Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Vykupminci.cz
Numisargo

Zkušenosti s poštami

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
na kontinentě už to docela frčí, reko z UK odesláno 17.7. doručeno 21.7.; snad to vydrží a rouškofašisti to zase nepřidusí...
Registrovaný uživatel
tak třeba dneska mi došel balík z Norska, odeslaný 8.6.

hlavně žádný stres, dávat si 60-90 dnů na vyřízení, jako u českých úřadů :)
mám jakože taky silné podezření, že na poště 120 v Praze mají navrstvené hory pošty z Ameriky, ale prostě to těm lidem nepošlou, protože musí zpracovat výpalné, i když to tam někomu trčí od května :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Spíš je možné, že na poště Praha 120 nejsou schopní zavřít hangár a to co přišlo první je beznadějně na druhém konci. ;)
Registrovaný uživatel
návrh zábavné četby:

https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-351/ceska-posta-s-p
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Existuje i něco takového od jiných společností? DHL, PPL ? Že Vás to baví pořád kopat do České pošty. Vždyť můžete říct odesílateli v USA, ať to pošle v době koronaviru třeba přes pobočku DHL v USA, že si za to rádi zaplatíte.
Registrovaný uživatel
Pokud jsem měl možnost sledovat zásilky z ciziny, pak v naprostém počtu případů se jednalo o zdržení na straně cizí pošty v zemi adresáta.

A co se týká společnosti PPL, pak s ní jsem měl v poslední době jednu velkou negativní zkušenost. Kdy byl zaměstnanec líný dojet do mého bydliště, do papíru uvedl, že jsem nebyl v místě bydliště k zastižení a zásilku tak nechal zcela bez dozoru v nějakém obchodu, kam jsem si musel jet zásilku vyzvednout.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 24. 7. 2020, 7:19. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Spíš je možné, že na poště Praha 120 nejsou schopní zavřít hangár a to co přišlo první je beznadějně na druhém konci. ;)


V tomhle máš pravdu a je to neuvěřitelná stupidita ze strany pošty. Bohužel, musím refundovat první zásilku z dubna a o dalšího člověka jsem přišel taky. Jen proto, že se nenamáhali udělat systém a jako první posílat nejstarší zásilky...
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
tak třeba dneska mi došel balík z Norska, odeslaný 8.6.

hlavně žádný stres, dávat si 60-90 dnů na vyřízení, jako u českých úřadů :)
mám jakože taky silné podezření, že na poště 120 v Praze mají navrstvené hory pošty z Ameriky, ale prostě to těm lidem nepošlou, protože musí zpracovat výpalné, i když to tam někomu trčí od května :D


Hlavně tam maj navrstvený zásilky co odcházej z ČR.. Vybírali penízky a nikam nic neposílali, ani se nenamáhali to oznámit..Tam to muselo vypadat po třech měsících.
Registrovaný uživatel
U pošty nefunguje managment. Jsou pořád státní moloch. Ty lidi na nejnižším stupni jsou ok, u nás ve městě si nemůžu stěžovat.

Pro zasmání jsem nedávno s dotazem kontaktoval infolinku pošty, po týdnu odpověď, ať se zeptám na své poště, tam mi řekli, že mám kontaktovat infolinku....

UROBOROS
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 24. 7. 2020, 9:39. »
Registrovaný uživatel
Asi se budu opakovat - ale tolik negativních zkušeností ...proč si tedy nevyberete jiného operátora na poštovním trhu? Jinou logistickou společnost? Je plná liberalizace trhu. A nevím, jak chcete něco někam posílat, když během koronaviru trh úplně zamrzl, letadla nelétala, zahraniční poštovní správy (stejně jako ČP) nic ven neposílaly a ani nepřijímaly ...
Jinak Paule s Vámi souhlasím - management : tam to je špatně a trpí tím pak celá firma, tisíce zaměstnanců. na přepážkách i doručovatelé ....
Registrovaný uživatel
Ještě maličkost, k tomu nenavrženému systému - dostal jste něco za poslední tři měsíce (postupně podané před třemi měsíci) od internetových gigantů Alibaba nebo Amazon? Ten zmatek a mazec je prostě všude. Tři měsíce logistika ve světě stála. Dejte tomu čas, nepřijde-li druhá vlna koronaviru, snad se to azse dostane do aspoň trochu normálních kolejí ....
Moderátor
MikyM napsal
Existuje i něco takového od jiných společností? DHL, PPL ? Že Vás to baví pořád kopat do České pošty. Vždyť můžete říct odesílateli v USA, ať to pošle v době koronaviru třeba přes pobočku DHL v USA, že si za to rádi zaplatíte.

