Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
podle mne ma byt delsi pricne brevno dole a opis by podle mne mel zacinat vlevo nahore jako MONETA ALBERTI. potiz je, ze pri puncovani razidla to asi nebylo rozeznano vzdy spravne a proto existuji ruzne nuance (prevraceny kriz, prevracene znacky). abych byl schopen to vzdy dobre popsat, fixoval bych to dle krize (jak jsem napsal vyse - potiz je, pokud jsou ta brevna vicemene stejna, pak by se asi dalo ridit tim, jak zacina opis).

no ale mozna nekdo odpovi lip nez ja?
Moderátor
ja sa myslím že rozhodujúci by mal byť opis
Registrovaný uživatel
Chalani, už sme to tu niekde niekedy riešili a názory boli a vidím, že stále sú rôzne. Na minci sú 3 prvky - ústredný motív (kríž), opis a značka. Dá sa ísť podľa kríža, aj podľa opisu. Ja by som v tomto prípade išiel podľa zhodnej orientácie 2 prvkov.
Registrovaný uživatel
Díky, někdy si nevím rady, protože např. na internetu v aukcích se to opisem moc zrovna neřeší a délka břevna se stěží odhaduje. Je to zapeklité.
Moderátor
sigur napsal
Chalani, už sme to tu niekde niekedy riešili a názory boli a vidím, že stále sú rôzne. Na minci sú 3 prvky - ústredný motív (kríž), opis a značka. Dá sa ísť podľa kríža, aj podľa opisu. Ja by som v tomto prípade išiel podľa zhodnej orientácie 2 prvkov.


to mi uniklo, je to nejlogictejsi - srovnat dva prvky tak aby byly ok a posledni je pak ten otoceny... jen ten dvojkriz je diskutabilni
Registrovaný uživatel
Podle českého kalendáře má dnes svátek Zikmund, proto by měli čeští sběratelé, kteří mají nějakou minci tohoto panovníka ve sbírce, popřát každé takové minci k svátku a drobet se s ní pomazlit ;) :D
Registrovaný uživatel
Aj slovenskí Žigovia majú dnes meno, takže asi takto :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=lC84EidbphQ
Moderátor
kacuro napsal
Podle českého kalendáře má dnes svátek Zikmund, proto by měli čeští sběratelé, kteří mají nějakou minci tohoto panovníka ve sbírce, popřát každé takové minci k svátku a drobet se s ní pomazlit ;) :D

Díky za upozornění, mazlit se s těmi drobáky nebudu, ale dám si na každý jednu štamprli ;)
Registrovaný uživatel
:) A bude len náladička alebo riadna kocovina?
Moderátor
Tak já jsem tedy popřál tomuhle, že se u mně před pár dny zabydlel.

Není sice dokonalej, ale i když se nezdá, je to pěkná hluboká ražba. Pouze škoda dvojrázu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dvojráz? Myslíš na reverze ten oblúčik pod štítom? Pavle, zas to nepreháňaj s tým perfekcionizmom. :D
Moderátor
:oops: :oops: :mrgreen:
Moderátor
Ale no tak toto je veľká parádička, kremncická krásna razba, vyzerá to na peknú patinu... Tak Žigo všetko najlepšie. ;)
Moderátor
sigur napsal
:) A bude len náladička alebo riadna kocovina?

Tak zas tolik jich nemám... :mrgreen:
Moderátor
Keby som mal zapíjať každý denár, parvus a quarting... asi by to nebolo úplne s kostolným poriadkom so mnou. ;)
Registrovaný uživatel
Podarilo sa mi zohnať môjho prvého Redwitza. Stav je biedny, ale mám s neho naozaj veľkú radosť. Určil som ho ako valašský variant podla nôh smerujúcich doľava. Pôvodne som si myslel, že ide o uhorský.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Myslím, že sa naozaj jedná o valašský typ, ale druhú nohu na tej fotke vôbec nevidím. Uvažujem tak podľa žezla, ktoré sa zdá byť ľaliovitého tvaru a výrazného pásu/opasku.
Čo je to za písmenko? Nevyzerá to byť "K".
Registrovaný uživatel
....výrez nôh je myslím jasný. Iba keď by mal ľavú nohu dlhšiu. Písmeno?! Fakt neviem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Mrkol som do slov numizmatiky a našiel podobné písmenko u quartingoch zo šurianskeho depotu. Najviac sa podobá na SIGHISOARA - SCHASSBURG v článku označený pod číslom 134.
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím odborníky o upřesnění,zda se u všech 12 kusů jedná o parvus Zikmunda.
Dále,jestli se jedná o běžné ražby,či ne.
Lépe to v tomhle počasí nenafotím :oops:
Mnohokrát děkuji za Váš čas a ochotu Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
No fotky naozaj nie sú bohvieké, ale vyzerá to všetko na úplne bežné parvy, nevidím tam nič zvláštne.
Registrovaný uživatel
Moc Ti děkuji Archy,nebyl jsem si jistý jestli jde u každého kusu o Zikmundův parvus
_______________
Registrovaný uživatel
drobnost co ma celkom potesila,
Redwitz, myslim ze je razeny na dvakrat. (detaily z reverzu na averze, a naopak)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
taká drobnosť by veru potešila aj mňa a navyše zaujímavá razba.
Registrovaný uživatel
Fatastický... vymením za niečo :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1