Moderátoři: smith, Koniáš

korunka

Uživatel
#112 - 31. 10. 2020, 13:14

Aha, děkuji za ukázku! Teď si to může člověk lépe představit. To je pro mne technologie jako z jiného světa :-)

Vita

Uživatel
#113 - 1. 11. 2020, 10:47
Aha, děkuji za ukázku! Teď si to může člověk lépe představit. To je pro mne technologie jako z jiného světa :-)

Korunko, to není technologie.
To je prostě jenom jedna fotka, kterou duplikuješ.
To umí každej trochu slušnější program na úpravu fotek.
Já používám už dlouhý léta Corel. Dobrej byl Corel SHOP PRO X a teď
mám Corel PaintShop PRO Ultimate 2020 . Ale umí to to každej trošku vyspělejší grafickej editor .
Ono já to možná popsal moc složitě - stejnej efekt by jsi dostala, kdyby jsi všechno okolo fosilie
"softwarově natřela" např šedou barvou a potom by jsi jen snížila průhlednost "vrstvy" např. o 50 %.
To není technologií - to je jenom trochu se naučit s programem na úpravu fotek - nic víc .
Já to teď dělám pro ukázku ve spěchu tak to za nic nestojí, ale když by měl člověk dostatek času,
tak udělá jednu jedinou pořádnou fotku zkameněliny a může si potom s tím v grafickým editoru v počítači hrát, bez rizika, že ten šutřík zkazí.
Samozřejmě tohle má efekt tam, kde ta (nebo ty) fosílie nejsou výrazný,
nebo je na tom šutříku nějakej "chaos" a ten "hlavní motiv" není tak vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pavel_III

Profilový obrázek
Moderátor
#115 - 4. 10. 2023, 21:37

Poslední večeře trilobita. Čeští paleontologové analyzovali potravu pravěkého tvora.
https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-posledni-vecere-trilobita-cesti-paleontologove-analyzovali-potravu-pravekeho-tvora-40445129

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.