Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak jeden košický pridám aj ja, tiež nie je bohvieaký, ale má pekné zbytky pokovenia.
Pohl 124-25, značka C-R, Košice, Petrus Reichel, 1430.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak na tento sa stavom ten môj ani zďaleka nechytá. Malo pokovenie pri quartingoch vôbec nejaký zmysel? Možno len v prvých rokoch razby ako v tomto prípade? Pýtam sa, lebo som to veľakrát nevidel.
Registrovaný uživatel
Troška som včera nestíhal. Posielam sľúbené foto. Čím viac na to pozerám, tým viac možností tam vidím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravicko, zigmunda zbieram len velmi velmi okrajovo, no za dobru cenu nekup :D

mozem sa popytat, co znamena ta znacka lambdy, alebo radioaktivity na reverze ? :P

dik

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Jedna sa mincovu znacku, myslim ze Pohl ju urcite spomina
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
u huszara ju nevidim, preto som sa pytal :) , ale diki Stredo .
_______________
Registrovaný uživatel
U Pohla by to mohla byť táto a Huszár ju tam tiež má, ale len jednoducho schematicky ako 3 paličky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dakujem za info Sigur, no zajtra sa tomu viac povenujem, lebo videl som znacku, len neviem si ju priradit k mincovni, roku, atd :/
ale aspon viem, ze som ju prehliadol... pekny zvysok vecera
_______________
Moderátor
Je to naozaj P 117-46, Pohol to má trochu skreslené, ono to v reále naozaj vyzerá ako nejaký trojlístok bez stopky.
Registrovaný uživatel
Dakujem chlapy, no je dost nedorazeny, velmi sa mi nepaci.. No kazdopadne diki este raz
_______________
Registrovaný uživatel
dnešní drobná radost z mnichovské numismaty ... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásny denár a vzácna značka...vidím prvýkrát. Normálne závidím :)
Značka na prvý pohľad vyzerá ako n-m, ale pravdepodobne sa jedná o toto (zrejme razba pre despotu Juraja Brankoviča):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
wauu ... tak to jsem vůbec netušil ... díky za určení ... :-)
Registrovaný uživatel
no kekule gratuluju parádní stav a vzácná značka
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Pre Archyho ;)
Kam že sa to pozerá a čo to má pri štíte za značky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No pekná vecička, gratulujem!. Čo si o ňom myslieť? Normálne nevidím detaily, podľa pásu by sa mi to javilo ako uhorský typ, ale naozaj neviem. Nohy nevidím vôbec. Palcát nie je dobre viedieť, teda jeho tvar, mne to skôr pripadá, ako keby mal v pravej ruke regulérny kríž a nie palcát, ale neviem. Podľa dvojice značiek na reverze by som taktiež povedal, že by sa mohlo jednať o valašský typ, čomu by napovedalo aj zobrazenie hlavy, mám dojem že aj Hunka to má vykreslené podobne. Skôr by som sa teda priklonil k valašskému typu, ale značky sú naozaj zaujímavé. Podľa toho čo vidím, tak sú to veľmi excelentne vykreslené značky, vidím tam J S? To by bola naozaj sranda. Alebo by to J bol nejaký bastard písmena n? Povedz ty čo tam vidíš, máš to predsa doma, nie?
Značky n S by mohli označovať mincovňu Nagybánya, ale J S? Možno tiež, alebo možno Sighişoara? Som zvedavý na tvoj názor...
Moderátor
lepsi by byly fotky ve vetsim rozliseni, pak by se to dalo jeste trochu vytahnout

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to lepšie, akurát teraz vidím, že v ľavej ruke nedrží ani kríž, ani jablko s krížom ale egyptský kríž. :mrgreen:
Moderátor
to bude kyticka, asi jde pozde domu :mrgreen:
Moderátor
Myslím že aj výraz jeho tváre by tomu napovedal. Vyriešené teda? ;) Počkáme na sigura, určite ma tu zotrie ako psa. 8)
Registrovaný uživatel
Sorry, fotenie mi v poslednej dobe vôbec nejde. Napravo od štítu je ešte jedna značka, ale tú zatiaľ neviem identifikovať. Naľavo sa mi zdá, že by mohlo byť "C / S", čo by teoreticky mohli byť Košice (a možno si to len zbožne želám ;) ). Každopádne, košická mincovňa produkovala v rokoch 1430 - 1437 quartingy a je známych minimálne 8 rôznych značiek. Takže mohla vyraziť aj niekoľko mincí pre Redwitza, keďže mali rovnaké parametre.
Druhá možnosť je falzum. Niekde som čítal som, že v peňazokazeckých dielňach sa nachádzali aj Redwitzove mince. Je to logické, na razidlo sa museli vyryť celkom jednoduchý obraz.

K ikonografii sa ešte vyjadrím, ale musím mincu samozrejme lepšie nafotiť.
Moderátor
ano, videl jsem soubor z penezokazecke dilny, kde byly dva redwizove. jenze otazka je, jak se tam dostaly (tj. zda tam byly vyrobeny nebo zda se tam objevily s nejakym pagamentem).
Moderátor
Sigur, mincu máš v ruke, tak môžeš dávať relevantnejšie závery. Tvojmu oku verím, takisto tvojim názorom, ja som vychádzal z fotky, ktorá nie je bohovská, ale pri týchto minciach sa to fotí celkom ťažko. Sám som zvedavý.
Registrovaný uživatel
myslím že tu by mal patriť tento dukát, resp. jeho dobová napodobenina (mincovňa pseudokošice - zdeformovaná ľalia)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Existuje nějaké pravidlo na určování polohy stříbrného denáru? Značka mincmistra je leckdy možná z dvou poloh. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1