Tyhlety firmy před Vánocema zásilky s oblibou předávají poště. ;)
A jinak bych řekl, že za koronaviru fungovaly taky podle toho jak lítala letadla a jak byly otevřený/zavřený hranice. Akorát že to nikde nikdo tak nezdůrazňuje jako u té pošty. Nejspíš to bude tím, že pošta má furt nejvíc zásilek. Taky proto, že má pobočky, kam si může člověk zajít. Pokud takové PPL nedáte telefon (nebo tomu, kdo vám něco posílá) a nebýváte doma, je to k ničemu. Jsou to firmy, které nefungují bez 10 dalších služeb, které s nima vůbec nesouvisí.
Registrovaný uživatel
MikyM v malym městě mám jen pobočku ČP...Jiná společnost by znamenala vozit to 30 km daleko.. To se nedá..

A koronavir chápu, ale mělo bejt nějaký upozornění. Oni ale dál vybírali peníze několik měsíců a skladovali to v Praze, navíc do tracku napsali "odesláno do země určení"..LEŽ - A já pak jebal maily do USPS. Až po několika měsících a tlaku pošta oficiálně vyhlásila, že nedoručuje a zásilky skladuje!! (Já myslel, že je posíla lodní dopravou).
Mluvím o USA, různý jiný země měla v seznamu, že tam nedoručuje.
Když jsem jim volal, proč starý zásilky seděj ve skladu a ty novější jsou v pohybu, přiznali, že neexistuje systém skladování a bere se to "náhodně"..!!

Co si pak člověk má myslet, vedení je k hovnu.

O tom, že mě vždy někam odkázali a tam mě zase odkázali zpět..darmo mluvit.
Našel jsem si naštěstí schopnýho pracovníka, kterej mi dokázal aspoň zjistit, kde přesně zásilka je..(letiště, sklad, linka letecká atd.)

Tohle mělo stát hlavu celý vedení.
Registrovaný uživatel
Dá se říct, že Česká pošta vybírala peníze za negungující službu, to je snad i trestnej čin...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud jsem měl možnost sledovat zásilky z ciziny, pak v naprostém počtu případů se jednalo o zdržení na straně cizí pošty v zemi adresáta.

A co se týká společnosti PPL, pak s ní jsem měl v poslední době jednu velkou negativní zkušenost. Kdy byl zaměstnanec líný dojet do mého bydliště, do papíru uvedl, že jsem nebyl v místě bydliště k zastižení a zásilku tak nechal zcela bez dozoru v nějakém obchodu, kam jsem si musel jet zásilku vyzvednout.


U PPL a GLS extrémně záleží na řidičích, možná pobočkách? Co nám jezdí GLS do firmy, žádný problém, ale ti dva co jezdívají v bydlišti rodičů, dva naprostí pablbové.
Jeden z nich mi hodil stříbrnou starožitnost do bláta v dešti, pěkně se dvěma odrazy o stěnu baráku, nečekal ani vteřinu. Naštěstí to bylo zabalené tak, že by to přežilo i hod z Heinkelu 111.

Z PPL k nám dva zdrhli co tam dělali léta, že je to tam teď úplný Mordor.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Tak zásielka do Grécka zo Slovenska išla neuveriteľných 68 dní. Podával som 18.05. a dnes kupujúci mi oznámil prijatie zásielky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Pavel_III napsal
Spíš je možné, že na poště Praha 120 nejsou schopní zavřít hangár a to co přišlo první je beznadějně na druhém konci. ;)


V tomhle máš pravdu a je to neuvěřitelná stupidita ze strany pošty. Bohužel, musím refundovat první zásilku z dubna a o dalšího člověka jsem přišel taky. Jen proto, že se nenamáhali udělat systém a jako první posílat nejstarší zásilky...


