnostiach nálezu, jeho prevzatí, konzervácii a vyhodnotení. Podrobná ikonografická analýza predstavuje samostatnú kapitolu. Tá umožnila spoznať základné charakteristiky poltúr z košickej a kremnickej mincovne. Obsahuje aj metrologické a metalografické analýzy vybraných mincí. Detailné skúmanie jednotlivých mincí ponúka generálny katalóg všetkých poltúr, ktorý je súčasťou knihy na priloženom CD. Kniha obsahuje aj kapitoly o príčinách výroby takýchto mincí, o ich vplyve na vtedajšie obchodné pomery a na celkový vývoj uhorského hospodárstva. O tom, akým spôsobom dokázali viaceré uhorské, aj slovenské mincovne vyriešiť problém razby státisícových emisií poltúr, prečo nastal pokles ich kúpnej sily a prečo ich ľudia naďalej ukrývali. Nemenej zaujímavou je časť o príčinách ukrytia samotného nálezu, kto bol jeho vlastníkom a v dôsledku akých udalostí došlo k uschovaniu mincí.
Veľmi dôležitú a osobitú úlohu zohráva šuriansky poklad z pamiatkarského hľadiska, pretože poukazuje na to, že odovzdať nález štátu má zmysel. Je to vôbec prvý nález, ktorého hodnota vyčíslená znalcom bola nálezcovi vyplatená v plnej výške.
Tento poklad sa tak stal výnimočným pamiatkovým, muzeálnym a numizmatickým exponátom, ktorý výrazným spôsobom približuje nielen históriu Šurian – Kostolného Seku, ale aj badateľne rozširuje poznatky a ponúka materiál na detailnejšie štúdium tohto najnižšieho Rákociho platidla.
Súčasťou knihy je aj CD s generálnym katalógom mincí so základnými metrologickými údajmi a foto mincí

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kúpim katalog na Poľské groše, najlepšie aj s cenami, prípadne v EN - neviem či vôbec niečo také je. Tak isto na Sedmohradsko.

Vopred dakujem za ponuky alebo radu.
Moderátor
NumizmatSR: Co myslíš těmi "groši"? Které období? Katalogy na polské mince samozřejmě existují různé, pokud to specifikuješ, možná poradím.
Registrovaný uživatel
Napr. na 3groše Sigmunda III., Stefana Bathoryho - dostali sa ku mne tieto mince a rád by som si o nich niečo naštudoval, ocenil, zaradil.

Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Na určování i ceny je dobrá stránka: http://fortresscatalogue.com/index2.php?page=Coins_Catalogue_New&command=new_enter
Moderátor
NumizmatSR: Katalog trojákow polskich od Igera. Ten je speciálně na třígroše. Nejsou tam ceny, ale jsou tam stupně vzácnosti. Cena v Polsku je 200 zlotych + poštovné.
Registrovaný uživatel
Ďakujem pekne obom, ten fortresscat. som už videl len som si nepamätal stránku.
Registrovaný uživatel
Už jste si někdo zakoupil tuto publikaci? Stojí za to koupit?

http://zpravodaj.nume.cz/zpravodaj/post/show/917

Radek Havel: Raritní československé oběžné mince
Cena publikace je 595,- Kč + poštovné a balné.
Registrovaný uživatel
Prosím jaká je cena těchto dvou brožur? Vyhodit, prodat či darovat?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
druhou prodat, to kilecko udela, prvni dle zajmu, bylo jich tusim celkem dost a zajemcu o tuto oblast je ponekud mene, takze spis darovat
Moderátor
Katalog těšínských mincí je ještě ve velkých nákladech v Muzeu Těšínska, které jej rozdává zadarmo. Takže ho někomu věnuj nebo prodej za poštovné.
Brožurka od Radoměrského je hledaná a často se z ní cituje. Viděl jsem ji prodávat v ceně cca 100 - 150Kč
Registrovaný uživatel
Dík
Registrovaný uživatel
jestli mate nekdo zajem o stare numizmaticke clanky a knihy tak kouknete sem ....https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=309564&topic=19776#post309564
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 4. 3. 2014, 21:27. »
Registrovaný uživatel
Jozef Hlinka,Bratislavské korunovačné medaily a žetóny

Mám záujem o kúpu tejto knižky.

