Moderátoři: smith, Koniáš

korunka

Uživatel
#51 - 26. 7. 2013, 12:50

Vita- supr. Tohle jsem chtěla vždycky mít. Od mala jsem chodila na acháty a jaspisy k náplavům Labe. Nacházely se tam sice menší kousky, ale vždy dělaly radost. Vidím tam i araukarit, ty acháty jsou supr. Když to tak vidím, tiše závidím.

korunka

Uživatel
#52 - 26. 7. 2013, 15:23

Tony- jinak samozřejmě gratulace k novému přírůstku ve sbírce.

..i já se musím pochlubit- konečně přišla má největší radůstka z Horní Halže a radost mám opravdu ohromnou... (tzv. "bleskovka", délka cca 8cm)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#53 - 26. 7. 2013, 17:32

to korunka: Gratuluji k přírustku - moc pěkné !

..a teď k tý fotce - když to načteš do jakýhokoliv programu umožňující zobrazení histogramu tak na tý histogramový křivce uvidíš, že to nemá stíny ani středy a fotka obsahuje výhradně světla.
Zkráceně je to strašně přesvícený .
Obecně by bylo lepší položit to na černej papír a vzít to bleskem !
Takhle jsi na foťáku měla zapnutou asi automatiku s poměrovým měřením(3D) expozice a aby to ten foťák zvládnul tak ti musel to nejsvětlejší místo - což je pravej horní roh - zprůměrovat do celý fotky .

Takže - večer černej papír - plná automatika a blesk . Kámen polož trochu šikmo aby tam nevzniknul reflex od blesku .
Před časem jsem udělal pár článků o focení pro kolegu sběratele na jeho web . Tady máš pár odkazů týkající se focení .

obecně -
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-technicka-zarizeni

jak začít -
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-jak-zacit-fotit

acháty -
http://minerals.webgarden.cz/temata/fotografovani-fotografovani-2

Těch článků tam mám devět - tak si je můžeš postupně přečíst .

korunka

Uživatel
#54 - 26. 7. 2013, 19:03

..no vidíš, to musím prostudovat a vyzkoušet a věřím, že nebudu sama, takže děkuji 😉

korunka

Uživatel
#55 - 26. 7. 2013, 19:54
to korunka: Gratuluji k přírustku - moc pěkné ! ..a teď k tý fotce - když to načteš do jakýhokoliv programu umožňující zobrazení histogramu tak na tý histogramový křivce uvidíš, že to nemá stíny ani středy a fotka obsahuje výhradně světla. Zkráceně je to strašně přesvícený . ...

...zatím jsem se prokousala prvním textem, až bude čas, určitě kouknu na ostatní. Černý papír jsem doma nenašla, tak jsem použila triko. Vyfotila jsem asi deset fotek, snažila se přijít na to, při jakém natočení nebude odraz blesku vidět na kameni. No, z deseti fotek nebyl jen na této 😃 Sice stále žádný zázrak, ale já na to určitě přijdu. (no, pokud se prokoušu i zbytkem, tak věřím že určitě, i když některé technické věci mi dají asi více zabrat 😃 )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Gaius

Uživatel
#56 - 26. 7. 2013, 20:37

Acháty z historickej, dnes už takmer zabudnutej lokality pri Banskej Bystrici, Paseka pri Šalkovej.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#57 - 29. 7. 2013, 14:59

Tak dnes taky přidám dva nevšední kousky z Brazílie 😃 .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#58 - 29. 7. 2013, 15:00

..a tady je ten druhý "peříčkáč" 😃

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#59 - 29. 7. 2013, 15:37

Vita ahoj.
Mám málo času a kopec roboty pred sebou, no musím sa ozvať. ,,Sakra", to máš
zriadenú pravidelnú linku do Brazílie? Alebo tam vlastníš ťažobnú spoločnosť?
Ak ma zamestnáš, dobre ohodnotíš a pošleš na služobku do Rio Grande do Sul v
pozícii ... Supervisor for the Agates ... neboj, ostudu Ti neurobím.
Skutočne pekné kúsky. Ten malý žltý lúč na poslednom acháte ..... Není to tak náhodou svetielko na konci tunela...? Prepáč mi moju fantáziu.

seznam

Uživatel
#60 - 29. 7. 2013, 16:01

Zdravím a gratuluji všem kolegům k pěkným přírůstkům.Já jsem dnes doleštil také pár kamínků ze starých zásob,tak jsem je rovnou vyfotil,aby jste se i vy mohli potěšit. První dvě fota jsou půlky jednoho nevzhledného vzorku.
Halže - 12 x 8 cm
Halže - 10 x 7 cm
Oba vedle sebe
Ciboušov 11 x 8 cm
Železitý křemen,důl Hrbek 8 x 7 cm
Železitý křemen,důl Hrbek 6 x 6 cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.