Moderátoři: smith, Koniáš

seznam

Uživatel
#181 - 7. 9. 2013, 21:30

Dobrý večer,tady jsem na internetu našel pár fotek australských superachátů z lokality AGATE CREEK,
tak by mne zajímaly Vaše názory. Jestli se Vám líbí a jakou cenu by jste odhadovali při velikosti kamene řekněme tak 5 cm. Já bych je ve sbírce chtěl VELMI!!! To by byl vánoční dárek pod stromeček podle mého gusta. Ale asi dostanu zase ponožky.Zatím zdravím a těším se na odpovědi.J.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#182 - 7. 9. 2013, 22:18

Najprv treba poďakovať Vitovi za jeho ukážky a neúnavnosť s akou reaguje na naše dotazy. No a k tým austrálskym achátom: ,, Ja by som ich bral okamžite a nie len na Vianoce". Lenže tie kusy budú asi iný cenový level na aký sme zvyknutí. Niektoré vyzerajú až neprirodzene farebne, avšak keď sú skutočne v prírodných farbách tak môj tip začína na 200 - 250 € hranici. Samozrejme myslím na tú spodnú. Čo vy na to?

TONY-KK

Uživatel
#183 - 7. 9. 2013, 22:25

Seznam, len tak na okraj malá poznámka. Náhodou i ponožky sú výborná vec. Moji synovia už majú také čísla nohy ako ja a mne ponožky miznú jedna radosť.
Ale aby sa dali na zberateľskú dráhu, to ani za boha.

korunka

Uživatel
#184 - 8. 9. 2013, 09:42

seznam- to máš těžké- každý má jiný vkus, jiné cítění- např. kámen který bych koupila já se třeba jinému nemusí líbit a naopak. Pokud se ti líbí, něčím tě uchvátily, proč si neudělat radost. Mně osobně nejvíce upoutal ten první, je nádherný. Ceny achátů z těchto lokalit neznám, ale Vita jistě poradí.

Vita

Uživatel
#185 - 8. 9. 2013, 11:01

Jo -jsou pěkný - ve velikosti 5cm bych tu cenu viděl někde v rozmezí 10-30 EUR podle kresby . On agate creek zase tak vzácnej není - maj tam toho relativně dost a cena je daná spíš nákladama na přepravu. Jestli by jsi o Agate Creek měl zájem určitě zkus holandský nebo německý weby.

korunka

Uživatel
#186 - 8. 9. 2013, 19:25

Jaspis, náplavy Labe, vel. cca 25x13mm. (je to malý kousek, spíše střep, ale s krásným neobvyklým vzorem)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#187 - 9. 9. 2013, 09:29

Jeden achát z Kvetnice .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Vita

Uživatel
#188 - 10. 9. 2013, 12:04
Jeden achát z Kvetnice . Obrázky: ...

No já žasnu 😲 , můžu to brát jako že od teď sbíráš acháty protože diamanty jsou proti achátům celkem nezajímavej materiál ??? 😃
Né 😃 - jasně - dělám si legraci !!!!

Vita

Uživatel
#189 - 10. 9. 2013, 12:12

Tři detaily "maroka" : Fov 10-12mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

grofik

Profilový obrázek
Uživatel
#190 - 10. 9. 2013, 13:17

to Vita; sklamem nepresedlal som na achátiky hoci aj tu na SK sa nájdu nádherné kúsky na lokalitách a je ich celkom dosť.

Tvoja zanietenosť pre acháty sa mi páči , pekný šport ako stráviť čas v prírode.

Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.