Moderátoři: smith, Koniáš

Vita

Uživatel
#171 - 6. 9. 2013, 22:43

napsal/a:
Co acháty z Argentiny,Mexika a jiných oblastí.Jsou?

Zdravím,

  • mexiko (Ejido Esperanza-Chihuahua) to se dá a je toho celkem dost včetně dost pěknejch ametystovejch "coconutů"

  • mexiko Laguna - tak to je horší a jsou příšerně drahý - fotku jsem sem dával - to je jediný co jsem měl

  • austrálie(Agate Creek) - to jen aby byla zastoupená lokalita

  • argentina(San Rafael a Condor typ) taky poměrně dost drahý - rovněž jen zastoupení lokality

Jak se k tomu dostanu dám sem nějaký foto celků zatím jenom jeden detail.
San Rafael, Argentina, FoV 7mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

TONY-KK

Uživatel
#172 - 6. 9. 2013, 23:06

Vita zdravím Ťa. Vo víre ďalších otázok, príspevkov a vložených fotiek, nejako zapadla moja prosba na Teba z predošlej strany. Ako tu už požiadal kolega Seznam o ukážky achátov z iných krajín, tak ešte raz poprosím či náhodou nemáš niečo v talóne z juhu Afriky. Botswana a podobne. Prípadne ak môžeš i nejaký krátky popis.
ĎAKUJEM ....... a ticho čakám ........

korunka

Uživatel
#173 - 7. 9. 2013, 11:31

..tak tento achát mi dal docela zabrat... vyfotit jej, to bylo drama a stejně se to moc nepovedlo- stále si foťák zaostřoval povrchovou část kamene, prostorové části jsou rozostřené..
"červíci" -náplavy Labe

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#174 - 7. 9. 2013, 13:19

..a ještě jeden vzorek, zatím bohužel jediný z této lokality- achát, ametyst, lok. Přísečnice, vel. cca 8x7cm. (PS: spíše jsem se učila fotit, ale ještě je to dlouhá cesta, než to půjde dle mých představ..)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#175 - 7. 9. 2013, 13:26
Vita zdravím Ťa. Vo víre ďalších otázok, príspevkov a vložených fotiek, nejako zapadla moja prosba na Teba z predošlej strany. Ako tu už požiadal kolega Seznam o ukážky achátov z iných krajín, tak ešte raz poprosím či náhodou nemáš niečo v talóne z juhu Afriky. Botswana a podobne. Prípadne ak môžeš i nejaký krátky popis. ĎAKUJEM ....... a ticho čakám ........

Omlouvám se že odpovídám až teď .
Botswana - no co k tomu říct. Acháty pěkný s hustou kresbou , která je ale více méně stejného typu. Botswana se uměle nebarví - jak se tady píše výše - to barvení je záležitost "braziláků". Moc pěkně včetně ukázek a popisu to vystihl kolega "seznam". V příloze je pár kousků , který jsem kdysi fotil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#176 - 7. 9. 2013, 13:29

Tady je nějaký to "mexiko" (Cihuahua)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#177 - 7. 9. 2013, 13:30

Argentina - ale to je docela šrot 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#178 - 7. 9. 2013, 13:31

Austrálie( Agate Creek)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Vita

Uživatel
#179 - 7. 9. 2013, 13:35

A na konec jeden českej z Morcínova

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

korunka

Uživatel
#180 - 7. 9. 2013, 21:24

..šutry sbírám už nějaké to desetiletí a fakt se divím, jak jsem tak pěkné kameny mohla opomíjet..

Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.