Moderátoři: smith, Koniáš

prase

Uživatel
#101 - 28. 11. 2019, 20:38

limonitová konkretce

Throm

Uživatel
#102 - 30. 11. 2019, 00:29

Amonit.Hodkovice nad Mohelkou.rok nálezu 2018

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

prengel

Uživatel
#103 - 14. 1. 2020, 16:41

Trilobit, oblasť Maroko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#105 - 31. 10. 2020, 10:07

Zkameněliny mě baví 🙂 - tady je fotka termita v kopálu(stáří cca 200000 let) a ještě má plný střívko https://www.mindat.org/photo-749081.html

Tady jich je víc https://www.mindat.org/g/1643

Teď mám (už asi půl roku) rozpracovanou 3D preparaci karbonský přesličky, tak snad už ji brzo dodělám a hned sem dám fotku. Zatím to vypadá dobře ale jde o to abych to s vidinou brzkýho finále nezkazil .

korunka

Uživatel
#106 - 31. 10. 2020, 10:21

Jj, v kopálech se nachází hodně hmyzu... já mám Madagaskarský s mravenci. Jediná škoda je, že je to poměrně mladá pryskyřice, někde se odhaduje stovky až tisíce let. (alespoň ten Madagaskarský).
Nedávno jsem si ale koupila pytlík jantaru a chtěla jsem se podívat, zda v něm nenajdu nějaký hmyz... Byly to malé kousky, evidentně přebrané...... ale... v jednom kousku se mi podařil najít malý skrčený pavouček. Byl blbě vidět. Ale měla jsem velkou radost. Tobě by se líbil a určitě by jsi ho zvládl i vyfotit....

korunka

Uživatel
#107 - 31. 10. 2020, 10:23

...ale ty fotky jsou fakt super! 😉

Vita

Uživatel
#108 - 31. 10. 2020, 10:32
...ale ty fotky jsou fakt super! 😉

Děkuju ! Jsem rád, že se fotky líbí.
Ale oni ty termiti zase tak malinký nejsou (na dýlku cca 5mm).
Je to kopál z Kolumbije a těch termitů je v jednom kousku hodně.

Ještě k tý preparaci zkmenělin. Ono jde preparovat i prostřednictvím foťáku a už jsem viděl fakt nádhernej vzorek doplněnej takovou "preparační"fotkou a musím říct, že mě to ohromilo a ten princip je strašně jednoduchej - v podstatě dáš fotku do dvou vrstev a to co je zkamenělina necháš a vše ostatní dáš do černobílý a vynikne tak kontrast.

korunka

Uživatel
#109 - 31. 10. 2020, 11:02

To je zajímavé. Je nějaký odkaz?

Vita

Uživatel
#110 - 31. 10. 2020, 11:12

Jen narychlo pro ukázku takže to není dokonalý.
Prostě u těch hůř viditelnejch zkamenělin ti to zvětší kontrast ty samotný fosílie oproti hornině.
Žádnej odkaz na to není(nebo o něm nevím) - prostě máš jednu fotku - tu si zdvojíš resp. z fotky uděláš dvě vrstvy a tu spodní vrstvu odbarvíš. Potom tu vrchní vrstvu progumuješ tak aby ta horní vrstva znázorňovala samotnou fosílii a ta spodní okolní materiál.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.