Vopred dakujem za ponuku: NumizmatSR@gmail.com
Registrovaný uživatel
zdravim ve spolek , mate zajem kouknete zde ...velke mnozstvi Numizmaticke listy , katalogy atd ...
Vse stari cca 1960 az cca 1999

https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=309753&topic=19776#post309753
Moderátor
Ty numismatické listy doporučuji zkompletovat podle ročníků a napsat, jaké tam máš. Obvykle jsem celý svázaný ročník (tedy 6 čísel) kupoval za 20 - 30Kč.
Registrovaný uživatel
ted jsem to nafotil a ted musim upravit fotky a vlozit

https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=309753&topic=19776#post309753
Registrovaný uživatel
A je to Vse nafocene
Moderátor
Takze Folia Numismatica 27/1 ("Grosove cislo") je z tiskarny venku, vice informaci zde.
Moderátor
Konečně jsem se dostal k prohrabání mých letitých přebytků takže.

Prodám katalogy Aurea Numismatika č.1-16,18,19,21,25,26,28
Jsou v nich dopisovány informace o cenách atd.

Komplet za 1100 i s poštovným ( na Slovač bych poštovné upravil podle váhy )

Kusově po 70,-Kč + poštovné(podle váhy), ale přednost bude mít kompletní odběr.

Katalogy ČNS Praha čísla 90-102,105,113-118,120, Cena 400,-Kč i s poštovným.

Dále katalog 29 aukce ( 31.8.2008 ) ze Stuttgartu. Speciál na britské tokeny. Mírně ušpiněn obal. Cena 220 i s poštovným.


Dále mám asi 9 katalogů aukcí ( první fotka ) na moderní mince od firem Stacks a Heritage. Zelený je speciál na Latinskou Ameriku. 500 i s poštovným, nebo 60,-Kč za kus.

Mix katalogů (cca 15ks na druhé fotce) převážně na antiku ( Lanz, Rauch, Stacks). 1200,- i s poštovným.

Následuje 15 katalogů na Americké a kanadské mince ( foto 3 ). Jsou to výborné bichle většinou kolem 300-400 stránek. Každá položka ofocena. Většinou se jedná o prodejní katalogy konkrétních sbírek( G.E.Bergstrom, R.Uhrich, J.J.Ford, Husky, Minot, S.J.Bernghard ). Cena 200,-Kč/ks. Nebo komplet za 2000,- i s poštovným.


A nakonec staršího Halačku. MKČ. 1-3.díl a oba dodatky za vše 700,-Kč i s poštovným.

Fotky (případně seznam jednotlivých katalogů ) pošlu případným zájemcům ( mail mám v profilu). Pokud máte zájem, tak požadavky na fotky a seznam posílejte rovnou mailem. Ať se to tu nezanáší zbytečnými dotazy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem, ci to tu uz niekdo daval:
Baníctvo a mincovníctvo v dejinách Slovenska (pdf)

http://www.akademickyrepozitar.sk/Zbysek-Sustek/Banictvo-a-mincovnictvo-v-dejinach-Slovenska-Mining-industry-and-coin-minting-in-history-of-Slovakia
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Registrovaný uživatel
Dlhú dobu márne zháňam túto knihu:
Dejiny mincovania v Košiciach. Petách,E., Východoslovenské vydavateľstvo, n.p. Košice pre Východoslovenské múzeum v Košiciach, 1986 Košice

Som ochotný zaplatiť aj za pdf. Vopred ďakujem.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Dlhú dobu márne zháňam túto knihu:
Dejiny mincovania v Košiciach. Petách,E., Východoslovenské vydavateľstvo, n.p. Košice pre Východoslovenské múzeum v Košiciach, 1986 Košice

Som ochotný zaplatiť aj za pdf. Vopred ďakujem.


Jeden kus sa bude dražiť na aukcii SNS pob.KoŠice 13.4.2014
Registrovaný uživatel
Co ked já sem ale Záhorák a mám do Košíc štreku dobrých 400 kilákú :?
Vďaka za info. Je to prvý kus, čo viem, že je na predaj snáď za posledné 3 roky, čo sa po tom zháňam. Nechcem tu ďalej spamovať a keďže máš skrytý mail, mohol by si mi, prosím, poslať správu cez toto fórum? Btw. počas písania tohto príspevku som musel odskočiť, lebo mi kuriér práve priviezol ďalší krásny košický denárik... aspoň niečo, keď nie kniha.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 27. 3. 2014, 13:12. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » NUMIZMATICKA LITERATURA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1