Moderátoři: smith, Koniáš

Vita

Uživatel
#21 - 16. 9. 2013, 07:22

to tocomabyt:

napsal/a:
ta hubka je odpreparovana nejakym rotacnym nastrojom?

nejdřív vibrační jehlou - je to jemnější nástroj - Gravírka DREMEL Engraver ( elektrická vibrační jehla s karbidovým hrotem)

...a potom rotační diamantová frézka na nástroji Dremel 4000 JC

Vita

Uživatel
#22 - 17. 9. 2013, 19:12

ellipsocephalus hoffi (Jince)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#23 - 17. 9. 2013, 19:13

conocoryphe sulzeri (Jince)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#24 - 17. 9. 2013, 20:25

Preparace zkamenělin je velmi pracná, ale stojí to za to. Ještě že je sbírám jen okrajově, protože tohle chce hodně volného času. Výsledek pěkný 😉

Vita

Uživatel
#25 - 17. 9. 2013, 20:57

Pozor !
Ty poslední trilobity - to jsem nepreparoval já !
Konkrétně tyhle dvě ukázky preparovali profesionálové !
Já myslím, že je to na stavu tý preparace vidět, že jde o profi práci.

Vita

Uživatel
#26 - 17. 9. 2013, 21:07

Ale jinak naprosto souhlasím - je to o obrovským množství času a trpělivosti a není nic horšího než když malinko ujede ruka s vysokoobrátkovou(35000ot/min) frézkou nebo vibrační jehlou a je to nenávratně poškozený. Zrovna nedávno se mi to stalo u takový malinký ale moc pěkný kapradinky z permo-karbonu.
Chce to začít se učit na něčem relativně dostupným a pak se teprve pustit do něčeho "vzácnějšího". Ale stejně si myslím, že pokud jde o nějaký fosilní unikát je lepší to nechat na odborníkovi.

baranka

Uživatel
#27 - 20. 9. 2013, 20:10

Lokalita Hrušovany nad Jevišovkou Třetihory

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#28 - 20. 9. 2013, 21:24

to baranka:
Tak to je fakt nádhera! To vypadá jako by to ještě včera bylo živý 😲
Moc pěkný !

baranka

Uživatel
#29 - 20. 9. 2013, 21:41

Je to jen polovina nálezů z jednoho letošního dubnového dne. Bohužel před 14 dny v suchu a zemině ztvrdlé na beton jsem jich našel sotva 50. Jinak to fakt vypadá jak kdyby se člověk vrátil od moře. 🙂

Aliquis

Uživatel
#30 - 21. 9. 2013, 13:56
...zkamenělé rybky, pravděpodobě Knightia alta, lok. Wyoming, Usa, stáří Eocen, vel. celého vzorku 6x5cm. Obrázky: ...

Z výstavy som si priniesol jedného trilobita. Je fascinujúci. V tomto obore som však úplný laik. Možno to je triviálna otázka, ale ako zberateľ pozná, že práve v tomto kameni sa skrýva skamenelina? Je to o náhode, keď z kameňa časť trčí, alebo sa dajú úmyselne vyhľadávať kamene, ktoré keď rozpolíte skrývajú vo svojom vnútri skamenelinu? Je mi jasné, že sa neváľajú hocikde, ale na náleziskách typických pre svoju dobu. Ďakujem.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.