Moderátoři: smith, Koniáš

korunka

Uživatel
#11 - 30. 6. 2013, 09:54

PS:.. ten úplně nahoře je nádherný...

Vita

Uživatel
#12 - 30. 6. 2013, 13:01

to TONY-KK: Ze Slovenska jsme viděl jenom achát z lokality Byšta. Z této lokality jsou také moc pěkné chalcedonové náteky .
Bohužel o achátových lokalitách na Slovensku moc nevím .

seznam

Uživatel
#13 - 30. 6. 2013, 21:16

Zdravím, tady jsem pro vás vyfotil tři malé achátky - první z pole u Železnice a druhé dva z lomu v Doubravici. Jinak děkuji kolegovi Vitovi za docela přesné vysvětlení červotočů a pro kolegu TONYHO-KK přikládám odkaz na slovenské lokality. http://www.agate.sk/index.php/achaty-zo-slovenska J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#14 - 30. 6. 2013, 21:30

Odkaz pre Vita. Celkom zaujímavá achátová lokalita na Slovensku je napr. Kvetnica pri Poprade. Je tam pomerne veľký kamenolom a niekedy sa tam nájdu celkom zaujímavé kúsky. Inak vidím, že zoznam lokalít na Slovensku pridal aj kolega - Seznam. Pripájam niekoľko obrázkov kvetnických exemplárov z internetu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#15 - 11. 7. 2013, 07:31

Sběratelsky ceněné acháty z lokality Horní Halže - typ "červená Halže" .
Tento typ achátů je vysoce ceněný i sběrateli v zahraničí a jsou to jedny z mála českých kamenů, které jsou k vidění i na světových burzách např. Mnichov.

rozměry leštěné plochy :
100x75mm
140x85mm
220x140mm
80x53mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#16 - 11. 7. 2013, 13:42

Vita tie vybrúsené plochy na tých achátoch pôsobia na prvý pohľad ako geometrické obrazy. Je fakt úžasné čo dokáže vytvoriť príroda teplotou a tlakom.
Na odľahčenie ...... ,, Čo dokáže vytvoriť samotný človek ak pociťuje tlak a vonku sú vysoké teploty?" No určite sa to veľmi na acháty podobať nebude.
Inak tie acháty na obrázkoch sú Tvoje? Ak áno, potom Ti ticho závidím.

Vita

Uživatel
#17 - 11. 7. 2013, 13:58

to TONY-KK: Dík, jsem rád , že se ti líbí ! A dovolím si přidat ještě jeden z Borovnice (Česká republika) rozměr leštěné plochy 100x70mm .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#18 - 11. 7. 2013, 14:01

to TONY-KK : Všechny kameny(né jenom acháty) , které fotím jsou buď moje nebo alespoň v době pořízení fotografie byly moje 😉

Vita

Uživatel
#19 - 11. 7. 2013, 17:45

......a přidám ještě jedn hezký achát - lok. Rašovka, Česká republika
rozměr leštěné plochy 90x50mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

seznam

Uživatel
#20 - 11. 7. 2013, 20:25

Vidím,že se povídání o achátech zdárně rozjíždí. Vitovi blahopřeji k těm Halžím,jsou to kousky mimořádné jak kresbou,tak velikostí. I ta Rašovka je pěkná.A měl bych dotaz na achát ze Železnice,ten má kresbu typickou spíše pro
Rovně,tam se takové páskování nachází. A ty slovenské jsou také pěkné,docela by se mi líbily ve sbírce.Zatím zdravím.J.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.