Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
O.k už som to aj zmenšoval a nejde to odoslať.
Registrovaný uživatel
máš to tam
Registrovaný uživatel
nčíta to a neodošle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no konečne
Registrovaný uživatel
Ten vrchný Smolník sa fakt podaril. Aj tie ostatné sú v pohode. ;)
Registrovaný uživatel
dík len to foto sa mi moc nedarí
Moderátor
Pekné, mne sa páči viac ten druhý. Prvý aj druhý sú oba zo Smolníka, typy Pohl 117-36 (S nad štítom) a Pohl 117-8 (S medzi dvoma bodkami v dvojkríži - ten je dosť vzácnejší gratulujem) a tretí denár je úplne bežný typ 117-39 mincovňa Oradea, značka V nad štítom. Smolnícke razby sú vzácnejšie, tá druhá (117-8) viac vzácna.
Registrovaný uživatel
Vdaka aj za určenie tá posledná to tam je K Kremnica to foto je slabšie.
Moderátor
Máš recht, na fotke to vyzeralo ako V.
Registrovaný uživatel
Mám tam ešte jedného s S medzi bodkami ten má prerazbu nafotím aj ten zajtra.
Moderátor
Pre zmenu mám jeden zaujímavý parvus. Zaujíma ma útvar pod štítom, s trochou fantázie by to mohol byť fragment písmena C, teda by išlo o typ P 119-38, mincovňa Košice, ale istotu nemám. Zaujímavé ale je, že naľavo od štítu evidentne chýba písmeno V a predpokladám (vzhľadom k veľkému zachovanému strížku) že tam písmeno ani nikdy nebolo. Navyše písmeno V sa v drvinej väčšine prípadov nachádza veľmi blízko štítu, tu je evidentne veľa miesta na to, keby tam malo byť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám podobnú značku až ti to nejak pomôže pri určení dávam foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zuzi, aj som ti zabudol odpovedať; máš pravdu, tá značka je veľmi podobná, na tvojej minci je to evidentne písmeno C, teda Pohl 119-5, mincovňa Košice. Ja mám ten fragment značky pod štítom na mojej minci tiež viacmenej určený ako C (platí vyššie typologické zaradenie), viac ma však zaujímala absencia písmena V vedľa štítu. Ako vidím, asi sa s tým ešte niketo nestretol, alebo áno?
Registrovaný uživatel
Pozeral som svoje a všade je V nehovoriac o tom C pod štítom, je to to zaujmavá mincička.
Moderátor
Tak ideme si ho rozobrať?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ak dobre pozerám, tak jediný zachovalý rozoznávací znak je výrazný pás. Takže valašský typ? :roll:
Moderátor
Áno, je to valašský typ, bohužiaľ viac sa z toho naozaj vyčítať nedá, ale aj tak si myslím, že je to viac než dosť, vzhľadom na zachovalosť mince.
Moderátor
dle znacky TO jsme se s facctorym shodli na Pohl 119-64 (razeno 1387 - 1427), Husz. 580, Ung. 451ii. Snad se s tim da souhlasit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jeden celkom podarený quarting, P 124-17, BW, Budín, Angelo Walich, zúbkovaná koruna 1, raz tu Oliver ukazoval podobný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To Oliver: Ten parvus ste s facctorym určili správne, je to P 119-64, značka T o. Ja by som povedal že celkom vzácnejšia mincička, ale zas by ma tu zotierali, že sa venujem parvom a "nie poriadnym minciam"... :) Ale aj tak je to zaujímavý variant, v poklade ktorý publikoval Muntean a je uložený v Sebeși sa vyskytuje len v štyroch exemplároch z 1104 parvov. Ako určite to nie je žiadna raritka, ale signované vždy potešia a táto značka zvlášť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
parada, to potesi. mne presvedcil predevsim tim, ze mel dobre citelne znacky a relativne peknou a hlubokou razbu. a nebyl drahy, i kdyz uz ani nevim, kolik sem ho vlastne platil.
Moderátor
Gratulujem. Všetci, ktorí zbierajú, alebo sa aspoň venujú parvom uznajú, že je to pekná razba.
Keď sme už pri tom, tuším naozaj zbieram parvy sám... :P :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pozeral som tie svje mám tam ale 3-4 kúsky, ale nie také pekné ako má 0liver.
Moderátor
Už si pomaly začíname všetci zvykať, že vlastníš kopu zaujímavých mincí. :) Niekedy sa musíme stretnúť na dlhšie. Nielen s tvojou ženou, ale aj s tebou, pokecáme budem rád...
Registrovaný uživatel
Zasa taká kopa ich nie je niekedy môžeme,ked víde čas tak to nafotím.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1