Moderátoři: smith, Koniáš

Vita

Uživatel
#71 - 26. 8. 2013, 17:57

Ona je "brazílie" dost jednotvárná ale občas se zadaří.
Já osobně dávám přednost českým achátům, protože jsou sice menší ale o to hezčí a zajímavější mají kresbu ale je to o tom, jak jsem psal výše. Je obrovský rozdíl mezi achátem a achátem ve špičkový(exkluzívní) kvalitě a to se pochopitelně odráží i na cenách. Takže u špičkových sběratelských kamenů asi na "rozumnou cenu" nenarazíte .

v příloze ještě jen pár braziláků s celkem pěknou kresbou.
rozměry leštěné plochy :
65x41mm
110x77mm
70x35mm
175x110mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

L3333

Uživatel
#72 - 26. 8. 2013, 18:06

A cena takovýchto kousků by byla asi jaká? Plus mínus.

Vita

Uživatel
#73 - 26. 8. 2013, 18:45

Příklad : rozměr 175x110mm = 192,5(cm2) x 3 = 577,50 Kč jen za práci
cenu kamene v téhle kvalitě bych odhadoval někde mezi 500-700 Kč .
Takže bych to viděl střízlivým odhadem někde kolem 1,200 - 1500,- Kč ale to je u sbírkových kusů fakticky kus od kusu jiný . A může bejt podstatně menší s hezčí kresbou a cena bude o dost vyšší . Chce to chodit po burzách, sledovat web atd. aby jsi získal přehled o tom jak se ty ceny pohybujou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#74 - 26. 8. 2013, 19:28

A ještě jeden příklad .
Tohohle "braziláka" (resp. druhou polovinu) rozměr leštěné plochy 150x95mm odmítl majitel prodat zájemci, který mu za něj minulý rok nabízel 8.000,-Kč !!!!!! A to přitom barevně tenhle achát ani není nijak zvláštní - ale kresbou a strukturou je na "braziláka" dost neobvyklej a proto taky taková cena .
Ty ceny na webech atd. to jsou ceny, který maj normální "braziláci" tuctový kvality, o barvenejch ani nemluvím protože z mého pohledu je lepší šerednej přírodní "brazilák" než něco co hraje všema umělejma barvama .

Ale jestli vás ty šutry chytnou a tahle záliba vám vydrží tak se ze začátku spíš řiďte heslem , že je lepší mít jeden až dva skutečně sbírkový kusy za rok než mít honem honem kupu naprosto tuctovejch a nijak zajímavejch kamenů. Není to o kvantitě ale o kvalitě ! Má daleko větší význam mít např. dvacet fakticky exkluzivních achátů ve sbírce než tunu bezcenýho "štěrku". A to platí nejen o achátech ale o sbírání minerálů obecně .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

seznam

Uživatel
#75 - 26. 8. 2013, 19:33

Naprosto souhlasím s kolegou Vitem, cena takovýchto špičkových kamenů se pohybuje řádově v stovkách až tisícich,záleží na velikosti,barvě,kresbě,ale také na lokalitě ap. Potom také,jako u všech přírodnin /motýli,lastury,ap./na vzácnosti,líbivosti a trhu. Je pak otázka,kolik jsem ochoten za kámen,který se mi líbí,dát,nebo opačně,kolik chci za kámen,který pouštím.

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#76 - 26. 8. 2013, 22:34

Pekné kúsky , gratulujem, škoda nie je to moja srdcovka. 😞

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

korunka

Uživatel
#77 - 27. 8. 2013, 19:37

..ono je to s cenou dost relativní a je to jako u všeho- nechce se unáhlit a chce si počkat. Kámen kolem 15cm, slušný kus, se dá koupit i za dvě stovky, (mám je na první nebo druhé stránce) jiný jej prodá mnohem dráže. Dnes je na trhu brazilských achátů tolik, že jsou ceny docela nízko. Pravda, např. "prdelky" jsou levnější, než takto velké kusy řízlé ze středu kamene a pod. Určitě je to ale o té trpělivosti- i na Aukru se sem tam objevují nebarvené brazilské acháty s pěknou kresbou za pár korun - pokud nechce člověk obry a spokojí se i s menšími, ale pěknými, dají se sehnat za stovku o velikosti tak kolem 5-7cm. Až bude chvilka, pár pěkných kousků sem také dám..

Nofuture101

Uživatel
#78 - 27. 8. 2013, 19:51

Neměl by jste někdo na prodej nějaký pěkný turmalín,aquamarin,topas, nebo něco podobného. Sbírám spíš krystaly na hornině. U turmalínu myslím spíš nějaké barevné verdelit,elbait atd.

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#79 - 27. 8. 2013, 20:43

Brusené by sa niečo našlo .

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Vita

Uživatel
#80 - 27. 8. 2013, 21:13

napsal/a:
ono je to s cenou dost relativní a je to jako u všeho- nechce se unáhlit a chce si počkat.

S tím souhlasím !

napsal/a:
Kámen kolem 15cm, slušný kus, se dá koupit i za dvě stovky, (mám je na první nebo druhé stránce) jiný jej prodá mnohem dráže.

No to je právě o tom jakej je rozdíl mezi špičkovým sběratelským kusem - slušným kusem - a "dekorací" .

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.