Moderátoři: smith, Koniáš

Vita

Uživatel
#31 - 13. 7. 2013, 13:37

Horní Halže

"Apolena" 100x85mm

"Černá" 170x150mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#32 - 14. 7. 2013, 21:09

..tak jsem neodolala a tu "červenou Halži" dnes konečně koupila. Je to z achátů jeden ze zajímavějších typů, který mi dosud chyběl. (acháty na lokality jinak nesbírám) Vlastně mne k tomu inspirovaly fotky na předchozí straně. Až přijde, také ho sem dám. (Vita, neprodáváš je také náhodou na aukru? Jezdíš po lokalitách, nebo si je také jen kupuješ?)

TONY-KK

Uživatel
#33 - 14. 7. 2013, 21:33

Vita, fakt krásne kúsky. Pokiaľ máš svoju zbierku takto pekne zdokumentovanú, nerozmýšľal si o nejakej celkovej prezentácii tu na fóre, prípadne o vydaní nejakej menšej publikácie o achátoch? Myslím, že zberateľskej ale i laickej verejnosti, by si mal čo ponúknuť. A pokiaľ sa venuješ i fotografii na umeleckej úrovni, tak takáto kombinácia je priam ideálna pre tento počin.

Vita

Uživatel
#34 - 15. 7. 2013, 08:47

to korunka :
Když to jde a mám čas tak jezdím po lokalitách, někdy šutry získám výměnou a někdy koupím i na burze kdysi jsem si to i sám brousil.Ono to množství fotografií může být trochu zavádějící ale já mám ve skutečnosti jen velice velice malou sbírku, v které se ty kameny točí. Čili sbírka se mi nikterak nezvětšuje ale mění se v ní kameny.
Co mám v současné chvíli ve sbírce slouží jen jako materiál pro nafocení - čili nafotím a jde to pryč a místo toho přijde jinej matroš - nafotím a jde pryč atd.atd.
Drtivou většinu fotografovaných minerálů jsem ale dostal od přátel, který za minerály jezdí do zahraničí !
Takže já spíš ty kameny fotím než že bych je hromadil ale má to tu výhodu, že mi pod rukama za těch x let prošlo dost slušný množství různejch minerálů.
Na Aukru jsem kdysi opravdu dávno pár šutříků prodal ale to spíš ze zvědavosti co se bude dít - aukro nepokládám za to správný místo k prodeji nebo nákupu minerálů - ale přiznám se že mi někdy až tečou slzy smíchy co se to tam děje - a popravdě ani si neumím představit koupit nějakej dražší minerál bez toho aniž bych si ho nemohl důkladně prohlídnout - aukro je hra - nic víc nic míň.

to TONY-KK :
Děkuji - jsem rád, když se fotografie líbí .
Veškeré fotografie, které mohu veřejně prezentovat najdete na mojí stránce na Mindatu http://www.mindat.org/user-4870.html
kde jich zatím mám něco málo přes dva tisíce a můžete si je libovolně třídit (dle lokality, dle druhu minerálu) navrch se dostanete přes fotografii odkazem i na popis dané lokality na Mindatu a pokud vás zajímá např, charakteristika určitého minerálu - rovněž stačí kliknou na název a přesměruje vás to na stránku kde je daný minerál popsán jak je to jen možné.
Zde na fóru o nějaké větší prezentaci neuvažuji a nemělo by to ani význam protože by to bylo značně nepřehledné - od toho je Mindat , který umožňuje fotografie třídit. O samostatné publikaci zatím neuvažuji.

korunka

Uživatel
#35 - 15. 7. 2013, 15:50

K tomu Aukru- pravda je, že vzácné nerosty může být, a určitě i je, riziko. Na druhou stranu se tam dá koupit velká spousta zajímavostí za rozumné ceny, dokonce i levněji než v kamenném obchodě, ale samozřejmě záleží na tom od koho a za kolik. Mluvím ale samozřejmě o těch běžnějších nerostech.

korunka

Uživatel
#36 - 15. 7. 2013, 16:27

PS: ..když koukám na tvé fotky, napadá mne, že bych se nerosty mohla naučit také fotit maličko lépe. Když tak nad tím přemýšlím, my jsme vlastně sběratelé nerostů a ty jsi v podstatě sběratel fotek nerostů (jsou fakt supr).

korunka

Uživatel
#37 - 15. 7. 2013, 18:09

..začínám tu sice vést monolog, ale nemohu odolat a musím sem dát odkaz na tyhle velmi zajímavé stránky... Nádhera...
http://home.gli.cas.cz/filippi/pwww/mineralogie/Krusne.html

korunka

Uživatel
#38 - 19. 7. 2013, 17:48

Dnes přišly ty slibované acháty z Horní Halže, takže obrovská radost s novými přírůstky ve sbírce. Pro inspiraci dalších sběratelů- zde jsou a doufám, že se pochlubíte i vy ostatní se svými kousky. Člověk se rád pokochá... 😃 (a nebo je to zvědavost? 😆 )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#39 - 19. 7. 2013, 20:06

Korunka, tie acháty z Halže majú veľmi neobvyklú vnútornú štruktúru, jednak čo sa týka sfarbenia i usporiadania jednotlivých vrstiev. Na prvý pohľad to vyzerá ako keby nejaký cukrár do farebnej želatíny nasypal všetky možné ingrediencie, ktoré mu prišli pod ruku, poriadne to premiešal a potom nechal stuhnúť. Nakoniec to vybral z formy, urobil hladký rez a ............ vznikol z toho achát.
Nevyrábajú takým spôsobom tieto minerály v Horní Halži? Snáď som to vystihol.
Možno si jeden taký zaobstarám. Na A...čku sa niekedy objavujú v celkom zaujímavých farebných variáciách.

korunka

Uživatel
#40 - 19. 7. 2013, 20:16

..ano, je to pravda, jsou svou barevností a kresbou opravdu neobvyklé. Ten druhý je vlastně v ametystu. Jsou to úchvatné variace a velmi se divím, že jsem za celou dobu sbírání nerostů (přes dvacet let) tyhle typy koupila až nyní. O to více mne překvapily a potěšily. Ještě čekám jednu lahůdku a moc se na něho těším. Kolikrát tu někdo vystaví fotku nějakého nerostu a člověk žasne nad jeho nádherou a neodolá 😃 Tak jen tak dál, ať mám inspiraci a nejen já. Pokud opravdu nějaký pořídíš, určitě se pochlub!

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.