Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Vykupminci.cz
Numisargo

Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dakujem Archy, Zigovych denarov ti preslo rukami dost su tieto razby bezne, alebo ju mam s laskou opatrovat lebo na druhy uz tak skoro natrafit nemusim.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Vieš čo, je to dobrá razba. Žiadna rarita, ale nech má pekné miesto v tvojej zbierke.
Moderátor
Stavy také aké sú, ale parvy zaujímavé:
1. mincovňa Kremnica, zn. K, Pohl 119-10 (ťažko sa zháňa)
2. mincovňa Budín, M namiesto jednej z koruniek na averze, Markus z Norimbergu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To "M" je namiesto ktorej korunky?
Moderátor
Myslím, že vľavo hore, aspoň som to pozeral pod lupou a bol som tým presvedčený, ale ako vidím, máš pochybnosti... :shock: :'(
Registrovaný uživatel
Mna celkovo Zigove parvy nie a nie oslovit
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
No vidíš a presne nad tým som dnes poobede premýšľal, že som asi jediný, čo ich zbiera na varianty. :)
Keď sme už pri tom (a naozaj sorry, viem že som už s nimi trápny) čo povieš na tento? Dosť ostrihaný (veľmi ostrihaný), inak by to bola krásna hlboká razba - Pohl 119-47, zn. I O nad štítom, mincovňa Offenbánya, Jakub Ventur.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta razba je skutocne pekna, samostatne to cloveka neoslovi ale vidiet ich pokope tak 50 s roznymi znackami moze byt skutocne pekne
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Tak tento Redwitz išiel naozaj dosť vysoko, nie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3142941623
Moderátor
Chcem poukázať na krásnu ikonografickú nadväznosť valašských starších ducatov na uhorské, na averze majú stojaceho panovníka, ktorý sa nápadne podobá na sv. Ladislava.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ktomu parvusu čo som tam dol stav je nič moc ale má niekto podobný s hlavami otočenými do prava.
Moderátor
Je tam výduť z kríža na averze a je to naozaj stav nič moc, veľmi pochybujem že má orlica hlavu na minci vpravo (heraldicky vľavo), skôr to bude klam.
Registrovaný uživatel
no klam to nje je su otočene v pravo
Registrovaný uživatel
O ktorej minci tu točíte?
Registrovaný uživatel
O parvuse
Registrovaný uživatel
To som sa dozvedel o 5 príspevkov vyššie. Daj foto a nauč sa skloňovať.
Moderátor
zuzi myslel tento parvus, škoda že nebola ostrá fotka, aj tak som sa z nej snažil niečo vytiahnuť. Musím uznať, že zuzi má asi pravdu, orlice sú naozaj situované opačným smerom, navyše sú prehodené aj polia, ešte som nevidel orlicu na prvom a štvrtom mieste štvrteného štítu, aj keď viem že existujú. Vyzerá to na parádnu vecičku, gratulujem. ;)
P.S. Uznávam svoju chybu, pôvodne som myslel, že ide nielen o výduť kríža, ale aj totálny viacráz, nenapadlo ma, že by mohli byť prehodené polia, s tým som vôbc nerátal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
škoda že je v takom stave diky a sigur až ma to bude živiť tak sa to naučím.
Moderátor
hehe, to je zajimave a dost silne to ve me budi podezreni, ze se jedna o neoficialni razbu
Registrovaný uživatel
toto je tušim lepšie foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ja mám dojem, že sa jedná o oficiálnu razbu. Parvy sa razili veľmi povrchne a v obrovských množstvách, pomerne často sa medzi nimi nachádzajú atypické razby a občas sa stane že došlo k výmene polí. Konieckoncov Huszár tento fenomén popisuje vo variante a) základného typu parvu 580, z obrázka však nie je zjavné, či majú orlice otočené hlavy vľavo, alebo vpravo - polia sú však prehodené.
Moderátor
zuzi, toto juž naozaj lepšia fotka a naše domnienky sú správne. Minca je teda Huszárom popísaná, teda sa nejedná o unikát, ale vzácna mincička to naozaj je - gratulujem.
Moderátor
nevidi na ni nekdo zbytky pokoveni? ;)
Registrovaný uživatel
dík potešila
Moderátor
oliver napsal
nevidi na ni nekdo zbytky pokoveni? ;)


To bude odrazom svetla.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Žigmund Luxemburský (1387-1437)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1