Když mi jeden den došla zásilka z 16.6. a druhý den ze 14.5. (stejný odesílatel), tedy tipuju spíš Chufuovu pyramidu ze zásilek, kterou obírají po okrajích :lol:

A to beru že jsem ještě šťastný člověk, když se hlásí lidi že jim došla březnová pošta :mrgreen:
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
MikyM napsal
Existuje i něco takového od jiných společností? DHL, PPL ? Že Vás to baví pořád kopat do České pošty. Vždyť můžete říct odesílateli v USA, ať to pošle v době koronaviru třeba přes pobočku DHL v USA, že si za to rádi zaplatíte.

Tyhlety firmy před Vánocema zásilky s oblibou předávají poště. ;)


UPS to dělá furt, i u dražší služby to strčí poště. Ty jejich čisté fešácké vozy s krásně napůl prázdnými regálky vzadu jsou ale na pochvalu :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Co mám zkušenosti z poslední doby, tak se zemí EU včetně Velké Británie chodí pošta docela dobře a zásilky mi přišly všechny. Od půlky dubna čekám na poštovní zásilku z Kanady a od půlky května z Pákistánu.
Registrovaný uživatel
https://www.supplychaindive.com/news/coronavirus-usps-oean-freight/576728/

https://a1.asendiausa.com/tracking/?trackingnumber=UJ071499838US

Takže to stojí ještě v přístavech. Vzhledem k tomu, že pozdější balíček mi už normálně letěl přes Frankfurt, tak ty starší pyramidy nejspíš naházeli do lodí a čau. Pak se z toho stane pyramida v přístavu, a pak pyramidy na celních poštách.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Jo, to se Číňanům povedlo!
Registrovaný uživatel
Já už mám druhou zásilku vyřazenou, nikdo neví kde je... Veselá doba díky covidu.
Registrovaný uživatel
Přišla z obálka z Floridy, oštemplovaná datem 1.6.

Kdo se zatím taky dočkal?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Nema pls nekdo zkusenosti s postou z Chorvatska? V systemu uz mesic visi "Label Created, not yet in system"

Trochu me to znervoznuje, byt na strane druhe vim, ze je to stejne system na baterky - zasilka do USA odeslana nekdy 28.5. dorazila v poradku do cile 24. 6. - pricemz se dle usps.com stale - do ted - nachazi ve stavu "In Transit to Next Facility"), podrobne je jeji osud zde:

June 25, 2020
In Transit to Next Facility
Your package is moving within the USPS network and is on track to be delivered to its final destination. It is currently in transit to the next facility.

June 21, 2020, 11:23 am
Departed USPS Regional Destination Facility
DALLAS TX NETWORK DISTRIBUTION CENTER

June 21, 2020, 10:24 am
Arrived at USPS Regional Destination Facility
DALLAS TX NETWORK DISTRIBUTION CENTER

June 16, 2020, 1:18 am
Departed USPS Regional Facility
PITTSBURGH PA NETWORK DISTRIBUTION CENTER

June 16, 2020, 12:51 am
Arrived at USPS Regional Facility
PITTSBURGH PA NETWORK DISTRIBUTION CENTER

June 5, 2020, 1:19 pm
Processed Through Facility
ISC NEW YORK NY(USPS)

Origin Post is Preparing Shipment

June 2, 2020, 7:17 pm
Processed Through Facility
PRAHA 120, CZECH REPUBLIC

May 28, 2020, 6:21 am
Acceptance
CZECH REPUBLIC



V sytemu CP je samozrejme u teze zasilky uplne kulove:

5.6.2020
Převzetí zásilky vyměňovací poštou v zemi určení.

2.6.2020
Odeslání zásilky do země určení.

28.5.2020
Zásilka převzata do přepravy.

28.5.2020
Obdrženy údaje k zásilce.
Registrovaný uživatel
Nová meta v rychlosti COVID-pošty: letecký dopis z Austrálie, odesláno v pondělí 16.3. doručeno taktéž v pondělí 10.8. Bez týdne krásných pět měsíců ;-).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Zkušenosti s poštami

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1